göğüsünden süt veya sarı sıvı gelen varmı

derindarbe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
102
1
32. haftaya yeni girdim ama göğsümden süt veya sarı sıvı gelmiyor daha acaba sütüm olmuyormu şimdiye kadar gelmesi gerekir diyorlar kafam karıştı. bilgisi olan varmı.....

Canımcım üzme kendini her gebelikte gelecek diye bişi yok benim gebeliğinde hiç süt gelmeyen arkadaşım 10 gün önce doğum yaptı şimdi foşur foşur geliyo sütü hemde 1 meme ucu yok ama gayet iyi emziriyo bebğini.... Her gebeliğinde süt gelenin sütü olacak diye de bişi yok benim 5. aydan beri geliyo süt ama endişeleniyorum genede sütüm olacak mı acaba diye..........

benimde ilk gebeliğimde sütüm daha 4yada5 aylıkken bile geliyordu.bu ikinci gebeligim daha yeni gögsümden sıvı geldi ama az geldi.şu an gelmiyor.benimde 32 haftam bitti.allah hepimizin yardımcısı olsun.hayırlı doğumlarımız olsun.

32. haftaya yeni girdim ama göğsümden süt veya sarı sıvı gelmiyor daha acaba sütüm olmuyormu şimdiye kadar gelmesi gerekir diyorlar kafam karıştı. bilgisi olan varmı.....

göğüsünden süt gelmesi için sakın sıkma kasılmalara neden olurmuş erken doğum riski haberin olsun canım bende 35 haftalık gebeyim ama benden de gelmiyor bebeğin doğduğunda süt bezleri çalışmaya başlayacak o zaman bol bol pomoalanır inşallah merak etme:)

Ben de 38. haftadayım.Benden de öyle sıvı falan gelmiyo.Bu sütün olmayacağını göstermez.İlk hamileliğimde de sıvı falan gelmedi ama doğumdan sonra sütüm çok oldu.İçini rahat tut.Herkesin bünyesi aynı değil.Bence başkaları ile karşılaştırıp tedirgin olma.

ya benimde 35. haftam
ama göğsüm hiç büyümedi
eskisi gibi acaba büyürmü bundan sonraki haftalarda yani büyümesi gerekiyo hamilelikte öyle diğil mi
süt yada sarı sıvı da gelmiyo
sanki göğsümün bu haliyle sütü falan olmazmış gibi geliyo
hani küçükya o yüzden
bu konuda fikri olan var mı?

ya benimde 35. haftam
ama göğsüm hiç büyümedi
eskisi gibi acaba büyürmü bundan sonraki haftalarda yani büyümesi gerekiyo hamilelikte öyle diğil mi
süt yada sarı sıvı da gelmiyo
sanki göğsümün bu haliyle sütü falan olmazmış gibi geliyo
hani küçükya o yüzden
bu konuda fikri olan var mı?

merak etme emzirmeye başladığında kocaman olcaklar hiç büyümemiş olamazlar azda olsa büyümüşlerdir hormonal değişiklikten dolayı ama daha fazla büyümesi doğum sonrası olur:)

benim sari bazen su gibi sivi geliyor, bazende cok sizliyor ozaman sikma ihtiyaci duyuyorum SIktigimdada süte benzemiyor ama su gibi bisey geliyor bugün hastanede bi brosürde gördüm gögüsünün büyük olmasi yada kücük olmasi fark etmiormus bünyeye bagliymis

canim henuz erken hamileyken gelecek diye kafana takma,sutunun olup olmamasi dogumdan sonra senin elinde ne kadra cok emzirip sivi tuketirsen o kadar sutun olur,benim oglum bi aylik,ve hamileyken hic ama hic sivi gelmemisti aksine basta sisen gogusler doguma yakin inmisti,ma cok emzridgim icin suan masallah var,seninde olur :):):):)

kızlar göğsünüzü sıkmayın öyle doğumu tetikleyebilir çünkü göğsün sıkılması beyne yanlış sinyal gönderip prolaktin seviyesinin yükselmesine sebep olabiliyormuş oda doğumu başlatıyormuş bende bazen merak edip sıkıyorum ama sıkmamak lazım

Bnim daha ilk hamileliğim goguslerim oyle cok asiri buyumediler synilsr fakt 26 .hftamda gogsumden sari renk bi sivi akmya baslsdi doktoruma sordugumda sut kanallarn aciliyo merak etme korkulck bsy yok dedi ve o gelen sari su agiz sutu dye geciyo o sutu bebegn icmesi gerekiyo aslinda ama dogums kdr o sari su kalmaz bende sanmiyorum sutum gelir bu arada sari su geliyo dye aman ha asla sikmayn erde prproblm olur yoksa suan 34 haftalik hamileyim kizim kelebegim yani denizim insallah yakinda aramza katilck aslnda bn cok kolsy bi hamilelik geciriyorum ilk hamilelgm olmasna rgmen ne midem bulandi ne basim dondu hcbsy olmadi sdce cok fazla cnm tatli seyler istiyo okdar ama icinizdeki o kuucucuk canin hareket ettgni hissettgnz zm. Dunyalar szn oluyo :-) bide arkdslr dogumuma az kaldi kizim icin dua edermsnz saglikli eli ayagi duzgn bi seklde aramza gelsn dye a:nazar:llah herkes bu guzel duyguyu yasamayi fazlasiyla nasip etsn insallah amin :-) :KK49:

X