Bebeğin çok fazla ıkınması ve kaka problemi:(

G

gizemm

Ziyaretçi
12 günlük bebeğim çok fazla ıkınıyor. süt emzirirken bile arada ıkınıp kızarıyor, çok zorlanıyor. sanki kakası var da yapamıyor gibi. kakasını bazen yapıyor ama az gibi. ve ıkınması devam ediyor. sebebi ne olabilirCADIARZU

cok normal canım her bebekte yaşanır bende yaşadım halada yaşıyorum aslında gaz icin doktorum colınox damla verdi ve bizi cok rahatlattı cok şükür o ıkınma icinde doktorum hakiki zeytinyagı bir cay kaşıgı verin günde dedi sende öyle yap işe yarıyor.

Bebeğe saf zeytinyağı yerine sızma zeytinyağı versek kakasına iyi gelir mi?

mrb benim oğlum 35 günlük oldu.aynı sorunu bizde yaşadık.ilk zamanlar o öyle ıkınıp ağlarken bende ağlıyordum.ama hemen hemen her çocuk bunu yaşıyormuş eğer kakası normal kıvamdaysa bir sorun yok demektir.bizimki artık yavaş yavaş düzeliyor.karnına masaj yap ıkınırken emzirmeye çalış o zaman fazla ağlamıyor birde poposunun deliğine kulak çöpüyle zeytinyagı sürüyorduk.geçmiş olsun

benim kızımda 20 günlük aynı sorunu yaşıyorum ıkınıyor huzursuz uykusundan ıkınarak uyanıyor ama kakasının rengi ve kıvamında sorun yok.ne yapmam gerek anlamadım o zorlanıp ıkındıkça ben daha kötü oluyorum:KK43:

cok normal canım her bebekte yaşanır bende yaşadım halada yaşıyorum aslında gaz icin doktorum colınox damla verdi ve bizi cok rahatlattı cok şükür o ıkınma icinde doktorum hakiki zeytinyagı bir cay kaşıgı verin günde dedi sende öyle yap işe yarıyor.

benim bebeğimde 25 günlük aynı sorunu yaşıyorum sürekli huzursuz ıkınıp zorlanıyor ama kakasının kıvamı ve rengi normal sanki zor yapıyor gibi saf zeytinyağı ie yaradımı doktora gtmeyi düşünüyorum

benim bebeğimde 12 günlük ıkınırken kızarıyor morarıyor ağlıyor hemen emziriyorum sakinliyor ama sancısı var kuzumun ne yapsak ben eczaneden zinco aldım iki damla vermeye başladım

benim bebeğim de 12 günlük sürekli ıkınıyor, emerken bile ıkınıyor boğazına kaçırıyor sütü onun yüzünden hatta...
kakasını yapma sıklığı kıvamı gaz çıkarması filan normal görünüyor...
ıkınmaktan uykudan bile uyandığı oluyor ama ne yapmalıyım bi zararı olur mu bebeğime bilgisi olan var mı ?

sızma zeytinyağımı??????????? sakın.... sütün dışında bebeğine sakın ama sakın 1şey verme...( tabii drun şunu içirmelisin vs demediyse... ) bu arada ıkınmalar gaz çıkarmaya çalışmasından kaynaklanıyor... SABİHA PAKTUNAnın çok önemli dediği 1 şey var... çocuklara 3 yaşına kadar müdahale etmeyin.. çişine kakasına ve yemeğine........ bu konularla ilgili bolca kitap okumanızı tavsiye ederim...

6 ay öncesi için zeytinyağı olabilir ama sonrası için armut suyu iyi geliyor kabızlığa...

yoğun ıkınma anüs içindeki çatlaklardan kaynaklı olabilir demişti bizim doktorumuz. bu çatlaklar bu dönemlerde sıkça görülürmüş anormal bir durum değil yani. banyo sıcaklığında suda (37 derece) sabah akşam 10'ar dakika oturma banyosu yaptırmamızı önermişti. çatlaklar acı duymamak için kasılırmış, bebek de kakasını yapabilmek için daha çok çaba sarfedermiş tabii ki bu da morarana veya kusana kadar ıkınma gibi durumlara neden olabiliyor. bu oturma banyoları bizim sorunumuzu çözdü.

lütfen doktorunuza danışmadan eczaneden veya kimseden ilaç veya özellikle 6 aydan küçükler için anne sütünden başka bir şey vermeyin

benim bebişimde çok ıkınıyo çok acı çekiyo kızarıyo morarıyo...uykudan ağlayarak ıkınarak uyanıyo.ben hegün 3 4 kaşık kimyon kaynatıp içiriyorum.bide eczaneden zinko diye bi ilaç var ondan aldım onu içiryorum o kızarıp morarmaları geçti.daha iyi allaha şükür.bide sürekli masaj yapyorum bacaklarını karnına doğru ittiryrum.çok iyi geliyo.pıt pıt diye çıkaryo gazını.tavsiye ederim.

Her bebekte bu ıkınma olayı oluyor hemen hemen. 3 aya doğru geçiyor. Elif uykusunda bile ıkınarak uyurdu.Onun ıkınma sesine ben uyanırdım hatta, bakardım hala uyuyor :) Kıpkırmızı olur ayaklarını kafasına kadar çekerdi. Ben de çok korkmuştum ama doktorumuz kaslarını kontrol edemediğinden olduğunu söylemişti.

12 günlük bebeğim çok fazla ıkınıyor. süt emzirirken bile arada ıkınıp kızarıyor, çok zorlanıyor. sanki kakası var da yapamıyor gibi. kakasını bazen yapıyor ama az gibi. ve ıkınması devam ediyor. sebebi ne olabilirCADIARZU
Su an be durumda bebeğinz halaa dewam ediyor mu ne yaptnz.. benm bebegmde de war ayni sorun doğduğundan beri

X