KABIZLIK :( Acil ):

ccalikusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
62
0
40
Arkadaşlar doğum yapalı 50 gün oldu ve bende bitmen bir kabızlık var artık ağrı vermeye başladı doktora gideceğim sanırım... ama bir fikri olan işe yaraycak önersi olan varsa lütfen yazsın :KK43:((

Bir tane daha vardi eski bir yöntem azçik sabun kes popondan koyFİTİLgibi bak Hemen tualete gideceksin . Ya da maydanoz suyu iç canim

Son düzenleme:
öncelikle geçmiş olsun arkadasım ve dogum yapmıssın hayırlı olsun bebeğini sağlıklı mutlu günlerde büyütürsün inşallah bebegını de emzırdıgın ıcın ılac tavsıye etmeyım kuru kayısı cok ıyıdır kabızlık cekenlere sabah kahvaltıda bır kac tane ye ve ustune de su ıc epeyce ıyı gelıyor barsak tembellıgıne yada az sekerle kayısı marmaladı yapıp onu da yıyebılırsın kahvaltıda

tatlım bekunis diye ilaç var ben ondan kullanıyorum süper bi ilaç çok rahatlatıyo
tavsiye ederim.yerimseniben

arkadaşım eczaneden lavman al evde kendin yap yada doktora git lavman yapılmasını söyle bu işe yarar birde kabız olacak yemekler fazla yeme

bide zeytin yağı içcanım o da rahatlatır bana dr.fitil vermişti adı endol hem normal yaptırıyo karın ağrısı falanda olmuyo sık kullanma ama sıkışınca kullan alışmasın bağırsakların tembelleşir yoksa sütünede geçmez bu fitil kadın doğumcu verdi canım

lavman alışkanlık yaptırıyo ama bilginize arkadaşlar. ben bu sorunla çok uğraştım.
kayısı, incir, bitki çayları yok deliriyodum artık sancısı kalbime vuruyordu.
doktora gittim lavman kullandığımı söledim o dedi alışkanlık yapar diye gerçektende öyleydi. bekunis kullandım ve çok memnunum sorunum bitti.

lavman alışkanlık yaptırıyo ama bilginize arkadaşlar. ben bu sorunla çok uğraştım.
kayısı, incir, bitki çayları yok deliriyodum artık sancısı kalbime vuruyordu.
doktora gittim lavman kullandığımı söledim o dedi alışkanlık yapar diye gerçektende öyleydi. bekunis kullandım ve çok memnunum sorunum bitti.

hep bukenus mu kullanıyorsun ben emziriyorum acaba bir etkisi olumuki

haftada 1 tane iç ama yatarken iç sabah çıkarsın tuvalete. zararı olcağı sanmıyorum. istersen bi doktora veya eczaneye danış

canım eğer normal doğum yaptıysan dikişlerini kontrol ettir.doğum yaptığım hastanede bi kadın 5 senedir kabızlık çekiyomuş ve sorun dikiş hatasıymış yeni farketmişler.umarım sende böyle bir sorun yoktur ama dikkate almakta fayda var.

ya arkadaşlar bende çok kabız oluyorum sizce neden olabilir sezaryan doğum yaptım 6 ay önce tuvalete çıkarken canım çok acıyo ve resmen kanıyo hamileyken de oluyodu ama ilaçlardandır diye umursamadım oğlum4 gün önc kabız olmuştu bi arkadaş osmolak diye bi ilaç söyledi oğluma iyi geldi bende kullandım ama biraz yapabildim dikişlerim estetik olduğundan zannetmiyorum doktoruma sorsam iyi olucak heral de

ilk basta rahatlamak icin eczanede satılan fitiller var onlardan al yap arkadasım, hemen cıkarsın tuvalete..
sonrada bol bol ekmegini aeytinyagına bandırıp ye yada 1-2 kasık icmeye calıs
tabi bunun yanında sıvı tüket..

bir kasik zeytin yagii ic(ama hakiki zeytin yagi ) -------ama sonrasi kotu oluyo cnm acayip ishal yapiyo :S

anüsünde catlak olustuysa ve zonklama tarzinda agrin varsa mutlaka doktora git sana krem ve fitil versin,
eger sorun sadece kabizliksa dogalolan ve bagirsak tembelligi yapamayan 2 sey var biri zeytinyagi eger bir iki kasik fayda emiyorsa yarim cay bardagi kadar ic,digeri keten tohumu kabizligin ileriyse 3 kasik keten tohumunu bol suyla sabah ac karna yut barsaklarini calistirir ve tembellik yapmaz kabizlik ayni zamanda kilo aliminada sebeb oluyor bu keten tohumunun onada faydasi var..
gecmis olsun

Bir tane daha vardi eski bir yöntem azçik sabun kes popondan koyFİTİLgibi bak Hemen tualete gideceksin . Ya da maydanoz suyu iç canim

Maydonoz sütü oldukça azaltıyor ...

Ben sütüme zarar vermeden kabızlıktan kurtulmanın yolunu incirde buldum..Ama denediğim herşey geçici çözüm sağlıyor.. Çok sinir bozucu..Bol ılık su ve rezene, ısırgan otu, funda çayı gibi çayları içiyorum..

canım eğer normal doğum yaptıysan dikişlerini kontrol ettir.doğum yaptığım hastanede bi kadın 5 senedir kabızlık çekiyomuş ve sorun dikiş hatasıymış yeni farketmişler.umarım sende böyle bir sorun yoktur ama dikkate almakta fayda var.

Ben dikişten olduğunu sanmıyorum benimde hamileliğimin son 3 haftası başlayıp doğumumdan sonra devam etti. Estetik dikiş atıldı sezeryanda.. Genelde doğum yapan kadınlarda oluyormuş kabızlık..

Ben hamileliğim boyunca ve doğumdan sonra çok kabızlık çektim. Hatta doğumumun 6. günü hemeroidim patladı. Şuan oğlum 4.5 aylık ve nihayet çooooookkk şükür çözümü buldum. Sabah uyanır uyanmaz aç karnına siyah erik kurusu yiyip ılık 2 bardak su içiyorum. Yemeklerden 15 dk önce biraz dere otunu çok az çiğneyip su işe yutuyorum. Bu ayrıca sütümün yağlanmasına ve sütümün gazsız olmasına da yardımcı oluyor. Semizotu da derde deva. Sularımı mutlaka ılık içiyorum. Bu hem sütte yapıyor. Kuru kayısı bebeğe gaz yaptığı için çocuk doktorum yasakladı. Bol sıvı tüketirseniz dışkınızın taşlaşmasını önlersiniz. Ben hamileyken duphalac içmiştim. Arada emzirirkende içtim. Eğer bıçak gibi bir ağrınız varsa mutlaka genel cerrahiye gidip protolojik muayene olun. Eğer iltihap ve kanama olursa çok çekersiniz. Çooooooooooooooooookkkkkkkkkkk geçmiş olsun. Sevgiler..

X