Doğuma Hazırlık Arkadaşlar tatli ekşi olayi doğrumu yaşayan var mi gerçekten???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
merhabalar.
benim ilk hamileliğim ve başından beri hep ekşi istedi canım.
turşuları kavonoz kavonoz yedim bitirdim.acıktığımda ekmek turşu yedim hep.
ve 12haftada oğlum olacağını öğrendim :))
bu arada hiç tatlı yemedim uzaklaştım tatlıdan.
hala pek tatlı yemem aramıyorumda.
şuanda 22+2 haftalık hamişim.
rabbim isteyen herkese nasip etsin inş:)

canim bende 25 haftalik hamileyim nerdeyse agzima sekel´rli bise surmedim yedigim erigin tursunun , eksili seylerin hesabi yok valla ama kismetse oglusum olacak ben pek inanmiyorum bu soze yani

:))) kızlar bence de pek alakası yok. Ben de 10 haftalık hamişim pek aşermem olmadı yanlızca 2 kez aşerdim ilkinde gecenin bir yarısı turşuu istedi canım diğerinde de cips:)) aslında ekşi yiyemem midemden dolayı. Pek sevmem de bakalım cinsiyeti ne olacak. Ama bence takılmayın böyle şeylere hamileliğin tadını çıkarın kızlar nasıl olsa cinsiyeti er geç öğrenecez. Bırakın biraz gizemini korusun he ne dersiniz? Hepimize sağlıklı kolay doğumlar diliyorum...

Paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar
Bende çikolata ve tatlı hastası iken biranda kesildi...
Geçen gün farkettim bende hiç tatlı yemediğimi uzun süredir.
Sadece merak ettim gerçek payı var mı diye....
Hepinize mutlu,sağlıklı hamilelik dönemi diliyorum:))))
Selamlar...

baranın annesine.. Bende oğluma hamileyken günde bir bütün yaş pasta ve 15 den fazla portakal yedim iyimi:)) şimdi ise 3 aylık hamileyim tatlı görünce midem kalkıyor canım sürekli ekşi elme ve mürdüm eriği istiyor. Kzı mı acaba:))

Bu arada çin takvimi denen bir şey var bebek cinsiyetini %90 doğru veriyormuş diyorlar bazı arkadaşlarımınki doğru çıktı, benim ilk gebeliğimde de doğru çıktı. bakalım ikinci ne olacak:))

benim oğlum olacak ilk olarak çiğ köfte aşerdim sonra da yeşil erik..erkek çocuk çok tatlı yedirir derler ama ben zaten normalde de tatlı sevdiğim için böyle bir genelleme yapamıyorum.inanmıyorumda açıkçası ekşi tatlı olayına.

benimde canım hep ekşi şeyler çekıyo ilk çoğumdada aynıydı kız oldu bakalım bu ne olacak 4 aylık oldu daha cinsiyetini öğrenemedim çok merak ediyorum bende.

benim kızımda ilk aylarda ekşiye sonraki aylarda tatlıya düşkünlüğüm artmıştı.ama ilk 3 ay bidonla yeşil zeytin yiyordum:))annem kıyamam kırıp kırıp durdu zeytinleri:))

Normalde her gün çikolatasız tatlısız duramazken uzun süredir tatlı yemediğimi tiksindiğimi fark ettim sadece tuzlu ve ekşi şeyler yiyorum.Rabbim hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlat nasip etsin ....

bende hem ekşiyi hemde tatlıyı çok severdim hamileligimde ekşiye daha çok düştüm tatlıdan tiksindim
kızım oldu ama raslantı bence alt komşumda ekşiden tiksindi kızı oldu mesela

walla ben iki hamileliğimde de bolca ekşi yedim ama bir oğlum var ve 2.de yolda o da erkek yani tutmadı bende
haaa birde çin takvimi olayı var bunda o da tutmadı bende
yani bütün tabuları yıkıyorum ben:lepi:

benim kızım olacak ,hep ekşi yedim 5 aydır erikler,limonlar,turşular...tatlıyı ve çikolatayı çok sevmeme rağmen şimdi aklıma bile gelmiyor...varsa yoksa ekşi..

benımde oglum olacak ınsallah hep canım tatlı ıstıyor ozellıkle cıkolatalı pudıng tarzı..

ben tatlıyı çok sevmeme rağmen yiyemiyorum.ekşi seviyorum.inşallah kızım olacak.:CüvCüv:

ben eskidende tatlı hiç yemezdim hamile kaldığımdan beridir de hep turşu,turşu,suyu,domates suyu,çiğ köfte hep sevmediğim şeyleri yedim turşu hariç ve oğlum olacakmış,herkes kız diyordu ekşi yediğim için ama erkek:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X