Evde Manikür Nasıl Yapılır???

Nerden aldınız? Markası nedir? Manikür jeli istiyorum desek bize de verirler mi? :1rolleyes:

bende deniyim bir makas alıp ama işin önemli kısmı o makası kullanabilmekte..kenardaki etlerle oynamaktan kendimi bir alabilsem..:Saruboceq:

ben pastelinkini kullanıyorum gerilen derinizi tırnak makasıylada Kesebilirsiniz

biri bana yardım etsin tırnaklarımın şekli çook bozuk ince uzun demek bi yana kalsın benimkiler kısa ve geniş yani o pembe yerleri varya çocuk parmakları gibi sizce ben napmalıyım çok özeniyorum ince ince tırnaklara ama uzattıkça dahada genişleyerek büyüyo. ooooof :çok üzgünüm:

bende hep evde kendım yapıyorum öçokda güzel oulyor

çok teşekkürler yaa gerçekten açıklayıcı bi anlatım sağol tatLımm . .

benim tırnak kenarlarımda et yoktur o yüzden işim daha kolayy..
mutlaka denicemm . . tırnaklarıma şekil vermem lazım gerçekten ben yapıyorum sonra kestikten sonra yine uzuzuyolar biçimsiz bi hale giriyolar bıktım artık yaa kaydirigubbakcemile3

cok guzel anlatmissin arkdasim paylasim icin tsk ler a.s.

resim013zb4.jpg

resim014hs3.jpg

oooo süper olmuş bence. benimkiler de uzatıp manikür yapınca böle oluo.benim de çok hoşuma gidio manikür:jeyyar:

arkadaşlar ben manikürden önce ellerimi sabunla yıkıyorum temizliyorum.sonra bir kaba su koyup içine 4-5 damla zeytinyağı koyuyorum yumuşacık oluyor.tırnak etleri de öyle yumuşuyor ki elinle ovuşturunca bile çıkıyor.tavsiye ederim.

SCHOLL DR1335E MANıKÜR SETı ; Bu seti kullanan var mı ? Kaliteli ve kullanışlımı ? Tavsiyelere ihtiyacım var kargoda.com'da buldum peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar ve kargosunu da ödüyorlar.

limonla bitiriyorum ben manikürü. tırnaklara da cilde de çok faydalı.

SCHOLL DR1335E MANİKÜR SETİ ; Bu seti kullanan var mı ? Kaliteli ve kullanışlımı ? Tavsiyelere ihtiyacım var kargoda.com'da buldum peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar ve kargosunu da ödüyorlar.

sipariş verdim gayet kibar insanlar bugünde kargoyu çıkarmışlar bende ilk defa kullanacağım o zaman size mesaj atarım

dün gece denedim, süper oldu sağolun kıslarrr

ben manikür seti almak istiyorum ama gördüklerim hep uyduruk iş görmeyecek şeyler..ankarada kızılayda bakabileceğim yer bilen varsa yazabilir mi?ya da bununbi markası falan var mı?

güselım almısken iyi olsun dıyosan tanaçan solıngen marka al bıraz pahalıdır benım ondan var mesela kac senedır kullanıyorum fakat et pensı ve makası alırken uclarının ince olmasına dıkkat et derım kaydirigubbakcemile2

Siz de benim gibi kuaförlerdeki temizliğe çok güvenmiyorsanız artık manikürünüzü evde yapabilirsiniz. Zaten çoğu kez evde televizyonun karşısında yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Böylelikle hem vakitten de tasarruf etmiş oluyorum :). Bir kere eliniz alıştıktan sonra çok pratikleşiyorsunuz. İşte evde manikür yapmanın yolları ve püf noktaları:

Gerekli Malzemeler:
· Kâğıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
· İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
· Et makası
· Kâğıt havlu
· Aseton
· Oje
· Kolonya

Bu aletleri temin ettikten sonra manikürümüze başlayabiliriz:

1. Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin.
2. Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlarına sürmemeye dikkat edin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
3. Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
4. Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
5. Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
6. Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.

İşte bu kadar basit :)

ayneen bende tüm bu malzemelerle geçiyorum tv karşısına bir yandna işimi yapıyorum bire yandan tv izliyorum. Yalnız ben ilk önce suya ellerimi batırıyorum ve etleri alıyorum ondan sonra tırnaklarımı törpülüyorum kuaförde de öyle yapıyorlar. Valla kuaföre o kadar para vermeye değmez boşuna masraf ohh hemde onların yaptığından daha güzel ve hijyenik oluyor. Ben bir kere kuaföre gittim daha doğrusu son gidişim oldu. Kız birine manikür yapıyordu bekledim. O müşteriyi yolladı ve o müşretiye kullandığı makası ve törpüyü hiçbir şekilde dezenfekte etmeden bana kullanmaya kalkıştı. Çünkü kız giti ben oturdum kız gitti yeni su aldı geldi ve aynı aletler yanımda duruyor aldı eline başlayacak dedim bu ne yaa daha yeni müşteri gitti temizlemiyormusunuz bunları.. yok kızın işi fazla değilmişte fazla kullanmamışlarda bilmem ne. Dedim bir daha asla buraya adımımı atmam ve herkese de sölicem dedim. O zamandan bu yana da evde hep yapıyorum kendim..

alsanaalsanasmilealsanaalsanasmilemafoldumben ya bende kendım yapıyorum ama cok guzelde olmuyo

X