Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Göz Kayması :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Yagmur052

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
1.125
18
Selam kızlar.

benim bebeğim 6,5 aylık. nerdeyse bir ay oldu ki, bebeğimizde sol gözünde içe doğru kaymayı farkettik. hatta biz değil çevremizdeki arkadaşlar önce farketti, sonra bizde farkettik. :KK43:

gözü hep değilde bazen içe doğru kaymış duruyo. çok üzüldüm.
dr a özel müayeneye götürdük.
dr dedi ki, çoçuğun gözleri sapasağlam, 1 sene sonra kontrole gelin.
ben bu işten hiç bişey anlamadım yaaa. acaba bu kayma geçermi ya? yalancı kayma derler ya o mu acaba? of çok bunaldım, çocuğumun için üzülüyorum nerden çıktı durup dururken bu göz kayması? benneyaptımki

bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.
lütfen, bi bilginiz varsa paylaşın.
teşekkürler.

Sevgili klüp arkadaşım.Bebeğini gülegüle büyüt.Ben de iki tane büyüttüm.Bu sorun benim oğlumda da vardı.Fakat sonra düzeldi.Doktorunun dediği gibi 1 yaşında normalleşiyor.Çünkü ancak kaslarını kullanmayı öğrenebiliyor.Bilmem yardımcı olabildim mi?a.sa.sa.sa.sa.sa.s

march, çok teşekkür ederim cevabın için. İnşallah, geçer,çünkü çok huzursuzum.
birde dün eşimin köyden akrabaları geldi, bebeği ilk defa gördüler. bunun gözü şaşı mı demezlermi, kahroldum ya.

Çok üzücü bir durum aynı olay şuanda benim başımda var bu gün göz muaynesi oldu bizde farketmiştik kayma var olduğunu dr dedi farklı numara iki gözde dedi peki nolucak bi ilaç falan dedim hiç bişi kullanmıcaksın dedi 6 ay sonra yine gelin dedi çok endişeleniyorum inşallah bi sorun olmaz ve düzelir.

reflex, geçmiş olsun. ya neden öyle oluyo ki, küçücük bebişler yaaa :KK43:((

peki sizin bebeğinize 6 ay sonra gözlük mü verecek dr? yoksa damla fln?

ama eşimin arkadaşının çocuğu var. ondada bebekken kayma varmış. dr geçer dedi. şimdi çocuk 3 yaşında. babası diyor ki, hala bazen gözü kayıyormuş çocuğun..

of acaba bi başka dr' a mı götürsem napsammmmmmm........

Canim benim kardesimde de vardi aynen bu sorun. 3-4 yasina kadar devam etti. Doktorlar gecer gecer gerek yok dediler. Artik en son bi doktor guzel bi muayneden sonra gozluk verdi. ve gozlugu kullandiktan sonra hakkatende gecti. dunyanin sonu degil ama insan yinede kafasina takiyor anliyorum seni. insallah doktorun haklidir ve hemen gecer canim. sen uzme kendini. Burada annem kardesime hamileyken arada bir sigara icerdi ben ondan kaynaklandigini dusunuyorum. sende oyle bi durum yoksa korkma canim. Acil sifalar.

bitanesi,geçmiş olsun canım
benim kızım 5 aylık
ben daha önce de birkaç defa farkettim,ama küçük daha düzelir dedim,bu gün bir arkadaşımız söyledi bize......çok üzüldüm,acaba gerçekten kayma varmı....pazartesi doktora götüreceğim.Kızlar,bunun için göz doktoruna gitmek mi lazım yoksa kontrole gittiğimiz çocuk doktoruna mu?

kızlar benım oglumda 9 aylık bızdede doktor farkettı ılk olarak.hafıf bır kayma var.ama suan goz doktoruna gondermıycem cunku 1 yasına kadar goz kasları gelısmedıgı ıcın olabılıyor.yasından sonra kendılıgınden gecebılır dedı.1 yasından sonra goz doktoruna gıdıcez.

biz doktora gittik,bence gitmekte fayda var.
bize evet,azıcık kayma var dediler,ama küçük olduğu için olabilir,burun kökü geniş olduğu için,birkaç ay içinde düzelmesi gerekir.Yine de 4 ay sonra tekrar gitmemizi söledi.
bazı bebişler de göz tembelliği olabilir,o zaman sağlam gözünü kapatıp diğerinin kaslarının gelişmesini bırakılır.
bi de egzersiz filan veriliyo

Son düzenleme:
benimde kızım 5 ayına giriyor kızımın gözündede kayma var dr. götürdüm 6 aya kadar düzelmesse 1 yaşında ameliyat ederiz dedi ama bu süre içinde kayan gözünü çalıştırmak için öbür gözünü 20 dk. kapamalısın ki göz tembelliği olmasın dedi bende cooookkkk üzülüyorum herkes kızımı severken şaşı diye seviyo ve cok zoruma gidiyor.:KK43:(

cnm benim oğlum 8 aylık sağ gözü dışa doğru kayıyor bugün doktrora gittik..göz kasları zayıf tembelleşiyor getirmeseydiniz ilerde ameliyat durumuna çevirirdi dedi..göz bandı verdi.günde ikişer saat kapatıcan kayan gözünü.geçmezse amliayt edecek

selam kızlar benim oğlum hemen hemen 5 ayına girmek üzere sağ gözü içeri doğru kayıyor.bugün baktımki sol gözde içe doğru kaymaya başladı.yakından bakınca şaşı bakıyo,uzaktan bakınca düzeliyo ara ara düz bakıyo sonra gene kayıyo.yazdıklarınızın hepsini okudum hatta bu gözkaymasını internettende araştırdım 1 yaşına kdar beklemek gerekiyomuş kaslar gelişmediği için ama ben genede huzursuzum neticede göz bu ya:KK43:((((çocuk doktoru bu göz le iligileniyomu yoksa göz hastanesinemi gitmek gerekiyo?aranızdan bana yardımcı olan olursa sevinirim....

bence göz doktoruna götür derim yinede için rahat olsun acaba ile yaşamaktansa
bnm de çocuğumda aynı problem var göz doktoruna götürecem bu gün burdaki yorumlarada bi bakayım dedim

Merhaba arkadaşlar sizleri okadar iyi anlıyorum ki. Biraz önce bu problem yüzünden göz yaşı döktüm. En yakınınızdakiler bile (anne baba herşeyin farkında değilmiş gibi). Bu çocuğun gözü kayıyor neden diye saçma sapan sorular sormazlar mı... Benim oğlum 10 aylık olacak. Sol gözünün içe doğru kaydığını farkettik. Geçen ay etiler dünya göz hastanesinde çok iyi bir doktora götürdük. Ölçümlerinde hiçbir problem çıkmadı. Diğer arkadaşlara söylendiği gibi burun kökünün geniş olması ve daha küçük olduğu için göz kaslarının tam olarak gelişmemesi. Şaşılık olsaydı numarası belli olurdu dedi. Bu problemi yaşayan birçok insan olduğunu ve 2 yaşında hiçbir problem kalmadığınıda bilmeme rağmen sizleri çok iyi anlıyorum. 4 ay sonra tekrar görmek istedi. Bakalım ama ben 1 yaşında tekrar götüreceğim. Gelişmeleri muhakkak buraya yazarım. Tedavisi varsa neden çocuklarımız için geç kalınmış olsun ki. Birde hepinize sormak istiyorum. Bazı doktorlar göz arkasındaki kaslarıda kontrol ediyormuş. Bebekler için çok sıkıntılı oluyormuş gözün arkasına bakıyorlarmış aparatlarla, bu şekilde muayene yaptıran varmı?

canım bu konuyu açtğımda bebeğim ufacıktı.
şimdi 3 yaşında oldu ve artık çok şükür gözle hiç bir sorunumuz yok.
yani dr'un dediği gibi 1 yaşından sonra düzeldi.
ama bazen işte çevremizden öyle olumsuz ve düşünmeden konuşanlar olur ya..
ne kadar üzüldüğümüzü farketmezler..

Birde hepinize sormak istiyorum. Bazı doktorlar göz arkasındaki kaslarıda kontrol ediyormuş. Bebekler için çok sıkıntılı oluyormuş gözün arkasına bakıyorlarmış aparatlarla, bu şekilde muayene yaptıran varmı?

öyle bi yöntem duymadım canım.
bencede çok doğru bişey değil gibi..
ama tabi ki bu işin uzmanı bunu daha doğru bilir.

canım bu konuyu açtğımda bebeğim ufacıktı.
şimdi 3 yaşında oldu ve artık çok şükür gözle hiç bir sorunumuz yok.
yani dr'un dediği gibi 1 yaşından sonra düzeldi.
ama bazen işte çevremizden öyle olumsuz ve düşünmeden konuşanlar olur ya..
ne kadar üzüldüğümüzü farketmezler..

canım benim kızımda henüz 3 aylık iki gözünü birdem kaydırıyo,şaşı gibi bakıyo...ya kafayı yiycem...
pazartesi kontrolü var bunu mutlaka sorucam...inşallah geçer....

canım yalancı sasılık denıyor benım bıldıgım ona.belırlı bır zamana kadar gecıyor gecmezse tedavı edılıyor.

Merhaba arkadaşlar sizleri okadar iyi anlıyorum ki. Biraz önce bu problem yüzünden göz yaşı döktüm. En yakınınızdakiler bile (anne baba herşeyin farkında değilmiş gibi). Bu çocuğun gözü kayıyor neden diye saçma sapan sorular sormazlar mı... Benim oğlum 10 aylık olacak. Sol gözünün içe doğru kaydığını farkettik. Geçen ay etiler dünya göz hastanesinde çok iyi bir doktora götürdük. Ölçümlerinde hiçbir problem çıkmadı. Diğer arkadaşlara söylendiği gibi burun kökünün geniş olması ve daha küçük olduğu için göz kaslarının tam olarak gelişmemesi. Şaşılık olsaydı numarası belli olurdu dedi. Bu problemi yaşayan birçok insan olduğunu ve 2 yaşında hiçbir problem kalmadığınıda bilmeme rağmen sizleri çok iyi anlıyorum. 4 ay sonra tekrar görmek istedi. Bakalım ama ben 1 yaşında tekrar götüreceğim. Gelişmeleri muhakkak buraya yazarım. Tedavisi varsa neden çocuklarımız için geç kalınmış olsun ki. Birde hepinize sormak istiyorum. Bazı doktorlar göz arkasındaki kaslarıda kontrol ediyormuş. Bebekler için çok sıkıntılı oluyormuş gözün arkasına bakıyorlarmış aparatlarla, bu şekilde muayene yaptıran varmı?

ben daha önce fark etmiştim ama hep bana abartıyosun yok öyle bişey dediler.bende, bana öyle geliyor herhalde diye düşündüm.tavsiye üzerine doktorumuzu değiştirdik ve bu gün kontrol üzerine gittiğimizde göz kayması var dedi.benimkiler bir yaşına yeni girecekler.neredeyse 1 yıldır gittiğimiz doktor farkettemi.Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın ... en kısa zamanda göz doktoruna götürücem

canım benim kızımda henüz 3 aylık iki gözünü birdem kaydırıyo,şaşı gibi bakıyo...ya kafayı yiycem...
pazartesi kontrolü var bunu mutlaka sorucam...inşallah geçer....

canım 3 aylık bebeklerde bu durum normal sıkma canını

X