gebelikte kanama

glcn_06

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
32
0
46
5 aylık hamileyim. bu aralar yoğun bir tempo içindeyim vücudum yorgun anlicanız..2 gündür toplu iğne başı kadar nokta nokta kanamam oluyor normalmi acaba arada birde kramp giriyor. şimdi dr. a neden sormuyorsun diyenler olabilir ama memleketteyim dr. uzakta kaldı :KK43: bunu yaşayan yada bilgisi olanlar bilgi lütfen teşekkürler....

Valla çok şükür böle biişi yaşamadim şekercim ama en azindan bi telefon et .yada bulunduğun yerde bi hastahane vardir acil olarak git en azindan bi ultrasonla bebeğin durumuna baktir.allah korusun kötü bişi olabilir ama umarim yoktur. Bence zaman kaybetme. çok ta fazla kendini yorma ayakta kalmamaya gayret göster dinlenmeye çaliş

canım bende 5 aylık hamileyim ve 4 gün önce kanamam oldu sancılarımda oluyodu doktor erken doğum riski dedi 2 gün hastanede yattım yatak istirahati verdi ilaç kullanıyorum sancı şikayetiyle bidaha gelirsne doğurursun dedi

arkadasım b12 haftalıktım sanırım ilk kan geldiginde. doktora gittim doktor dediki genellikle hamilelikte kanın gelmesi duduk tehlikesi ama muayene edince bisey gozukmuyordu. nys...gecelim onu. simdi 32 haftalık hamileyim 29 haftalık iken cok kanamam oldu. tamam dedim kaybettim bebegimi dedim. yada simdi dogurmaya gidiyorum dedim. cok korktum. doktora gittik baktı yine bi tehlike gozukmuyor dedi. ama erken doguma karsı nstye bagladı baktı. erken dogumda degil dedi. dinlen dedi. yolladı eve. simdi iyiyim. bidaha gelmedi kan. herseye ragmen doktora git sen bence. ins.biseyin yoktur.

aslında kanamam çok değil ama azı bile tehlike ise tabiki dr. gitmeli. dediğim gibi akıntımda toplu iğne başı kadar nokta nokta belli belirsiz bir renk değişimi var. sizdeki kanama fazlamıydı?

canım gebelikte ilk üç ay kanama düşük tehlikesi , sonraki aylarda olan kanamalar veya leke şeklinde olan az kanamalar tehlikeli olabilir..bence ihmale gelmez..az veya çok hiç farketmez her türlü kanama bir problemin işaretçisi olabilir..en iyisi bir muayene olman ..geçmiş olsun ..

aslında kanamam çok değil ama azı bile tehlike ise tabiki dr. gitmeli. dediğim gibi akıntımda toplu iğne başı kadar nokta nokta belli belirsiz bir renk değişimi var. sizdeki kanama fazlamıydı?

evet. benim kanamam coktu. resmen kanım aktı benden. fakat doktor bi sorun gormedi. iliski yasak etti. dinlen dedi.

X