Evde Manikür Nasıl Yapılır???

Ya kizlar ben törpü özürlüyüm hayatta beceremem..:mymeka:

Nasil yapiyosunuz??? :çok üzgünüm: CADIARZU

Bende manikurumu kendim yaparim bu konuda cok iddaliyim ...Fransiz manikurumu bile kendim yaparim ...bakimli olmak ,dolasmak sart yerimseniben

bende kendım yaparım hep hatta saclarımı bıle kendım kesıyorum ve superler :) tırnaklarımda aynen öyle :)

:a015: ışık sanırım o dediklerinden bende yok senağlama

Yalnız değilsin be bacım ben de sendenim. Yok anacım olmuyo yıllardır yapmaya çalışyorum zaman ayırıyorum gene bişeye benzemiyor.
Var bunun bi püf noktası ama sölemiolar bize:çok üzgünüm:

Yalnız değilsin be bacım ben de sendenim. Yok anacım olmuyo yıllardır yapmaya çalışyorum zaman ayırıyorum gene bişeye benzemiyor.
Var bunun bi püf noktası ama sölemiolar bize:çok üzgünüm:

bencedesence bacım kaydirigubbakcemile5

kızlar bende bundan sonra kendim yapıcam okuyunca cesaret geldi tırnaklarımın kimi lale kimi gülll sekilsiz yani olsunnn deneyeyim bakımlı olmak lazım dimi bundan sonra ellerim için ılık su makas törpü zamanııı ve krem zamanı bende vanilya ve fınfık lı bş krem var cokk güzel yumos gibi yapıo onuda en son kullandımmı yapmadıgım yıların acısı çıkar heraldekaydirigubbakcemile

özel manikür cihazları var törpü için özellikle çok güzel tavsiye ederim...

:uhm:ya ılık suyun içine sıvı sabun bulaşık detarjanı koyun demissnz ama vazelin filan atsak olmazmı içine bu sabun yapıs yapıs yapmazmı elleri sonra yıkasakta olmuyo heralde

ben tırnak etlerimi yumuşatmak için ellerimi beklettiğim suya bir iki damla limon suyu katıyorum sonra da tuzla peeling yapıyorum yumuşacık oluyo ellrimhihoyyythihoyyyt

ya evde manikür yapan becerikli arkadaşlar hadi sol elinizi yaptınız onu anladım da.sağ elinize nasıl maniür yapıyorsunuz???sol elimi hallediyorum ama sağ elim kalıyo.manikürcüye de gidip ben bunu yaptım sen bunu yap sadece diyemem ki???ne bu işin püf noktası nasıl beceriyorsunuz???

ya evde manikür yapan becerikli arkadaşlar hadi sol elinizi yaptınız onu anladım da.sağ elinize nasıl maniür yapıyorsunuz???sol elimi hallediyorum ama sağ elim kalıyo.manikürcüye de gidip ben bunu yaptım sen bunu yap sadece diyemem ki???ne bu işin püf noktası nasıl beceriyorsunuz???

bende yıllardır kendim yapıyorum manikürümü...
ilk başlarda sağ elimi yaparken çok zorlanıyordum hatta yüzük ve serçe parmağımı bıraktığım için 8 parmak manikürü diyordumkaydirigubbakcemile3 ama artık alıştım 10 parmak manikürüne terfi ettim....

makası normal tuttuğum gibi tutmuyorum sağ elime yaparken
tamamen kavrıyorum kaba bi şekilde tutuyorum yani
ama sol elimde gayet rahat makinür makası nasıl tutulursa öyle tutuyorum

ben de bi kere kuaförde manikür yaptırmak gibi bi hataya düştüm hep kanadı tırnaklarımın dipleri bi daha da hayatta yaptırmam. ılık suyun içine şampuan katıyorum ben öle de güzel yumuşuyor. ama son zamanlarda pek bakım yapabildiim sölenemez finallerim geldi çattı yhaaa ::KK43:

ya kizlar simdi evde manikur yapiozya... aslinda ben manikurden anlamamda.. torpuluyom sadece.. ama bisi sorcam... tirnak eti makasi nasil oluyor? birde etleri arkaya ittigimiz zaman benim icim bulaniyo yapamiyom.. hele o eti hic kesemem.. birde tirnaklarimiz sekili felan iyice bozuldu.. bazileri kare duruyolar bazileri yuvarlak:KK70::KK70: walla bana az yardimci olursaniz iyi olur..

tırnak eti makası manikür makaı oluyo
geriye ittiğinde bile için gidiyosa kesemem demişsin bencede kesemezsin yani kendi kendine manikür yapamazsın o zaman
kare ve yuvarlak olan tırnaklarını törpüyle şekillendir canım ne var onda

benim tırnaklarımda çok etlidir geniş ve şekilsizdir parmaklarımda öyle genetik olarak geldi banada çok kemikli kalın yani bende geçen akşam banyo sonrası tırnaklarımı törpüleyip alttaki fazla etleri tırnak makasıyla aldım manikür makası kullanamıyorum çünkü neyse yan taraflar filan çok şekilsiz vallahi bende hep imrenirim ince uzun tırnaklara bende düşünür uğraşırım senelerdir nasıl düzgün bi şekle koyarım diye kuaförlere bile gittim manikür yaptırmaya ama onlar çok acıtıyo hemde kanatıyolar bide benim tırnaklar etliya etler çabuk çıkıyo onunlada alay ettikten sonrası açıkcası hiçde bidaha manikür için kuaförte gidesim gelmiyo çünkü millet eline alıp bakıyo ellerime sokuyolar kaynar suyun içine çabuk yumuşasın diye şampuan vazelin filan yapıyolar ama hiç güzel olmuyo hoşuma gitmiyo yinede

eee ya benim gibi şanssızlar ne yapsın bu konuda valla varsa iyi bi güzellik uzmanından yada işin ehlinden öğrenmeyi isterim

Siz de benim gibi kuaförlerdeki temizliğe çok güvenmiyorsanız artık manikürünüzü evde yapabilirsiniz. Zaten çoğu kez evde televizyonun karşısında yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Böylelikle hem vakitten de tasarruf etmiş oluyorum :). Bir kere eliniz alıştıktan sonra çok pratikleşiyorsunuz. İşte evde manikür yapmanın yolları ve püf noktaları:

Gerekli Malzemeler:
· Kâğıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
· İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
· Et makası
· Kâğıt havlu
· Aseton
· Oje
· Kolonya

Bu aletleri temin ettikten sonra manikürümüze başlayabiliriz:

1. Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin.
2. Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlarına sürmemeye dikkat edin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
3. Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
4. Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
5. Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
6. Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.

İşte bu kadar basit :)

Kolonya mikrobu falan arındırmaz...

ben manikür jeli kullanıyorum.kullanması cok kolay tırnak etlerime ve kütikül olan kısımlara sürüyorum 5 dk icinde deri geriliyor zaten gerilen deriyi makasla kesiyorum kuaforüm bile sasırdı gorüntüsüne.tavsiye ederim

X