Ayak Vurmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Fey_zaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
149
1
36
Arkadaşlar merhaba benim bi sorunum var ya ayagım 40,5 ama malum klasik giyiorum iş dolyısıyla mecburen 40 almak zorunda biraz giyildiktten sonra genişlio rahatlıorum ama amaç onu acmakta bölelikle yakkabı vuruyor ve vurdugu yerler tam bi felaket yara oldular ve siyah siyah izler oldu ne yapabilirim bu konudaaa yardımınıza ihiyacım var yorumlarınız için şimdiden tşkler

Arkadaşlar merhaba benim bi sorunum var ya ayagım 40,5 ama malum klasik giyiorum iş dolyısıyla mecburen 40 almak zorunda biraz giyildiktten sonra genişlio rahatlıorum ama amaç onu acmakta bölelikle yakkabı vuruyor ve vurdugu yerler tam bi felaket yara oldular ve siyah siyah izler oldu ne yapabilirim bu konudaaa yardımınıza ihiyacım var yorumlarınız için şimdiden tşkler

el ve ayak bakımı bölümüne yaz istesen sevgilera.s.

ayakkabıcıya götür kalıpta bekletsin 1 gece. bir numara büyültülebiliyor. sen yarım numara büyüttürebilirsin.

canım ayakkabıyı giymeden önce ayakkabının sıkan vuran terlerine vazalin sür 2 - 3 kez sür yumuşacık oluyor a.s.

ayak vurmalarına karşı bantlar var yara bandı gibi migroslarda satılıyor ama pahalı bi bak istersen

benimde sorunum aynı 37 numara giyiyorum , ister deri ister spor hiç fark etmez iyice esneyene kadar mutlaka vuruyor . E alıştım ben bu duruma ne yapayım . desem ki ayaklarım nazik !!! Hiç alakası da yok yani .

OOOFFFfFFFFFFFF bugün benimde ayağımı vurdu ayakkabı...ilk giydiğimde hep aynı şey

yumuşacık deri açık ayakkabı aldım 36 numara giyiyorum hatta büyük bile geldi biraz ama yine vurdu yine vurdu nası beceriyorum bilmiyorumm.. ayağımın arkası bir su topladı evden dışarı çıkmıyom oturuyom başka ayakkabı giysem de canım feci yanıyo off

ayaklarım 35 numara..ee haliyle bulmak zor bulursam kaçırmıyorum ama bulamazsam mecburen 36 alıyorum tabanlıkla falan bişeyler yapılsa da muhakkak vuruyor ayağımı..hele klasikte..napsam bilemedim ben de

arkadaşlar aynı dert bendede var yaaa en rahat ayakkabı bile vuruyor yumuşacık deri ayakkabı nasıl vurdu ayağımı hep su topladı sonra onlarda sönünce iz kalıyor kötü duruyor ne yapacağımı bilmiyorum çok hassas ayaklarım var...

:-( bunun çözümü yok sanırım ya okadar çok giymedigim ayakkabım varki ilk bi giyiyorum ayagımı vuruyo soguyorum sonra kalıp falan hikaye illa bi kaç kez vuracak sonra anca önceden önlemin alıp heryere bant yapıstırmak şart bide vazelini denicem herkes öneriyor paylasırım:-)

benımde ayaklarım hassas. Ayakparmaklarım hep su toplar. ayagımın arkasını vurur. Bu sene hep corap ve spor ayakkabı gıydım. Acık ayakkabıya hassret kaldım. Ise yuruyerek gıdıyorum acık ayakkabı hep vuruyor. Herkes topuklu gıyıyor. Ben spor. Of of!

benim başıma daha da ilginç bişey geldi...2 aydır giydiğim,hatta okulda koca kampüste dolaşırken giydiğim ayakkabım geçen gün 10 dk yürüdüm vurdu ayağımı...nası çözüm bulcaz buna bilmem :KK43: yara bandı takmaktan sinir geldi artık..

beşiktaşta kırtasiyelerde satılan ince suni mantardan alabilirsiniz. fon kartonu gibi düşünün kocaman yayvan bişi, ama yumuşak ve kalın, pestil gibi.. bende maket yaptığım için hep bulunur, annem bi gün akıl etti nasırının olduğu yere ortasına delik açıp yumuşak yastık yaptı onla. ondan beri ondan ince ince kesip ayakkabının vuran kısmına yapıştırıyorum. en incesi 2 mm galiba, bende 3mm lik vardı. minicik kestim ayakkabının arkasına çift taraflı bantla yapıştırdım. aman bi rahat :)) yalnız baya büyük parçalar halinde satıyolr. sanırım 60x70 gibi boyutları baya büyük. ince yumuşacık bişi, bjkya yakın olanlar bakabilir. :)

ooofff bunun çözümü yok galiba bayanlar. şuan size testere filmlerinde işkence yapılmış insancıklar modunda yazıyorumm ayak bileğime yakın yerler haşat olmuşş durumdalar. geçensene de olmuştu bir gün nerdeyse evde emekledim. bile bile bu sene de giydim dedim ilk alındığında vurur ama bu sefer vurmaz artık. bir gün boyunca giiydim aslında rahat son artık eve gelicem nasıl vurdu ya yolda utanmasam ayakkabıları elime alıp yürücektim.
küçüklüğünden falandeğil ya büyükler de küçükler de vuruyoorrr

arkadaşlar aynı dert bendede var yaaa en rahat ayakkabı bile vuruyor yumuşacık deri ayakkabı nasıl vurdu ayağımı hep su topladı sonra onlarda sönünce iz kalıyor kötü duruyor ne yapacağımı bilmiyorum çok hassas ayaklarım var...

aynı dert bendede var spor ayakkabı bile vurur mu insanın ayağını bi de güya yürüyüş ayakkabısı gerçi sorun bende istisnasız her ayakkabı vuruyor:umursamaz:

canım ben de aynı dertteyim, ayaklarım 39.5 :) bantlar var ama kutusu 11-12 lira.
dün bir şey keşfettim, soğutucu sprey. 24 liraydı yanılmıyosam. vuran yere sıkıyosun
acı geçiyor, rahatlatıyormuş... istersen dene ben biraz araştırıcam, aklıma yatarsa alıcam

arkadaşlar bi şey eklemeyi unuttum. bu sporculara tavsiye edilen bir ürün.
ama bir arkadaş bunu ayakkabı vurukları için kullanmış, işe yaramış
belki herkeste aynı işe yaramaz. ben denemedim bilmiyorum

beşiktaşta kırtasiyelerde satılan ince suni mantardan alabilirsiniz. fon kartonu gibi düşünün kocaman yayvan bişi, ama yumuşak ve kalın, pestil gibi.. bende maket yaptığım için hep bulunur, annem bi gün akıl etti nasırının olduğu yere ortasına delik açıp yumuşak yastık yaptı onla. ondan beri ondan ince ince kesip ayakkabının vuran kısmına yapıştırıyorum. en incesi 2 mm galiba, bende 3mm lik vardı. minicik kestim ayakkabının arkasına çift taraflı bantla yapıştırdım. aman bi rahat :)) yalnız baya büyük parçalar halinde satıyolr. sanırım 60x70 gibi boyutları baya büyük. ince yumuşacık bişi, bjkya yakın olanlar bakabilir. :)

Ben de yurtdısından ince silikon yastıklar almıstım ayakkabı ıcın
iyidi de kalmadı evde
bu suni mantar isi aklıma yattı cok tesekkürler
bir de acıkarttırma sitelerinde ayak vurması ıcın sprayler gordum yabancı marka
sanırım acıyı almak ıcın degıl bir film tabakası olusturup soyulmasını su toplamasını engellıyor
bır de avonun bır solusyonunu gordum yıne o sıtede
o da sanırım aynı
teklıf de verdım baskası kazandı hay benım cımrılıgım
avon alan satan varsa cevrenızde sorun ellerınde varsa 5 ytl fılandı

X