Ecrin Nisa m 14temmuzda doğdu

E

EU1

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar 13 temmuzsa en son yazmıştım ptesi doğuma gidiyorum diye bi daha internete girmek mümkün olmadı şimdi anca yazabiliyorum
ptesi sabah 8 de hastanedeydik eşimle .Elimizde valizimiz çantamız doğumhane katına çıktık.Doktorum bana normal doğum deniycez olmazsa sezaryen demişti bebeğin suyu azaldığı için .
Doğumhane katına çıkıp oda işlemlerini yapıcaz sanıyordum beni direk doğumhaneye aldılar eşim elinde valizler kapıda kaldı.Ben noluyo eşim niye gelmiyor dedim burası doğumhane erkekler giremez dediler üstümü çıkarım ameliyathane önlüğü giydim ama yok ölücem heyacandan , orda suni sancı vericeklermiş tek başımamı çekicem sancıyı dedim vazgeçtim ben doktorum gelsin ondan sonra dedim.Hemşirelerde şaşırdı nasıl vazgeçtin deidler dedim sezaryan olucam ben odama götürün dedim çıktım ordan eşimin yanına gittim odamızı hazırladılar odada lavman yapıldı bana aman çokta kolay bişemiş lavman pek korkmuştum
sonra saat 9.30da dr. geldi noldu dedi dedim ben tek başıma sancı çekemem napcaklarınıda anlamadım ki dedim suni sancı vericaz nstye bağlı olucaksın eşini de yanına almaya çlışcam dedi o zaman tamam dedim tekrar doğumhaneye girdim yattım yatağa açılmam 1 santimdi 9.30da.arada eşim geldi yanıma sonra annem babam teyzam eniştem kardeşim gelmiş odada benden haber beklişyorlarmış annem ağlıyomuş kızım o suni sancıya nasıl dayancak diye ama ben suni sancı verildiğinde uyuyordum :)
dr.um suyun azaldığı ve bebeğin kalp ritmi düzensiz olduğu için 13.00e kadar beklicem dedi saat 11.30 da muayene de açılma hala 1 santimdi.Hemşire yanımda nst ye bakıyo şuan sancın olması lazım diyo yoo diyorum yok sancım belim ağprıyo sadece yatmaktan olurmu baya bi sancın var ama diyo yok sonra bi ara bi sancı girdi 15/20 saniye süren ben bi bağırdım tamam dedim ben doğuramam çekemem bu sancıyı alın beni burdan başladılar gülmeye bu kadarı çekemiyosun dur bu daha başlangıç yok dedi yetti bu sezaryen yapın :) 1.30 da dr. baktı açılma yok hala bende de sancı yok 1 kez sancım oldu suni sancı da fayda etmedi.2de sezaryana alıcam dedi başladılar hazırlamaya beni
teyzam yanımdaydı çıkardılar onu sedyeye yatırdılar beni tavana baka baka çıktım ordan ameliyathaneye gidiyorum kapıda eşimi gördüm baktım ağlıyo odamın kapısında annem babam ağlıyo ben ağlamıyorum ama korkudan nasıl titriyorum anlatamam .
saat 14.10 da doğuma girdim titremekten dişlerim birbirine vuruyordu 14.19da kısım doğmuş 14.45de beni odama aldılar bi birinin bana tokat attığını hatırlıyorum bide canım acıyo diyodum sürekli sonra eşime kısım nerde dedim bana videoya çekmişler onu göstermeye çalıştı ama bulanık görüyorum ki anlaşılmıyo
sonra baktım hemşire getirdi kısımı Allahım nasıl güsel kokuyordu bide yalanıyoduki sormayın acıkmış dedi hemşire yanıma yatırdı emzirmem için bi kaptı başladı emmeye boncuk boncuk gözleri açık bakınıyo Allahım herkese nasip etsin hiçbir ölçüsü yok bu güselliğin...
şimdi kısım 18 günlük yarın yarı kırkını çıkarıcaz inşallah..
hala biraz sarılık sorunumuz var benim kanım 0rh+ onunki Arh+
benimki 0 olunca kan uyuyşmazlığı oluyomuş sarılık uzun sürdü ama allaha şükür tehlikeli değil.Sezaryanden de kokrmayın ben ilk gün ayağa kalktım ağrım oldu tabi ama 3 gün allaha şükür her işimi yapar oldum
bu ara 61 kilo doğuma girmiştim şimdi 54 kiloyum.7 kilo gitmiş
2 gece 1 gün hastenede kaldım çarşamba taburcu oldum .2 gece hiç uyumadı yandık diytodum ama şimdi şimdi düsene giriyorum yavrum.,
Avcılar Hospitalda doğum yaptım 2 takım zıbın yetti bize 2. takımı çıkarken giydirdim zaten ilk gün korkudan giydiremedim ki :) bi ağlıyo bende başlıyorum onla ağlamaya :) 20 tanede yenidoğan bez almıştım 2 takım da gecelik yetti
hasta bezine falan gerek yok hastane yoğun kanama için veriyo zaten orkid benzeri 2. günde azalıyo orkişde yetrli oldu.Sezaryen olduğumdan ilk gün çok üşüdüm çorap almamışım çok lazım oldu evden getirrtim
Benim hikayem böyle arkadaşlar uzun oldu ama :) Allah doğum yapıcak arkadaşlara da kolay doğumlar nasip etsin inşallah...

Canim allah sağsalim kavuşturmuş seni bebişine ne güzel allah anali babali büyütsün canim tebrik ederim

teşekkür ederimbu takvimi nasıl yapıyorsunnuz linki ne ?

allah analı babalı büyütsün canım

canım allahım analı babalı büyütsün :)

tebrikler_01.jpg

Allah analı babalı buyutsun canım temmuz ayıda bıttı acaba agustosa sarkan var mı

canım allah analı babalı büyütsün inş.
çoköpüyorum seni ve meleğini.
darısı benim gibi tüm bekleyenlerea.s.

Tebrik edereim cnm.Allah analı babalı büyütsün.Ben kısmetse ekim annesi olucam ve avcılar hospitalde doğum yapmayı düşünüyorum.Doğum hikayeni okurken çok duygulandım ve heyecanlandım.Allah bana ve tüm bekleyenlere aynı duyguyu tattırsın inş.Hastaneden memnunmuydun?Birde doktorun Nil Hanım mıydı?öğrenmek istedim.
Allah bebişinizle mutlu bir ömür nasip etsin.

allah analı babalı büyütsün canımm yavrunu tebrikler..

Tebrik edereim cnm.Allah analı babalı büyütsün.Ben kısmetse ekim annesi olucam ve avcılar hospitalde doğum yapmayı düşünüyorum.Doğum hikayeni okurken çok duygulandım ve heyecanlandım.Allah bana ve tüm bekleyenlere aynı duyguyu tattırsın inş.Hastaneden memnunmuydun?Birde doktorun Nil Hanım mıydı?öğrenmek istedim.
Allah bebişinizle mutlu bir ömür nasip etsin.

hayır canım doktorum Faruk beydi.Doktorumdan çok memnundum ama hastene pek iyi değil yani çalışanlar hemşireler falan çok suratsız soru soruyosun cevap vermekten acizler ben memnun kalmadım hastaneden hatta çocuk doktoru olarak sadullah beye yönlendirdiler doğumdan sonra oda evlere şenlikti o yüzden başka çocuk doktoru arıyoruz şimdi .Yani bi daha doğum yaparsam avcılar hospital da doğurmam canım.İlgili alakalı bi yer değil

cnm allah analı babalı büyütüsün bende 61 le gititm bendende 6 kilo gitmiş

canım cevabın için teşekkürler.bende doktorumdan çok memnunum değiştirmekte istemiyorum ama hastane şartlarını bidaha düşünmek lazım tabi.Neyse sana güzel kızınla birlikte mutluluklar diliyorum.Darısı tüm bekleyenlerin başına...

X