Normal Doğum Dikişleri

sezin05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2007
304
1
Yaaa arkadaşar normal doğumda 2 günde ayağa kalkarsın diyorlardı ama bu dikişlerin iyileşmesi anlaşılan 15 günü buluyor.Annemde benim 2 günden sonra birşeyim yoktu falan diyordu kafam karıştı..Yoksa bizim yeni nesil çokmu dayanıksız..Bide acaba doğumdan sonra ilişkiye girince bu dikişlerde acıma oluyormu...Bide bütün doğum yapanların dikişimi var dikişsiz olmuyormu bu iş senağlama

yok canım korkma saten 40 gün ilişkiye giremiyosun bikere dikişlerde saten 1,5 ay içinde geçioo ... bend eaz vardı gerçii hemen geçmiştii 10 gün içinde felan ama dikkat etmek lasım.. ayaklarıı üşütünce dikişlerde şişiyoo..ve atıyo..

sehercim çok sağol canım verdiğin bilgi için, lohusanın ayağını sıcak tutması gerektiğini biliyodum, ama bunun için olduğunu bilmiyodum. şimdi ne kadar sıcak da olsa çorap giyerim.

Valla benimde 5 dikişim var bir tanesi dişarda gerisi içerde dişardaki önceden nohut şeklinde şişti artik o şişlik yok bende çok merak ediyorum acaba iyileştimi ama bilmiyorum rahatim gerçi yürüyorum geziyorum iş yapiyorum hiç bi eksikliğim yok ama içerdeki dikişlerim hep aklimda hala daha da kanamam sürüyor bakalim ne zaman normale dönücem seher sen anlat bacim bize

nezaman geçicek bu dikişler sandalyeye oturamıyorum hep ayaklarımı uzatıyorum bebeğimi bile tek başıma alıp yatağa oturamıyorum emzirmek için her tuvaletten sonra batikon sürüyorum günde 3-4 kere belden aşamı yıkıyorum daha neyapayım iyileşsin diye

ablamın dogumuna girdimde ya acayip bişey bu normal dogum.içi falan yırtılmıştı dikiyor ebe patlıyor dikişler tutmuyor manyak bişeydi o anlar heryere kanlar fışkırıyo falan.ama sonrasında sorun olmadı sarı su mu ne aldık onla yıkadı hep ilişkiyede girmedi geçti hemencik.

bende doğum yapalı 35 gün oluyor, normal doğum yaptım ve hala ilişkiye giremiyorum sanırım içeride de dikiş var, dışarıda da bayaaa bi dikişim vardı onlar çabuk geçti,tam olarak ne zaman geçeceğini bilen var mı:KK43:??

korkulacak hıc bısey yok;
dıkıs atılırken hıssetmıyorsun..
zaten boydan boya falan dıkıs yok..estetık dıkıs kullnıyolar artık..dısarda bır tane ya gorursun ya gormezsın..dogumdan sonra hemen ayaga kalkabılırsın..dıkısler senın yurumenı yada hareketını kısıtlamaz yanı bı acı falan hıssetmezsın..ılk 2 hafta oturmak yasak oranın gerılıp dıkıslerın atmasını engellemek ıcın..vc dede aynı sekılde o bolgeyı ne kadar germezsen acı da duymazsın kolozet kullanırsan mesela..ve en onemlısı her vc ye gırdıkten sonra cıkıp ılık suyla o bolgenı yıkarsın..elını suremezsın acıyacak dıye korkudan ama fıskıyeyı tutarsan hem temızlemıs olursun hem de mıkrop kapmasını engellersın.yanı vc de oyle kagıtla falan temızlemek yok..yıkadıktan soonrada sac kurutma makınesıyle o bolgenı kuru tutar dr un verdıgı kremlerı(yarayı cabuk ıyılestırmek ve enfekte olmasını onlemek ıcın)guzelce surersen 10 gun surmeden dıkıs mıkıs yok olur..

dogumun en kolay ve en sıkıntısız evresı dıyebılırım..ınsan bılmeyınce kotu kotu senaryolar dusunuyor..dıkıs sonucta acıyacak falan dıyosunuz ama acı falan olmuyor..ne kadar temız ,kuru tutar ve oturmazsan o kadar cabuk ıı olur..

ben 4 gun sonra cok rahat bı sekılde oturdum dıkıslerımın ustune ılk 4 gun acılı bı sekılde oturdum ama yınede oturuyosun ustune cok aman aman canın yanmıyokı hatta benım bebısın bası buyuk oldugu ıcın kesıyı fazla attım demıstı dr yanı dıkıslerım cokmus ama kac dıkıs oldugunu solemedıler ona ragmen bebısımı cok guzel emzırdım ah uh edıosun tabı ama 4-5 gun felan suruyor fazla surmuo

X