İş göremezlik ödeneği ?

Shirin seyler

Oriflame
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
101
8
Arkadaşlar 26 mayısta doğum yaptım, hala ssk dan ödeneğimi alamadım, bu kadar gecikiyormu bu ücreti almak? Bilgileinizi rica ederim.

Canim durumunu açikça yazar misin. Doğum oncesi izninden doğum sonrasina aktarma yaptin mi yani yasal olarak doğum iznin ne zaman bitti aktarma varsa 13 yoksa 8 haftalik iznin yanii biter bitmez belgelerini eksiksiz hazirla hemen alirsin ben bittiği gün işlemlerimi hallettim aldim parami

Canim durumunu açikça yazar misin. Doğum oncesi izninden doğum sonrasina aktarma yaptin mi yani yasal olarak doğum iznin ne zaman bitti aktarma varsa 13 yoksa 8 haftalik iznin yanii biter bitmez belgelerini eksiksiz hazirla hemen alirsin ben bittiği gün işlemlerimi hallettim aldim parami

Doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta izne ayrıldım, 21 temmuzda iznim bitti yani, 26 mayısta doğum yaptıktan sonra, ssk ya başvurduk, vizite kağıdı, doğum raporunu,teslim ettik.başka yapılacak bişey varmı ki?

Ssk mudurlugu sana soylemedi mi nezaman para alacagini. Ben iznim bitince ssk mud. Gittim. Evraklarimi verdim.şu gun git postaneye al parani dedi. Sana bisey demediler mi???

Ssk mudurlugu sana soylemedi mi nezaman para alacagini. Ben iznim bitince ssk mud. Gittim. Evraklarimi verdim.şu gun git postaneye al parani dedi. Sana bisey demediler mi???

Merhaba,ben 26 mayısta doğum yapınca götürdüm evrakları, siz izin bitince götürdüm demişsiniz,ne evrak götürdünüz, ssk ya 2 kere mi başvuruluyor?

merhaba,ben 26 mayısta doğum yapınca götürdüm evrakları, siz izin bitince götürdüm demişsiniz,ne evrak götürdünüz, ssk ya 2 kere mi başvuruluyor?

canim dogum yaptin. Bebegin 56 gunlukken (işe baslamadan bir kac gun oncesi oluyo) hastaneye gidiyosun. Işe baslayabilir raporu alacaksin. Onu ve isyerinden sanab azi evraklar verilecek. Işe baslayabilir rap. Ve o verilen evraklari ssk mud.ne gorureceksin. Ozaman alacaksin parani.

doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta izne ayrıldım, 21 temmuzda iznim bitti yani, 26 mayısta doğum yaptıktan sonra, ssk ya başvurduk, vizite kağıdı, doğum raporunu,teslim ettik.başka yapılacak bişey varmı ki?

canim bak burda kafan karişir sana söyle söyleyeyim. şimdi iş yerinin bağli olduğu ssk müd. Git deki doğum izin parasi alcam hangi belgeler lazim de onlar sana nelerin gerkli olduğunu yazan bi kağit veriyor. Bi tane iş yerinin doldurmasi için bi kağit veriyor bi tanede emzirme süt yardimi dilekçesi veriytor. Sen bu kasğittaki belgeleri hazirla ki biri kendi verdikleri bi kağit işte şu şu tarihler arasiinda iş yerimizde çalişmamiştir diye yazacak iş yerini sonra hastaneden verilen doğum raporu diğerleride iş yeriyle alakali bi kaç vizite kağidi ama eksiksiz doldur ve el değişikliği kalem değişikliği olmasi kabul etmiyorlar. Sonra ssk ya gidiyosun veriyosun kağitlari 2 gün sonra postaneden doğum parasi diye asliyorsun havale diye değil ok. Anlamadiğin bişiy olursa solerim.

TÜM BUNLARA GEREK YOK ARTIK. İŞYERİNİZ İNTERNETTEN ÇALIŞMADIĞINIZ GÜNLERİ GİRİŞ YAPIYO. İŞYERİNDEN ALACAĞINIZ DOĞUMDAN ÖNCE Kİ 120 GÜNÜ GÖSTEREN VİZİTE KAĞIDI VE BEBEK KİMLİK FOTOKOPİSİYLE SSK YA GİDİYORSUNUZ.SSK HASTANEDEN DOSYANIZIN GELİP GELMEDİĞİNE BAKIYOR. DOSYA GEKLMİŞSE SSK İŞLEM YAPTIKTAN 1 GÜN SONRA HERHENGİ BİR PTT DEN KİMLİK İLE PARANIZI ALABİLİYOSUNUZ. AŞAĞIDAKİ ADRESTENDE PARANIZIN YATIP YATMADIĞINA BAKABİLİRSİNİZ. BOŞUNA PTT YE GİTMİŞ OLMAZSINIZ.http://saglik.ssk.gov.tr/IsgoremezlikTeyit/kontrol.faces

TÜM BUNLARA GEREK YOK ARTIK. İŞYERİNİZ İNTERNETTEN ÇALIŞMADIĞINIZ GÜNLERİ GİRİŞ YAPIYO. İŞYERİNDEN ALACAĞINIZ DOĞUMDAN ÖNCE Kİ 120 GÜNÜ GÖSTEREN VİZİTE KAĞIDI VE BEBEK KİMLİK FOTOKOPİSİYLE SSK YA GİDİYORSUNUZ.SSK HASTANEDEN DOSYANIZIN GELİP GELMEDİĞİNE BAKIYOR. DOSYA GEKLMİŞSE SSK İŞLEM YAPTIKTAN 1 GÜN SONRA HERHENGİ BİR PTT DEN KİMLİK İLE PARANIZI ALABİLİYOSUNUZ. AŞAĞIDAKİ ADRESTENDE PARANIZIN YATIP YATMADIĞINA BAKABİLİRSİNİZ. BOŞUNA PTT YE GİTMİŞ OLMAZSINIZ.http://saglik.ssk.gov.tr/IsgoremezlikTeyit/kontrol.faces

Teşekkür ederim Eylülüm, heh işte bizde aynı senin dediklerini yaptık, ama hala param yatmadı işte bekliyorum,sanırım biraz uzun sürecek.

peki parayı toplu olarakmı alıyoruz toplam 4 ay izinli olacağız bunun 2 ayı doğum ödnesi 2 ayı doğum sonrası diyelim en son doğum sonrası iki ay bittikden sonramı baş vuracağız bu işlemler için emzirme yardımıda aynı şekildemi

Teşekkür ederim Eylülüm, heh işte bizde aynı senin dediklerini yaptık, ama hala param yatmadı işte bekliyorum,sanırım biraz uzun sürecek.

verdiğim adresten baktınmı?yatmıştır belki. 1 gün en fazla 2 gün sürüyo çünkü. Yatmamışsa işyerin işlemleri yapmamıştır bence çünkü bu kadar uzun sürmez.ha bir de senin işgöremezlik raporunda yazılı işbaşı tarihin ne?

peki parayı toplu olarakmı alıyoruz toplam 4 ay izinli olacağız bunun 2 ayı doğum ödnesi 2 ayı doğum sonrası diyelim en son doğum sonrası iki ay bittikden sonramı baş vuracağız bu işlemler için emzirme yardımıda aynı şekildemi

evet canım toplu alıyosun doğum parası + süt parası. Yarenim de aynı hatayı yapmış sanırım.Raporda yazan İşbaşı tarihinden sonra başvurursanız en geç 2 gün içinde paranızı alırsınız. Emzirme için ayrıca evrak vermeiyosun işlemler tek parayı bir alıyosun.

verdiğim adresten baktınmı?yatmıştır belki. 1 gün en fazla 2 gün sürüyo çünkü. Yatmamışsa işyerin işlemleri yapmamıştır bence çünkü bu kadar uzun sürmez.ha bir de senin işgöremezlik raporunda yazılı işbaşı tarihin ne?

Bakmam mı hergün bakıyordum ben o siteye zaten, işyerim söylemişti onu,raporda yazan işe başlama tarihim 21/07/08 ;biz ssk ya 26mayısta doğum yaptım ya 2-3 gün içinde işyerine gitti eşim,vizite kağıdını aldı onun yanında netten tarihi girmişler,doğum raporu ile ssk ya gitti, oradakiler işlem tamam demişler,para nezaman yatar deyince eşim, valla hemen girilemeyeceği için uzun sürer demişler,2 aydan önce olmaz demişler, e 2 ayda doldu zaten,ondan bizde ne olduğunu anlayamadık, birde söylermisin nekadar ücret ödeniyor,ben maaşın 2/3 diye biliyorum, brüt mü net mi üzerinden acaba ?

priminin ödendiği ücret netinin 3/2 si. işyerinden aldığın ücret ile ssk da gösterilen maaş çoğu yerde farklı oluyo biliyosun.ya bir de sen neden doğumdan hemen sonra gittin ki. işbaşı tarihinden sonra gitmen gerekir canım.

priminin ödendiği ücret netinin 3/2 si. işyerinden aldığın ücret ile ssk da gösterilen maaş çoğu yerde farklı oluyo biliyosun.ya bir de sen neden doğumdan hemen sonra gittin ki. işbaşı tarihinden sonra gitmen gerekir canım.

Merhaba arkadaşım,bugün ssk ya gittim,tam tahmin ettiğim gibi,daha girmemişler çünkü sisteme,bugün yanımızda girdi ve akşama ücretim yattı, yarın alacağım, :) darısı diğer annelerin başına...

bişey sorucam ben özel bi kurumda çalısıyorum ve tahminim ki öyle işyerimiz çalısanını mağdur etmemek adına doğum ,ameliyat vs gibi durumlarda maaşını yatırmaya devam ediyo geriye falanda istemiyo sonra bu durumdada sigortamız devam ediyo tabi yinede süt parası doğum parası vs alabiliyomuzyuz ssk dan bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim.

bişey sorucam ben özel bi kurumda çalısıyorum ve tahminim ki öyle işyerimiz çalısanını mağdur etmemek adına doğum ,ameliyat vs gibi durumlarda maaşını yatırmaya devam ediyo geriye falanda istemiyo sonra bu durumdada sigortamız devam ediyo tabi yinede süt parası doğum parası vs alabiliyomuzyuz ssk dan bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim.

Benim işyerimde arkadaşımın eşi,çalıştığı firmadan maaşını her ay yine düzenli aldı,ssk doğum parasını yatırınca, onlarda firmaya geri ödediler,ama bu olay sizin sorunuzdan farklı,demişsinizki parayı geri almıyor, siz yanlış biliyor olmayasınız?

dogumdan onceki 8 ve sonraki 8 toplam 16 hafta zaten yasal izin isyeri maasini odemek zorunda sonradan bu paranin isyerine verilme gibi bi durumu yok.

kanunen işyeri senin doğum izninde olduğun günler için sana maaş ödemez çalışmadığın günler için maaşını ssk dan alırsın.Ama işyerin ile anlaşırsan maaşını işyerinden alıp ssk dan aldığını işyerine ödeyebilirsin. sigorta devam ediyorsa muhasebe sana ssk ya vermek üzere şu şu tarihlerde çalışmamıştır diye bir taahütname veriyo. Veya şimdi internette giriliyo. Ama seni ücretli izinli göstermek zorunda yoksa ssk seni çalışıyor kabul edip niye doğum parası ödesin ki çalışırken doğum yapılır mı gibi düşün.Doğum izninde normalde ssk yatmıyor. ama benimki yattı. 4 ay ücretli izinli gösterildim. ssk dan paramı aldım. İşyerimden maaşımı alıyorum ssk dan alıp onlara vericektim ama onu da bebeğime hediye ettiler. ssk dan normal maaşından daha az alıyorsun. priminin yattığı ücret netinin 3/2 sini alıyorsun.

kanunen işyeri senin doğum izninde olduğun günler için sana maaş ödemez çalışmadığın günler için maaşını ssk dan alırsın.Ama işyerin ile anlaşırsan maaşını işyerinden alıp ssk dan aldığını işyerine ödeyebilirsin. sigorta devam ediyorsa muhasebe sana ssk ya vermek üzere şu şu tarihlerde çalışmamıştır diye bir taahütname veriyo. Veya şimdi internette giriliyo. Ama seni ücretli izinli göstermek zorunda yoksa ssk seni çalışıyor kabul edip niye doğum parası ödesin ki çalışırken doğum yapılır mı gibi düşün.Doğum izninde normalde ssk yatmıyor. ama benimki yattı. 4 ay ücretli izinli gösterildim. ssk dan paramı aldım. İşyerimden maaşımı alıyorum ssk dan alıp onlara vericektim ama onu da bebeğime hediye ettiler. ssk dan normal maaşından daha az alıyorsun. priminin yattığı ücret netinin 3/2 sini alıyorsun.

ohh ohh ne güzel şanslısın valla

X