Doğuma Hazırlık anne ve bebekler için ihtiyaç listesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

kajo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
322
5
ANNEYYYLER İÇİN (HASTANE ÇANTASI):

-atlet
-kilot
-emzirme sütyeni
-ped
-göğüs pedi
-sabahlık
-göğüs için krem
-önden açılan 1 pijama 1 gecelik
-çorap
-terlik
-Islak mendil
-havlu
-ayna
-pamuk
-makyaj malzemesi

BEBİŞLER İÇİN (GENEL İHTİYAÇ LİSTESİ):

-hastane çıkışı(bunu hastane çantasına koyun)
-alt değiştirme örtüsü
-alkolsüz kokusuz ıslak mendil
-bebe yağı, şampuan ve pudra
-banyo havlusu
-Çorap, iç çamaşırı
-bez
-battaniye
-eldiven, şapka, Mendil
-ana kucağı
-beşik
-kanguru
-bebek çantası
-biberon
-önlük
-nevresim takımı
-uyku seti
-küvet ve küvet bezi
-zıbın
-tulum
-kıyafet

benim aklıma gelenler bunlar sizlerde eksikleri tamamlayın hatta gereksiz olanlarıda söyleyinki boşuna almayalım:CüvCüv:

offfff offf kızım al al bitmiyo beee, en iyisi bu listeyi elime alıyım izne ayrlınca gidip bi mağazadan hepsini alıp çıkıyım

offfff offf kızım al al bitmiyo beee, en iyisi bu listeyi elime alıyım izne ayrlınca gidip bi mağazadan hepsini alıp çıkıyım

ben öyle yapcam benim elimdeki yazılı listeyi size yazdım. amaaa kızım para olsada zaman yetmez hepsini almaya.

kısım şampuan bebe yağı pudra ne lenn...koymayın onları ne gerek var hem zaten artık pudrayı tavsiye etmiyo doktorlar pişik kremi koyun..

kajocum valla ii olmus.dediğin gibi baska fikirleri olan varsa onlarda yazsınlar.eksik kalmasın.zor durumda kalmayalım.ama benm anlamadığım bu makyaj olayı biraz gereksiz deilmi??ben doğurduğuma şükredicem o an:)))

kajocum valla ii olmus.dediğin gibi baska fikirleri olan varsa onlarda yazsınlar.eksik kalmasın.zor durumda kalmayalım.ama benm anlamadığım bu makyaj olayı biraz gereksiz deilmi??ben doğurduğuma şükredicem o an:)))

kıss ne abartısı ben sezaryen olursam bi gün öncesinden kuaföre bile gitmeyi düşünüyomm qıı :dance:

kıss ne abartısı ben sezaryen olursam bi gün öncesinden kuaföre bile gitmeyi düşünüyomm qıı :dance:

kuaförü anlarım bi fön falan cektirebiliriz.daha sonra iki el hareketiyle kaçmış olan tipi yerine getiririzde makyajCADIARZU

kuaförü anlarım bi fön falan cektirebiliriz.daha sonra iki el hareketiyle kaçmış olan tipi yerine getiririzde makyajCADIARZU

makyaj dediysek öle pudra fondoten gece makyajı değil qıı. bi ruj sür belki bi allıkla göz kalemi, hee rimelde olabilir. sürdüğünüde hafif sürücen

makyaj dediysek öle pudra fondoten gece makyajı değil qıı. bi ruj sür belki bi allıkla göz kalemi, hee rimelde olabilir. sürdüğünüde hafif sürücen

ne kaldıysa geriye :sm_confused: şaka bi yana da başlık güncel kalsın da arka sayfalara düşmesin diye ara sıra da olsa yazalım

kajocum bence biraz abartmissin kuvet kanguru alt degistirme ortusu falan bunlari zati hastahane veriyor hattam bezinden tut kremine sampuanina kadar . turkiyedede oyle degilmi? en azindan kuvete kanguruya ihtiyac yoktur yaff :) besik bile yazmissin uyku seti yafff sasirdim birasss

Son düzenleme:
gülşencim anneler için olan liste hastane listesi ama bebekler için genel ihtiyaçları yazmış kajo, yani hastane için değil, sadece hastane çıkışının yanına not yazmış hastaneye götürün diye

kendisi bir kavun kadar yok hele su ihitiyaclarina bi bakin aliyos aliyos bitmiyoooo. aslinda eskiler nasil yetisdirdiyse yeni nesilde ole yapicak besikte oda takimida neymis ser yere bir dosek bir kac tulum yeter :) . bide su aldigimis onca tulum zibin varya hep bosuna 5 adet tulum yeter cunku 1 ay sonra yine alinicak mecburiii size diyom ama ben cok fasla abartim ve simdi cok pismanim :)

gülşencim anneler için olan liste hastane listesi ama bebekler için genel ihtiyaçları yazmış kajo, yani hastane için değil, sadece hastane çıkışının yanına not yazmış hastaneye götürün diye

teşekkür ederim çakılım.anam bunlar doğru okumuyo sonra ne var ne yok hastaneye taşımaya kalkacaklar. :emir_bebek:

kısslar bu başlığı güncel tutmak için yazıyoom. bızdıkcımm buradan bak bakalım ihtiyaç listesine

ben dün sordum ablama hastane çantamı hazırlayacam nasıl yapayım diye o da bebeğin il giyeceklerini b de bezini battaniyesine bohça yap yada bi poşete ayrı koy ki ebelere vereceksin doğuma girmeden önce dedi ben de aldığım hastane çıkışına kıyamıyom sonuçta bebeği yıkamıyolar bi silip giydiriyolar onun için de 5 parçalalı bi takım daha alcam sonra odama gelince biz tekrar silip temizleyip güzelce giyediriiz dedim ablam da öyle yapmış

X