Bulaşık makinası için hangi markayı tavsiye edersiniz?

tatarxixm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2006
1.282
3
47
bılaşık makinası alacamda ne marka alcam karar veremedim kac programlı olmalı ve yıkadıgında cizmemeli memnun oldugunuz markaları yazarmısınız

Bosh 2 programlı kullanıyorum artılarını ve eksilerini yazayım:
en büyük artısı asla ve asla çizmiyor bu da herşeye değiyor benceeee
eksisi çook uzun sürüyor ve biraz sesli yıkıyor kayınvalidemde arçelik var sesi hiç çıkmıyo çalıştığını bile anlamıyosunuz ama o çiziyo mu çizmiyo mu bilmiom ben yeterki çizmesin diyorumm
programa gelinceee
2 programlı yetiyo bana aslında
3 programlının hiçbi artısı yok sadece 3. program önyıkamaymış (bosh için) o da zaten her yıkamada oluyomuş ekstra ön yıkama istersen onu kullanıyomuşsun o na da gerek olmuyo eltim 3 programlı aldığına pişman
belki 4 programlı alınabilir 1/2 sepet yıkama varmış o ii bişey olabilir ama aynı sürede yıkıyosa ben doldurmayı tercih ederimmm

ben yeni arçelik aldım çok memnunum 5 programlı 20 dakikada yıkayan programıda var 3 saattede sessiz ve çizmiyo kesinlikle ve en önemlilerinden biriside kalan zamanı gösteriyo ve mesela işin var makinenin yarım saat sonra çalışmasını istiyosun ayarlayıp yarım saat sonra çalıştırıyosun illede yarım saat değil 24 saate kadar ayarlayabiliyosun ben çok memnunum sözün kısası tavsiye ederim

bizim bulasik makineside Bosch.
özellikle günlük calistirmak icin 45 derecede 30 dakikalik kisa programi cok uygun.
memnunuz.tavsiye edebilirim.

benimki arçelik çizmesi makinayla alakalı degil canımsu ve deterjanla ilgili tuzunu bol koycan bide

tavsiyem 2 programlı(50-65 derece) almayın. 50 derece bile yağlı olmayan bulaşıklar için çok uzun sürüyor.
makinem vestel. çok memnun değilim açıkçası(eski model olduğundandır belki).

ben siemens öneriyorum..
ne çiziyor ne de deterjan bırakıyor..benimi çok programlı.
üst sepet yıkamalı.kodu da 232.

Kullandığım bulaşık makinası siemens yıkamasından, sessizliğinden çok memnunum.

Bulaşık makinasının 5 programlı olmasına gerek yok. Çünkü en çok kısa program ( 35 derece - 35 dk. )kullanılıyorum, en yüksek derecesini ( 65 derece ) 3 senede en fazla 4 kere kullanmışımdır. Diğer sıcaklığı ( 55 derece ) ek programı ( ön ıslatma ) kullanmadım bile... Ayrıca üst sepet ayrı yıkama özelliği de gereksiz. En kısa programın süresinde yıkıyor ( 35 dk. ) ve sırf üst sepeti çalıştırdığınızda alt sepeti tamamen çıkartmak gerekiyor. Kullanışlı değil. Kaldı ki alt sepete bardakları koyabilirsiniz.

Bulaşık makinası alırken çok programdan ziyade temizleme, temizleme süresi ve su tüketimi önemli bence...

tatarım benim bulaşık makinası arçelik çok memnunum
2 proglamlı.aslında fazla proglamlıyada gerek yok canım bence 2 proglamlı yetiyor
bende çok memnunum
tabi benim 10 senelik canım şimdi yeni çıkan arçelik ürünleri nasıl bilemiyorum

canım benım benımkı bosch lojıx dıjıtal olanlarından cok menunum 5 yada 6 programlı cızmıyo cok temız yıkıyo ve cok sessız. ayrıca saatını kuruyosun ıstedıgın saatte calısıyo yada bıtırıyosun kesınlıkle tavsıye ederım

Arkadaşlar bende bosch almayi düşünüyorum 4 proglamlisi daha ideal sanirim en iyisi bosch diye duymuştum şansa bakalim

canım bizde arçelik 7 programlı bulaşık makinesi var, ekranı falan dijital, ama inan ki en fazla 3 programını kullanıyoruz. hiç gerek yokmuş bu kadarına bile, bir de 10 programlılardan alacaktık, iyi ki boşuna o kadar masrafa girmemişiz.

bulaşık makinenin beko almanı tavsiye ederim bir daha bulaşık makinesi alsam gene beko alırım.beko yu tercih etmemin diğer sebebi de serviz ağının hızlı ve yaygın olması garintisi uzun parçası bol ve ucuz ..

benede arçelik 3 proğramlı kullanıyorum çok memnunum asla tuszus ve parlatıcısız kullanmam, çok poğramlıya gerek yok inan ....

Arçelik 2 programlı kullanıyorum 11 sene oldu daha tık demedi bencede fazla programa gerek yok gereksiz masraf hergün kristal yıkamıyoruz demi evimizde.ön yıkamalı kullanıyorum sürekli çizilme gürültü bişey yok pırıl pırıl çıkarıyor.

arçelik 6230 bulaşık makinası al bu ara kampanyadan dolayı ucuzada alırsın ama biran önce al derim çünkü fiyat zamlanacak

Bende bosch 4 programlı var.Hiç memnun değilim.Yerli üretim almak servis bakımından da en mantıklısı.3 yıllık makine ama değiştirp arçelik ya da beko almayı düşünüyorum.Bir de makine seçerken sepetlerin tabak yerleştirme bölümünün sabit değil yatırılabilir olmasına dikkat et bence.

X