Adet ve gaz sancs yardm

Adet olduktan sonra gaz birikimi de çok oluyo oda ağrıya ağrı katıyo kas gevşetici iç birde sıcak havlu koy az dişini sık rahatlıcaksındır.Ben acillik olutorum bu ağrı yüzünden her ay, sana iyi gelir bu dediklerim belki ben iğneyi yemedn kurtulamıyorum. GEÇMİŞ OLSUN CANIM :teselli:

merhaba umarım ağrıların son bulur ben her ay yerlere yatıyorum adet sancımdan buscopan ve dikloron iğne vuruluyom ve gaz sancım için spazmol içiyorum ama çok dikkat et lifli gıdalar al bol sıvı tüket ve ılık su iç ayaklarını sıcak tut belin açık olmasın

büyüklerimiz hep derdi kadınlar ayağından erkekler başından hasta olur die çok geçmiş olsun.

GÜnaydın kızlar... Ayy bende Çok ılgınÇtır evlenmeden Önce hıÇ bÖyle Çekılmez aĞrılarım olmuyodu... Evlendım aĞrılarım ÇoĞaldı sonra bebek yapmaya karar verdık ve korunmayı bıraktıĞımdan bu yana fecı dayanılmaz oluyo sankı tuvalette ıÇım Çıkcak gıbı... HıÇ bır ılaÇta kullanamıyorum ÇÜnkÜ ılaÇ aldıĞımda benım hemen adetım kesılıyo yaa yanı beŞ gÜnde bıten adet 10 gÜne kadar az az sÜrÜyo bıŞeyde kullanamıyom...

Benimde adet dönemlerim böyle ağrılı geçiyor..mide bulantısı,kusma,terleme bir de adet olduktan sonra gaz ve kabızlık....Bugün 4.günü karnım öyle bir şişki sanki 4 aylık hamileyim..nasıl baş edebilirim?!?

merhaba arkadaşlar,
dün üye oldum bu ilk entryim olacak umarım sizlere bir faydası dokunur.
kendimi bildim bileli ağrılı gaz sancılıdır adetlerim, hastanelik olduğumu bile bilirim...
ağrı kesici..vs mümkün olduğunca almamaya çalışırım.
bir hemşire kızı olarak annemin içirdiği demlenmiş kiraz saplarından bir çay bardağı içerek tümünden kurtuluyorum. yaklaşık bir yarım saat sonra güzelce çözülüyorsunuz (tabi ayakları sıcak tutma takviyesi ile) ikinci bir bardağa inanın çoğu zaman gerek bile kalmıyor.tam olarak nasıl yaptığını dk.larına kadar öğrenip yarın size yazacağım. zaten benim de öğrenme vaktim gelmişti:)
geçmişler olsun...

evet ölçü: 1 su bardağı suyu cezvede kaynatınca 9-10 kiraz sapı atıp rengi çıkana kadar kısık ateşte kaynatmaya devam ediyoruz. (yaklaşık 2-3 dk.) dinlendirirken sapları içinden çıkarmayın. ılık içiliyor, içerken çıkarıyoruz saplarını.

tabii en önemlisi yazın yediğininiz kirazların saplarını atmayıp bir tabakta kurumaya bırakmayı unutmayın:) gerçekten çok işe yarıyor, hamilelikte de bir zararı yok bildiğim kadarıyla..

Son düzenleme:
evlenmeden önce hiç böyle bir sorunum yoktu hafif adet sancılarım olurdu ilk gün o da yarım gün falan sürerdi ayaklarımı üşütmediğim takdirde tabi... 3 aylık evliyim ve yaşadığım adetler beni mahvediyor artık adet dönemim yaklaşırken stres oldum bu ay ve yine aynı şeyleri yaşadım müthiş bir bel ve karın ağrısı ile başlayan ilk gün sabaha doğru uyanıp evde ne tür bitki çayı varsa yapıyorum (bu üç adettir sabaha doğrularım böyle) ağrı kesici içmeyi hiç sevmem böyle günlerde ama malesef dayanamayıp bu sabah içtim neyse gün aydınlanıyor belim ısınıyor yatıyorum gün içinde bir sorunum yok amaaa 2inci günün gecesi çıkmayan bir gaz mide krampları ile bulantılar beni mahvediyor he ağrı kesici de azaltıyor kanamayı tabi artık doktora gitmeyi kafaya koydum da büyüklerimizin dediği doğru değilmiş arkadaşlar evlenince sancın olmaz derlerdi yalaannnnn!

adet sancıları ikiye ayrılır. birinci grupta ilk adetten itibaren başlayıp genellikle menopoza kadar giden ve altında genellikle organik bir bozukluk olmayan. buna primer dismenore denilir malesef biz ailecek bu grubun içerisindeyiz kız kardeşim hala hastanelik olur. benimde doğu hizmeti yaparken evde tek kaldığım çevremde başka sağlık personeli bulamadığım birgün gözümü karartıp popomu dönüp kendime enjeksiyon yapmışlığım vardır ama seninki sonradan ortaya çıkan ve mutalaka araştırılması gereken grupta buna sekonder dismenore diyoruz . buda nedensiz olabilir ama altından tedavi gerektiren bir rahatsızlıkta çıkabilir. ennnn kısa sürede kadındoğum hekimine başvur ultrasonografi ve kan tetkiklerin yapılsın. geçmiş olsun..

Son düzenleme:
adet sancıları ikiye ayrılır. birinci grupta ilk adetten itibaren başlayıp genellikle menopoza kadar giden ve altında genellikle organik bir bozukluk olmayan. buna primer dismenore denilir malesef biz ailecek bu grubun içerisindeyiz kız kardeşim hala hastanelik olur. benimde doğu hizmeti yaparken evde tek kaldığım çevremde başka sağlık personeli bulamadığım birgün gözümü karartıp popomu dönüp kendime enjeksiyon yapmışlığım vardır ama seninki sonradan ortaya çıkan ve mutalaka araştırılması gereken grupta buna sekonder dimenore diyoruz . buda nedensiz olabilir ama altından tedavi gerektiren bir rahatsızlıkta çıkabilir. ennnn kısa sürede kadındoğum hekimine başvur ultrasonografi ve kan tetkiklerin yapılsın. geçmiş olsun..

doktora gittim ultrason çektirdim birşey yok şükür cinsel hayatım da düzene girdi bu konuda daha önce yazmış bir arkadaşın dediği çaydan yapıyorum 2 aydır adet dönemlerinde çok iyi geldi

"kekik nane ve kimyonu bir cezvede üzerine sıcak su demlenince şeker koyup içiyorum"

demiş aynen uyguladım 2 kere denedim iyi geldi ohhh

ağrılı adet gaz sancısı çekiyorum ..normalde gaz sancısı çekmem adetliyken gaz sıkışması beni 2 defa bayılttı..çok kötü bir durum.

bn herseyi denedm sanrm.. ilaç olarak majezik ii gelir kesnlkle ama mide ağrısı yapıyor coğu kişide..bende yapmadı.apranaxta bu işte fena değil..buscopan hap olarak kullanmda ağrımı tamamen kesmiyor azaltıyor.. .iğnesi daha etkili direk ağrımı kesiyor.. dikloron iğneside ii ama etkisini hemen kaybediyor.. bitki çayları fln hayatmı devam ettirecek kadar ağrımı azaltmıyor.. bazen ağrıdan öleceğimi düşünüyorum:).. doktora gttim doğum kontrol hapı verebileceğini söledi..henüz evli olmadğm için istemedm..o da yapabileceği baska bsey olmadğnı ağrı kesici kullanmam gerektiğini söyledi..

Benimde adet döneminde gaz sancım olurdu sancı ilk gün değil 2. gün başlardı işe gidemezdim sancıdan sabaha kadar uyku uyumazdım mide bulantısı, kusma da cabası. Adet olucağım zaman yaklaştığında çok gerilirdim yine o sancıyı çekeceğim için. Doktor bunun için doğum kontrol hapı verdi gerçekten sancı falan kalmıyor ama bırakınca yine aynı. Sonunda adet günümden 1 gün önce Apranax fort kullanmaya başladım ve birtane de başladığı gün içtim son 4 aydır bu şekilde ve ağrım olmuyor kesinlikle. Bir de pilates arkadaşlar, eğer düzenli olarak pilates yaparsanız ağrı kesiciye bile ihtiyacınız kalmaz.

off canim ben bilirim ne oldugunuu
kiyamamm
hemen bi su kaynatt varsa plastik termusa koy karnina havluya sar koyy
zarari olur falan diyolarr hic korkma bisey olmuyorr
ben oyle rahatlardim ancakk
Sakın karnınıza sıcak torba koymayın Allah korusun bir sürü şey olabilir sıcak iyi geliyor fakat su torbasını ayaklarınıza koyabilirsiniz. Benim tavsiyem battaniyeye sarılıp dinlenin en kötü iki gün sorun olur böyle yaparsanız . Ağrının sebebini mutlaka araştırın derim.endometrioma kaynaklı yapışıklik olabilir. Mutlaka doktorunuza danışın. Allah şifa versin

kızlar ya çok ağrım var adet oldum ama bu ağrı sanırım gazdan kaynaklanıyo... dönüp durup bi bıçak saplanıyo karnıma sankii... sadece adet dönemimde yaşıyorum bu problemii.. üzerinize afiyet çıkaramıyorumdaa:1no2::1no2: bi el atın yardım edin bana yaaa:bbo::bbo:

Merhaba, benim gibi bir sürü kadın olduğunu gördüm burda ve ben 10 yıldır mide Ağrı'sı sandığım aslında bağırsak gaz sıkıntısı çektiğimi kendi kendime öğrendim. Çünkü o kadar hekim gezdim dr, doç, Prof, nedense adet sancısını önemsemiyorlar...!
Gelelim konuya eğer hala böyle bir Ağrı'larınız varsa yapmanız gereken adet olmadan 2 gün önce ve adet ilk 3 günü probiyotik kullanmak, yanlış kötü değil iyi bir probiyotik bu da eczane de öğrenebilirsiniz ben kullandığım firmayı reklam olur diye söyleyemiyorum. Çünkü spazm çözücüler gaz giderici veya çaylar gerçekten hafifletse de yok etmiyor da ama ben çok şükür bunu keşfettikten sonra çok rahatım. Ayrıca birde laktoz intöleransınız var mı bunu öğrenin. Size ne gaz yapıyor BUNLARI öğrenin ve hayatınızdan tamamen bu ürünleri çıkarın.

Hala burda olan var mı acaba, 3 gündür sancidan ölücem öyle bir acıyor ki Karnım artık yoruldum acimasindan, ne gece uyku bırakıyor nede Gündüz hareket edebiliyorum . Her adet döneminde ağlayarak inleyerek hastaneye gidiyorum inanılmaz bir sancı ağrı ve daha çok kramp şeklinde acı oluyor çok acıyor kızlar ya :KK43: Civan percemi içiyorum kaç aydır o rahatlatiyordu ama bu ay hiç bir işe yaramadi, :KK43: papatya çayı içiyorum banamisin demiyor. Zaten 3 gündür yataktan çıkamıyorum hem elektrikli battaniye hem sıcak su torbası ama hiç kar etmiyor, buscopan iciyorum papatya cayi iciyorum civan percemi iciyorum hatta bi ilac vermislerdi bagiraklari rahatlatip bosatmasi icin ondan da iciyorum (sari bir şurup)ama yok hala bir sanci bir acı. Wc ye cikiyorum, cikan cikiyor ama bir turlu gaz cikmiyor :KK43: .derdine derman bulan varsa yazsın lütfennnn acill hala yataklardayim.

Mrb .bende de aynı sorun var .acaba çözüm bulabildiniz mi gaz sorununuza?

Uzun süreli kullanımlarda vücut kulşanılan maddeye alışıyor ve direnç geliştiriyor. O yüzden devamlı olarak papatya çayı vs kullanmak bir süre sonra işe yaramıyor. Bir dönem kardeşime ağrı kesiciler hiçbir şekilde etki etmiyordu, vücudu alışmıştı çünkü her gün ilaç her gün ilaç. O yüzden başka çözümlere de odaklanmanız ve her ay kullanmak yerine vücudunuzu çok alıştırmadan, değiştirerek kullanmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Adetten önce sancıyı vs azaltmak için yapılan egzersizler var, onları deneyebilirsiniz. Bir de ayakları ve beli sıcak tutmak candır. İnş kısa sürede atlatırsınız.

Merhaba,
Bahsettiğiniz ağrıyı aynen bende o şekilde yaşıyorum. Benim önce kasiklarimda acı oluyo kasığıma bastirdigim zaman acıyor. Daha sonra o acı karnıma çıkıyo göbek cevremde oluyo bildiğiniz karnımın içinde yara var sanki bastıramıyorum sonrasında mideme cikiyo o zaman çok kötü oluyorum nefes alamıyorum resmen bıçak saplanır gibi acı hissediyorum dik yürüyemiyorum eğilir şekilde büklüm halde dolaşıyorum evin icnde adetimin 2. Günü başlıyo bu acı 4 gün yataktayım resmen bıktım bu durumdan bazen hiç acı olmuyo ama ayda yılda bi anlamıyorum neden bu acı oluyo normal adet sancısı çeksem ttamm ama bu çok farklı gaz sancisi diye düşünüyorum doktora gittim bisey çıkmıyo rahmimde kist yok bagirsaklarimdan kaynaklı bence bu dönemlerde çok gazım oluyo
adetten önce . Siz bi çözüm bulabildiniz mi ne yaptınız

Bende aynısını yaşıyorum gaz sancısı oluyo ölü gibi yatıyorum iki gün. Bi çözüm bulamadım ben adet ağrısına razıyım ama mide ağrısı daha kötüymüş 😒

Sanki beni anlatmışsınız. Adet sancılarım kendimi bildim bileli olurdu fakat gaz sancısı nedir bilmezdim. Geçen yıl yine bu zamanlarda regl oldum 2. Günü birden bir ağrı girdi karnıma kramp şeklinde ve duramıyordum iki büklüm gezdim evde buscopan içtim bana mısın demedi acile gittim idrar yollarında hafif bir iltihap çıktı idrar yolları iltihabı ara ara olurum ve böyle bir ağrı hiç yasamadim. Çok ağrılarım oldu fakat böylesini ilk defa yaşamıştım. Geçmeyince özel hastaneye doktoruma gittim yoktu başka bir doktor vardı ve muayene etti ultrason ile karından değil ama. Yumurtan büyümüş çok güzel başka da birşey yok dedi. İğne vurdular geldim ağrım hafifledi ama geçmedi tabii ki günler sonra adetim bitti öyle geçti. Şimdi yine tıpatıp aynı ağrıyı yaşıyorum gaz spazmı ve regl sokulemedigi için feci şekilde karnımda ağrı mideme vuruyor korktum ağrı kesici parasetamol içtim fakat şiddeti azalsa da geçmedi acıyor resmen. Uzun oldu ama kusura bakmayın ama çok çok benzer ağrılar olduğu için yazmak istedim. Bir çözüm bulabildiniz mi ? Ateşim 37 ye çıktı birde üşüme de oldu 37 çok değil ama bu da eklendi psikolojik olduğunu düşündüm ateşin covid korkusu sebebiyle. 😔😔😔

X