Protez Tirnak Kullananlarin Paylasim Alani

merhaba herkese...direkt sorularıma geçiyorum,
protez tırnak yaptırdıktan sonra günlük hayatı etkiliyor mu mesela bulaşık yıkayabilir miyim banyomu rahat yapabilir miyim
benm ancak şimdi vaktim oldu bakıyorumda netten fırsat sitelerinden birinde yaptırtcam ama günlük hayatımı etkilemez değil mi cnmm

bende bi iki hafta oldu yaptirali, gorunumu harika cok dogal gorunuyor elleri daha havali gosteriyor ama ilk bi kac gun zorlandim acikcasi cadi gibi uzun yaptirmadim tirnaklarimi ama normalden daha uzun. banyo felan sorun degildide mesela mesaj yazmakta zorlaniyordum:-) tuslara istedigim gibi cat cut basamiyordum ama su anda bi sorun yok alisma asamasiydi, alistiktan sonra herseyi rahatlikla yaparsin cnm.

kızzlar çok teşekkür ederim cvblarınız için....... En Büyük KK
bu hafta izinliyim de yaptırmak istiyorum
sizce
jel li olan mı yoksa
diğer yöntemmi aksirilik mi neydi :44:

şimdiden teşekkürler

iki sistem de aynı sonuç verir.fark sadece malzemede.ve ustanın hangi malzemeye eli daha yatkın

kızlarrr nelere dikkat etmem gerekiyor... fikri olan yok mu

kızlar ben 26 yıldır tırnak yeme problemimi bir türlü çözemedim ama protez tırnak ciddi anlamda işime yaradı. 1 ay bile geçmeden çıkardım ve artık kendi uzun:) tırnaklarımı kullanıyorum. ben de çok araştırdım çok yer gezdim sonunda kendimi taksimdeki meryem ablaya emanet ettim:) jel dediğiniz sanırım tam bilmiyorum bir tozu jele batırarak tırnağımın dibinden itibaren yeni bir tırnak oluşturdu. bunu yapmadan önce tırnak yüzeyini törpüyle biraz inceltti tabi ama inanın çıkınca bir zararı olmuyor. işte sorun burda başlıyor ne kadar sağlam olsa da daha ilk gün 1 tanesini kırdım ben sonra 1 tane daha gitti ama pek sorun olmadı açıkçası. 1 ay geçmeden 24-25 gün sonra falan alttan tırnak uzadıkça bakım yaptırmak lazım en zor kısmı bu. ama ben bakıma gitmedim 25 gün sonra zaten ellerim sık sık suda kaldığından biraz açılmaya başlamıştı tırnaklar ben de kendim çıkarttım zararlı çıkartmayın falan diyorlar belki kiminde öyledir ama benimkiler zaten çıkıyo gibiydi ama inanın kimse anlamadı o zaman zarfında protez olduğunu rengine varana kadar aynı duruyor. şimdi 15 gündür kendi tırnaklarım gayet uzun ve güzel uzadılar onca yıla rağmen:) gayet sağlıklı ve sağlamlar ve artık ağzıma bile yaklaştırmıyorum elimi:) sorunu nihayet çözdüm:) curiouss senin soruna gelince: öncelikle tırnak havasız kalacağından temiz bir yer bulmalısın. yapan kişi çok önemli ben 170 tl verdim ama memnun kaldım. mantar falan olur bide onunla uğraşma. benim yaptırdığım güzel duruyordu diğerini bilmiyorum nasıl durur ama yaptıran birilerinden yer için tavsiye al ve yeni tırnaklarınla mutlu ol:)

antalyada tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı bu konuna bayram sonuna randevu aldım bıryerden fakat nasıl bır uygulama yapıcak tereddüt edıyorum jel uygulama yapılıyormuş orda sanırım arkadaşların dediği gibi protez dıye farklı uygulama yapanlar var umarım memnun kalırım.Önerınız varsa degerlendırıcem yorum beklıyorum:26:

İzmirde yasayan :KK3:ve protez tırnak,kalıcı french,kalıcı oje uygun fiata yaptırmak isteyen bayanlar ,mesaj atsin.Guzel olmak bizim hakkıdır!:KK34:

Tırnaklarımda sorun yasıyordum.Cok ince ve kırılgandı.Bir kac yere protez tırnak işlemi için gittim ama hiç memnun kalmadım.Arkadaşımın yeni keşfettigi yere gittim.İslem tam istedigim gibi oldu.Mükemmel tırnaklara kavustum.Cok mutluyum :)))

Ben izmir de aradim bikac yer denedim fakat alsancakta myclinica dan memnun kaldim dayanikli yapanda egitmen zaten herkes iyi yapamiyor bu isi sonra ertesi gun elinde kaliyor tirnak

Öncelikle protez tırnak uygulaması eğitimli kişiler tarafından yapılmadığı zaman kullanıcının hevesi kırılıyor tırnaklarıda çok ciddi zarar görüyor dikkatli ve profesyonelce yapılmamış bir protez tırnakta tırnağın hava alması engellenir ve tırnak incelip zar haline kadar gelebilir,enfeksyon kapabilir sağlıklı uzasın estetik görünsün derken 6 ayda tırnaklar ancak eski halini alır
Neyse ben sizin içinizi karartmadan olumlu yönlerinide kısaca anlatayım iyi yapılmış bir protez tırnak

**Kendi tırnağınızdan 10 kat daha sağlam olur kolay kolay kırılmaz
**Tırnağını uzatamayanlar için mükemmel bir uzatma yoludur maksimum 4 ay sonra kendi tırnaklarınız uzar
**Dış görünüşü çok estetik olduğu için kendinizi mutlu hisseder ellerinizi saklama gereği duymassınız
**Aynı uygulamada isteğe bağlı olarak kalıcı frenc yapılırsa 1 ay rahat edersiniz çünkü normal oje gibi aynı gün zedelenip çatlamalar yapmaz

AKRİLİK İLE UV JEL ARASINDAKİ FARK NEDİR?

**Akrilik sistem de kullanılan malzeme ile jel sistemde kullanılan malzeme tamamen aynıdır daha sağlam diye birşey yok sadece akrilikte toz fazla yoğun kullanılırsa idaha sert olur NEDEN ayrı ayrı 2 sistem var o halde diyceksiniz ilk kullanılan akrilik (diş dolgu malzemesi) sistem idi sonra daha pratik çözüm olarak uv jel çıktı yani hazır karıştırılmış hali olan uv jel sistem
Uv jel ile sertleşen maddelerin kullanıldığı protez tırnak sistemine "jel sistem" adi verilir.Jel sistemde tırnağın üzerine sürülen jel karışım, UV lamba kullanılarak sertleşme sağlanılır.
Tırnak yapımında kullanılan jeller üç aşamada sonlandırılır.
İlk uygulanan jelin içeriğinde tutucu özelliği olan maddeler bulunur.
İkinci aşamada kullanılan jel tırnağa şekil vermeye yarar ve ilk jele oranla daha koyu bir kıvama sahiptir.
Üçüncü aşamada kullanılan jel ise daha ince ve akışkandır. Tırnağa doğal bir parlaklık verir.
Bazı jeller aşamasız olarak tüm bu özellikleri veya iki özelliği tek bir jel içerisinde bulundurabilirler ki son dönemde en çok tercih edilen jeller bunlardır.
Avrupa'nın en çok tercih ettigi teknik olan jel sistem sayesinde, protez tırnakların dayanıklılığı, kalitesi ve çalışma tekniği konusunda da eskiye oranla ilerleme sağlandığı görülmekt
Modern kadınlara modern çözümler

Klasik tırnak bakımları ile manikürün yetersiz kaldığı zamanlarda,

Özellikle çok yavaş uzayan, ince tırnaklara sahipseniz veya tırnak yeme alışkanlığınız varsa,

Maniküre ayırdığınız zamanı daha değerli bir şekilde harcamak istiyorsanız,

Günümüz modern kadınının en pratik çözümleri ile tanışmaya hazırlanın!

Artık tırnaklarınıza harcadığınız zamanlar size kalıyor! Profesyonel ellerden gelen protez tırnak uygulaması ile mükemmel görünümde tırnaklara sahip olurken, zahmetsizce güzelliği yakalayacaksınız.

PROTEZ TIRNAK KULLANIMI KOLAYMIDIR ?

Takma tırnakta hissedilen yabancılık hissi protez tırnak uygulamalarında kesinlikle hissedilmez.
Protez tırnak kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşir, doğal görünümü sayesinde asla doğal tırnaktan ayırt edilmez.
Uygulanan oje doğal tırnaktakine oranla çok daha uzun süre kullanılır.
Protez tırnak istenildiği zaman teknisyenler tarafından özel solüsyonlar ile kolaylıkla çıkartabilir.
Protez tırnak boyu istenilen şekilde ayarlanabilir.
İlk uygulama ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir.
Profesyonel tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ile en sağlıklı koşullarda hizmet veriliyor.
Akrilik veya jel uygulamalarına tırnağın yapısına göre uzman teknisyenler tarafından karar verilir.
Protez tırnak kullanıcılarının mutlaka asetonsuz oje çıkartıcısı kullanması gerekir, asit içeren kimyasallar kullanıldığından (ör: deterjan) eldiven kullanması tavsiye edilir.
Protez tırnak sıcak sudan, deniz suyundan, havuz klorundan, sabun ve şampuandan etkilenmemektedir.

Protez Tırnak kullanım süresi ne kadardır?
Düzenli olarak aylık bakımları yapıldığı sürece protez tırnağın kullanım süresi sınırsızdır.

merhaba herkese...direkt sorularıma geçiyorum,
protez tırnak yaptırdıktan sonra günlük hayatı etkiliyor mu mesela bulaşık yıkayabilir miyim banyomu rahat yapabilir miyim
benm ancak şimdi vaktim oldu bakıyorumda netten fırsat sitelerinden birinde yaptırtcam ama günlük hayatımı etkilemez değil mi cnmm

Deterjanlı sıcak sulardan kesinlikle uzak durmalısınız şampuan ve ph değeri düşük olan lar hariç ,bulaşık yıkarken eldiven kullanmalısınız ,günlük hayatı kesinlikle etkilemez kendi tırnağınız gibidir yabancılık hissi vermez aylık bakımlarını yapıtırdığınız sürece kullanırsınız

bende bi iki hafta oldu yaptirali, gorunumu harika cok dogal gorunuyor elleri daha havali gosteriyor ama ilk bi kac gun zorlandim acikcasi cadi gibi uzun yaptirmadim tirnaklarimi ama normalden daha uzun. banyo felan sorun degildide mesela mesaj yazmakta zorlaniyordum:-) tuslara istedigim gibi cat cut basamiyordum ama su anda bi sorun yok alisma asamasiydi, alistiktan sonra herseyi rahatlikla yaparsin cnm.

selam nasilsiniz) protez tirnak icin yardim edecam istiyorsa

Merhaba kızlar...Benm bir kaç aydır el baş tırnaklarım çukurlaşmaya başladı resmen tümsek şeklinde enine dalgalı oldu:KK43: Ellerimi tırnaklarımı çok seviyordum ama sanırım ojelerle yıprattım ve sık manikür yaparak tırnak etlerimi cok derin kestim o yüzden tırnak şekli bozuldu bunun yanında kalsiyum eksikliği de olabilir kan testi sart.
Bir kez de tırnak üstü törpüleriyle düzelttim ama o daha beter tırnak yapısını bozuyor inceltiyor. O yüzden istanbulda marmara park avm tırnakçı var.Bir arkadasım yaptırmıs memnun oldugunu söyledi,kalıcı ojeden yana değilim ama bu bir gercek.cok renk degiştirim cunku kalıcı olması sıkıcı.,

Yarın oraya gidip kırılan ince tırnaklarıma ve yapısı bozulanlara jel dolgu yaptıracagım ama her ay aynı yere gidip bakım yaptırmak bana zor gelecek sanırım ve acaba bakım ücretleri ne kadar onu da ögrenmem lazım. El ve tırnak benim için cok önemli su an calısmadıgım için sıkıntıdan koparıyorum oynuyorum kısacık kaldılar ojesiz daha ince yapıdalar:KK43: umarım yarın mutlu olurum ve size yazarım:)

Öncelikle kesinlikle belli olmuyor bunu söyleyebilirim. Ben fransız manikürü yaptırdım. İnanılmaz hoş duruyor. Alttan uzayan tırnaklara gelince ayda bir bakıma gidiliyor ve uzayanlar kesilip işlem tekrar ediliyor. Ama ilk yaptırdığında olduğu gibi uzun süren bir işlem değilmiş. Ben 130 TL ye yaptırdım. Bakımı da 40 TL. Kırılma ihtimali de neredeyse hiç yok gibi.Çünki o kadar sert ki. Yaklaşık 2 saat kadar sürdü ama kesinlikle değdi.

cnm nerde yaptırdın acaba bı fiyata ? öğrenebilirmym

Ben birkaç yer denedim ikinci gün tırnaklarım tek tek düşmeye başladı hevesim kırıldı tabi,fakat bir çare bulmaya mecburdum elylerimden öyle utanıyordumki otobüste tutunamıyordum ,okadarmı diyceksiniz ama bana hak verceksiniz resmini ekliycem elimde değil istem dışı yiyorum tırnaklarımı :KK43:(
Ve zeminde tırnak yok doğru düzgün protez tutunamıyormuş öle dedi yapmayan yerler ben yinede araştırdım malzeme kalitesi ve ustalıkla kalıp tırnak yapılabiliyormuş adliyeden bir arkadaş yaptırmış x bir yere kıbrısşehitlerinde ve çok memnunum dedi ,tabi ben daha öncedende ağzım yandığı için güvenemedim ve bekledim tırnakları ne zaman düşecek diye:) düşmedi ondan çok memnun oldum aradığım yeri buldum diye arkadaşım bakıma gitti bende randevu aldım yaptırdım 3üncü haftam ve maşallah diyeyim bu kadar doğal ve sağlam nasıl oldu bende anlamadım
Aydan hanıma sonsuz teşekürler çok güler yüzlü ve hijyenik beni çoook büyük bir dertten kurtardı özgüven çok önemli bir bayan için arkadaşlar ve özgüveni biz kadınlarda oluşturan unsurların başında geliyor tırnaklarımız ,hava almama gibi birşey yok onuda çok araştırdım tırnak kenarlardan besleniyormuş kenarlara yapmıyorlar zaten ,neyse sonuçta bana göre bu bir sağlık problemi
ellerinizle barışın sizde ben çok mutluyumm $936362_376755742438260_510307606_n.jpg $321585_376755925771575_357332639_n.jpg

Son düzenleme:
Bir dönem kullandım.
Tırnaklarım uzar ama resmen kat kat ayrılıp kırılır. o yüzden tercih etmiştim ama asla kendi tırnağınız gibi olmuyor ve akrilik tırnak cıkarıldığında kendi tırnağımın resmen canlı cenaze olduğunu gördüm.
tekrar denemeyi düşünürken hatırlayıp vazgeçtim.
doğal bakımlarla kendi tırnaklarımı yola getirmeye calısıyorum ki yavaş yavaş oluyor.

Ben birkaç yer denedim ikinci gün tırnaklarım tek tek düşmeye başladı hevesim kırıldı tabi,fakat bir çare bulmaya mecburdum elylerimden öyle utanıyordumki otobüste tutunamıyordum ,okadarmı diyceksiniz ama bana hak verceksiniz resmini ekliycem elimde değil istem dışı yiyorum tırnaklarımı :KK43:(
Ve zeminde tırnak yok doğru düzgün protez tutunamıyormuş öle dedi yapmayan yerler ben yinede araştırdım malzeme kalitesi ve ustalıkla kalıp tırnak yapılabiliyormuş adliyeden bir arkadaş yaptırmış x bir yere kıbrısşehitlerinde ve çok memnunum dedi ,tabi ben daha öncedende ağzım yandığı için güvenemedim ve bekledim tırnakları ne zaman düşecek diye:) düşmedi ondan çok memnun oldum aradığım yeri buldum diye arkadaşım bakıma gitti bende randevu aldım yaptırdım 3üncü haftam ve maşallah diyeyim bu kadar doğal ve sağlam nasıl oldu bende anlamadım
Aydan hanıma sonsuz teşekürler çok güler yüzlü ve hijyenik beni çoook büyük bir dertten kurtardı özgüven çok önemli bir bayan için arkadaşlar ve özgüveni biz kadınlarda oluşturan unsurların başında geliyor tırnaklarımız ,hava almama gibi birşey yok onuda çok araştırdım tırnak kenarlardan besleniyormuş kenarlara yapmıyorlar zaten ,neyse sonuçta bana göre bu bir sağlık problemi
ellerinizle barışın sizde ben çok mutluyummEki Görüntüle 696009 Eki Görüntüle 696011

rica etsem bana özelden kıbrıs şehtlerindeki yerin adını yazar mısın?bide fiyat neydi

rica etsem bana özelden kıbrıs şehtlerindeki yerin adını yazar mısın?bide fiyat neydi

yazmak doğrumu bilmiyorum ama insanların işini iyi bilen biyeride bilmek hakkı myclinica güzellik ,kıbrısşehitlerinde yeri çok kolay yerde,bu arada tırnaklarım protezden sonra ceset gibi oldu diyen arkadaşada diyorumki tırnağı zedelemeden ustaca yaparlarsa asla zarar görmez ben 5 ay sonra kendi tırnaklarımın nasıl uzadığını görmek için çıkarttırdım,tınaklarımda bir zarara rastlamadım ,fakat 1 ay sonra üzerine tekrar jel yaptırdım kalıcı frenc görüntüsü ve tırnaklarımı kırılmadan kullanma konusunda çok işe yaradığı için ,yani kısaca şunu diyebilirim işini iyi yapan yer olduktan sonra bu işlemler zararsız

X