sınavsız açıköğretim bölümüne girip okuyan varmı?

Herhangi bir üniversitenin örgün bölümlerinde okuyan öğrenciler ve örgün eğitim mezunları, gerekli koşulları yerine getirerek Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)’na tekrar girmeden, aynı zamanda Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim veren Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans ve ön lisans programlarına da kayıt yaptırarak farklı bir alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.
Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün Meslek Yüksekokulu programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar ise istedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Ev İdaresi,
Sosyal Bilimler,
Halkla İlişkiler,
Mahalli İdareler,
Dış Ticaret,
Muhasebe,
Turizm ve Otel İşletmeciliği,
Bankacılık ve Sigortacılık,
Büro Yönetimi ve Sekreterlik,
Sağlık Kurumları İşletmeciliği,
İlahiyat ve
Veteriner Sağlık ve Tarım Önlisans
programlarının birinci sınıfına;
Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün lisans programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar ise istedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinin
İktisat,
Maliye,
Kamu Yönetimi,
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,
bölümlerinden birine,
İşletme Fakültesinin İşletme Bölümüne veya
Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarının birinci sınıfına;
Kız Meslek Liselerinin;
Çocuk Gelişimi,
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,
Çocuk Gelişimi ve Bakımı
bölümünden mezun olup, Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir örgün lisans programlarında kayıtlı öğrenciler veya bu programlardan mezun olanlar istedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere,
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği
bölümünün birinci sınıfına başvurabilirler.

ben girdim, hayıtları açık öğretim bürosunu arıyıp öğrenebilirsin, ama ekimde oluyor genelde kayıtlar... ben geçen sene harcımı yatıramadığım için şu an okuyamıyorum gerçi. 2 bölümde birden okuyamazsın

kızlar bu uygulama kaç senesinde mezun olanlar için geçerli bir bilginiz varmı yeni mezunlar için mi sadece acaba?

merhaba arkadaslar. bildigim kadariyla uygulamanin bir tarih sinirlamasi yok. ben universiteden 2000 yilinda mezun oldum, sinavsiz acikogretime ise 2006'da girdim. harc ucreti yillik 500 lira civarinda (gecen yil). iki taksit halinde aliniyor tabi ama, ikinci taksit subat ayi sonunda odeniyor. yeni kayitlar kasim ayinda. tarihleri aof sitesinden takip edebilirsiniz. ayrica aof burolari da yardimci olur.

ben 2007 de meslek yüksek okulu muhsebe bölümünü bitirdim
geçen yıl kasım ayında dikey geçiş hakkımı kullandım sınavsız girdim
3.sınıfa geçiş yaptım işletme bölümü 4.sınıfa geçicem...
kasım harcım 211 ytl ödedim ...

bende örgün öğretimde lisans okurken bir tarafdan da halkla ilişkiler okudum açıköğretimden..

harçlar sadece açıköğretim okuyanlara göre daha fazlaydı nedense??

ben başvuruları ağustos diye biliyorum..

kızlar şimdi açıköğretim bürosunu aradım
kayıtlar önce ekim ayında internetten yapılacakmışadresi belli değil tekrar arayıp öğrenicem
sonra ekim sonu kasım başında kayıtlar olacakmış
harçlar bu sene 570 ytl kadar mış
iki tane birden okunamıyormuş.
bulunduğunuz ilin açık öğretim bürosunu arayın bilgi veriyor.

arkadaşlar 1998-1999 tic mes.lisesi mezunları basvuru yapamıyorlar mı ben nette arastırıyorum ek kontenjanlara göre alıyorlar diyor bir bilgi bulursanız ne olur bana özelden haber verin

ya arkadaşlar bişiy sorucam ben kayıt yaptırdım ama pişman oldum diğer örgün üniversiteme harcımı 2 katı vermiyorum demi benim gibi 2, üniversite kapsamından yaralanan arkadaşlar cevaplasın kütfen

X