hamilelikte dişi ağrıyan varmı.....................???

lalezar_bilgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
28
2
42
arkadaşlar iki gecedir diş ağrısından uyuyamıyorum diş rahatsızlığı geçirip tedavi olan varmı aranızda doktoruma sordum dişçiye gidebilirsin dedi ama ben hamilelerin morfin kullanamadığını biliyorum n eyapmalıyım acele cevap

canım ilk zamanlarda ağrıyordu o da bebek vücudunda ki bütün kalsiyumu
alıyor o da dişlere vuruyor bana folic plus verdi doktor allaha şükür ki geçti ama dişim sallanıyor artık ağrı yok

canım tam 3 haftadır diş ağrılarımdan mahfoldum dr um antibiyotik verdi birde ara sıra parol veya minoset içiyorum geçirmsede hafifletiyor ALLAH yardımcın olsun çok zor tam 3 aydan sonra tedavi olabilirsin sanırım artık hamilelere özel bir ilaçla uyuşturuyorlar öğrenmek lazım bende gidicem

bende diş eti absesi sonucu gelişen diş absesi nedeniyle 2 hafta zor günler geçirdim.... 28 haftalıktım o zaman dr um her türlü müdahele yapılabilir dedi ama diş dr um yanaşmadı antibiyotik verdi.. ağrı kesiciler ancak 10 dakika etki ediyordu o nedenle içmedim ama çok şükür şimdi geçti...... kaç haftalık olduğunu bilmiyorum ama ihmal etme çünkü eğerr enfeksiyonvarsa kana karışıp bebğe gidebilir veya rahim kasılmalarına sebep olabilir o nedenle hemen bi dişçiye git ..... dişçin gebelik haftana göre ne yapılması gerekiyorsa yapacaktır bence.......

bende geçen ay 20lik diş çıkardım agrısından ölmüştüm.ama dişçiye gitmeme gerek kalmadan kendiliginden çıktı şükür.doktorun zararı olmaz diyorsa dogrudur canım.çok geçmiş olsun.

bende diş eti absesi sonucu gelişen diş absesi nedeniyle 2 hafta zor günler geçirdim.... 28 haftalıktım o zaman dr um her türlü müdahele yapılabilir dedi ama diş dr um yanaşmadı antibiyotik verdi.. ağrı kesiciler ancak 10 dakika etki ediyordu o nedenle içmedim ama çok şükür şimdi geçti...... kaç haftalık olduğunu bilmiyorum ama ihmal etme çünkü eğerr enfeksiyonvarsa kana karışıp bebğe gidebilir veya rahim kasılmalarına sebep olabilir o nedenle hemen bi dişçiye git ..... dişçin gebelik haftana göre ne yapılması gerekiyorsa yapacaktır bence.......

15+2 haftalığım bir iki gün daha sabredeyim olmazsa dişçiye gidicem doktorum sorun yok gidebilirsin dedi ilgin için teşekkürler inşallah kıızma bişey olmaz

ben olmustum agrisindan parasetamol kullandim ama dis curukse bebegede zarar veriyor bence bir dis hekimine git

Bende de diş ağrısı olmuştu ilk oğlumda diş doktoruna mecburen gitmiştim o da kadın doğum uzmanını arıyarak ne ilaç kullanabileceğini öğrendi ona göre tedavi uyguladı.çok şükür bebişimede bişe olmadı Ayrıca diş te çektirdim morfinle bişe olmadı.Bence bol kalsiyum almayı deneyinyerimseniben

canım bende daha 2 aylıkken çok ağrım vardı ve hamileler için kullanılan özel bir morfin var ondan kullanıp sadece sinirlerini almışlardı ve 3.aydan sonra tedavisini yaptırdım ama en azından ağrısı olmamıştı sen 15 haftalık olmuşsun doktorunda izin verdiyse çekme bence o ağrıyı

arkadaşlar iki gecedir diş ağrısından uyuyamıyorum diş rahatsızlığı geçirip tedavi olan varmı aranızda doktoruma sordum dişçiye gidebilirsin dedi ama ben hamilelerin morfin kullanamadığını biliyorum n eyapmalıyım acele cevap

canım bende 2 aylık iken 20 lik dişim çürümüştü ve çok ağrım vardı ama müdahale edemediler ağrı kesicilerle idare ettim...senin içinde kaç aylık hamile olduğun önemli ilk 3 ayda ve son 3 ayda asla müdahale yapılmıyor sadece 4-5-6 aylarda dişini çektirebilirsn o da doktorun izin verirse.......

KIZLAR DIS AGRISI YADA DIS CIKARMA YADA;DIS ETIN SISMESI GEBELIK BELIRTISI OLABILIRMI;BENIM ADETIME 8 gunum var ve yeni dis cikartiyorum azi disimin en arka bölumunde,sizlerde böyle olmusmuydu yanit verirseniz sevinirim ?

canım ilk gebeliğimde diş ağrısından ölmek üzereydim acile gittim ve gebe olduğum için müdahale edemeyeceklerini söylediler eşimin arkadaşının tavsiyesiyle gece saat3 de nöbetçi eczane bulup dişinol denilen ucuz ama tamamen dolal bi ilaç aldık sürekli dua ettim ona inanılmaz bişey 2dk da ağrımdan eser kalmadı ta bi geçici bi ugulama kürdanla dişine sürüyorsun bir kaç saat rahatlatıyor 4buçuk aylık oluncada malesef o dişimi çektirdim

allahım saat gecenin kacı oldu diş agrım devam ediyor..benimde eşim şuan dişinol almak için eczaneye gitti.umarım gecer.allah yardımcımız olsun..tesekkürler.bu arada 5 aylık hamileyim ve yarın kurtulcam bu dişten insallah

arkadaşlar doktorunuz nasıl antibiyotik filan veriyor kesinlikle yasak geçen gün yatak döşek grip oldum yattım tek bir ağrı kesici grip ilacı thaylot bile yasak dedi gece aradıkda anlamadım ben, sadece portakal suyu taze olarak sık iç dedi rahatlatır diye, kayınpederim diş hekimi 2tane çürüğüm var 6. aydan sonra müdahale edicez dedi ondan önce olmuyor yanii bi diğer doktorlara sorun isterseniz

arkadaşlar lütfen yardım 12 haftalık hamileyim geçen hafta diş ağrısı için dr gittim çekmek zorunda kaldılar ama hala yeri ağrıyor doktorum hafif bir ağrı kesici verdi fakat ağrıyı kesmiyor ve bende fazla kullanmak istemiyorum dişinol iyi geliyor bana kullanma bebek için sakıncalı olur dediler bu konuda bilginiz varsa benimle paylaşırmısınız.

cnm minoset dışında ağrı kesici kullanmamalısın.
dışarıdan buz koyabilirsin. daha ilk 3 ayı bitirmemişsin. o yüzden daha dikkatli olmalısın. diş yerinin ağrımasının nedeni neki, bence diş doktorunu arayıp söyle.belki bir enfeksiyon filan olmuştur. çok geçmiş olsun.

3 aydır ara ara felaket derecede dişim ağrıyo 2 gecedir uyumuyorum yine antibiyotik verdi doktor bide parol yapacak bişey yok dedi idare et dedi ağzım kapanmıyo şişlikten Allah yardımcımız olsun

Mrblar, 40. haftamın içindeyim artık normal doğum sancılarımı bekliyorum ama dün geceden beri inanılmaz diş ağrısı çekiyorum karanfil, tuzlu su internetten evde uygulanabilecek herseyi denedim. Dişciye gitmeli miyim sizce? Teşekkrler şimdiden.

X