Doğuma Hazırlık Arkadaşlar tatli ekşi olayi doğrumu yaşayan var mi gerçekten???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

loya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
45
1
42
Merhaba arkadaşlar:CüvCüv:
10 haftalık hamileyim.Çok fazla belirtilerini yaşamıyorum ama iki aydır neredyse tatlı hiçbirşey yemedim...tatlıya karşı isteğim inanılmaz azaldı...
Şekerli hiçbişey yemek istemiyorum ama bunun yanısıra tuzlu ve ekşi şeyler yemek istiyorum sürekli.Diri bir limonu yediğim oluyor:)))Hani derler ya tatlı yersen erkek ekşi ise kız olur.:asigim:
Kızım mı olacak acaba:))
Daha önce bu durumu yaşayan arkadaşlardan cevap bekliyorum
sevgiler...

cmm ben oğlumda devamlı yas pasta yedım bırde portakal. bu yıl kız yılı dıyolar gercı hamişlerın genelı kıza hamiş dıkkat ettımde

canım ben ilk düşük yaptığım hamileliğimde tatlı cok yiyodum erkekti.bu hamileliğimdede tatlı acayip seviyorum.ekşi yemiyorum sevmiyorum ekşilerri bakalım perşembe doktoragitcem artık cinsiyetini ona göre öğrenecem bakalım bu sefer ne cıkacak?bende merak ediyorum senin gibi

Edacım sonucundan haberdar edersen sevinirim.Bizde merak ediyoruz cinsiyetini.
Gerçi kız yada erkek Allah sağlıklı doğmasını nasip etsin(hepimizinkini)...En önemlisi bu

ilk gebeliğimde ekşiden nefret ettim sürekli tatlı bişeyler çekiyodu canım normaldede tatlıdan nefret ederim ama gebelikte inanılmaz yedim tatlı ama kızım oldu
şimdi yine gebeyim bu defa da tatlıdan tiksindim ama cinsiyeti belli değil
bence bunlara inanma biçok arkadaşımdada tutmadı hurafe hepsi çok nadir tutuyor ee o kadar rastlantıda olsun değil mi?a.s.

bende dogru duzgun eksi yemedim canim portakal istedii bide kolaaaaaa
bakalim benim neyim olacakk hic biyerimden kilo almadim yanlizca gobek varr

ben böle şeylere inanmam ama kızıma hamileyken haftada bir kasa portakal banamısın demezdi.valla abartısız, eşim artık taşımaktan bıkmıştı.gidip sebze meyve halinden kasalarla alıyodu.tatlı bi yiyeceği ağzıma koymadım.

dort ay boyunca cikardim tatlidan dort ay nefret edttimm
tuzlu yedim bol boll
su siralar tatli ve sucuk yiyorum
halaa ogrenemedimm ne aci bi durumm

ilk gebeliğmde acaip ekşi istiyordu canım.hiç tatlı çekmemişti canım.bide asma yaprakları varya onları kısırla yiyiyodum ama kısırı ekşi yapıyodum ayyy ağzım sulandı.ikinciye hamile kaırkalmaz tatlıdan tiksindim.ekşi istedi canım gene.gece kalkıp ekşili çorbalar yapıp içiyordum.ama nasip değilmiş bebeğimi kaybettim.ilk çocuğum kız oldu.ikinciyi bilemiyorum daha 7 haftalıktı.

Benimde ilk oğluma hamileliğimde:CüvCüv: genelde tatlı yedim hemde deliler gibi diyebilirim, ama ikinci bebişimde tatlıdan tiksindim bolca ekşili çorbalar yapıp içiyordum ama oda erkek oldu ve 6 ay cinsiyetini göstermedi bende kız diye baya ümitlenmiştim :1rolleyes:fakat dünya tatlısı bir oğlum daha oldu bence butatlı ekşi yeme işi sadece tesadüf... şimdi 3.bebişime hamileyim bunda henüz bişe canım istemiyo rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin hepimize a.s.

bende normalde hiç tatlı sevmem,limonu diri diri yerim,acayip ekşiciyimdir.hamile kalınca aynı şekilde devam etti.20. haftaya kadar cinsiyetini göstermedi.herkes o yüzden kız diyordu ama oğluşum oldu.hamileliğin sonuna doğru acayip tatlıya düştüm.yani ekşi tatlı olayı cinsiyeti belirlemede çokta kesin bir yol değil.ama çoğunluğu tutuyor.bende pek tutmadı.

slm canım bende acayip tatlı düşkünü biriyken hamile kaldıktan sonra tatlıya olan isteğim inanılmaz azaldı şimdi ağzıma zor sürüyorum. canım acayip ekşi tuzlu ve acılı şeyler istiyor ama en son kontrolümde doktorum çok büyük ihtimal erkek dedi. sağlıklı olsunda hiç fark etmez. allahım inşallah gönlünden geçeni nasip eder sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inş.

ben de kızıma hamileyim inş..
hamileliğin ilk başından beri acaip şekilde ekşi yiyorum.
hatta türk filmlerinde görürüz ya kavanozunda reçel ya da turşu yer hamile kadınlar,
ben de aynen öle turşu yiyorum kavanozundan :))

normalde çikolata delisi biri olmama rağmen ayda bir iki ancak canım çekiyor da çikolata yiyorum.
bu ekşi tatlı olayı kesin doğru bence..

ben hiç inanmıyorum böyle şeylere.
çünkü,kişiden kişiye farklılık gösteriyor
çok tatlı yiyip oğluda,kızıda olan birsürü
kişi gördüm..............

bizimkilerde sürekli
ye ekşiyi al ayşeyi
ya da ye tatlıyı al hakkıyı
derler:roflol: ne bilim ben inanmam ama...:uhm:

Merhaba arkadaşlar:CüvCüv:
10 haftalık hamileyim.Çok fazla belirtilerini yaşamıyorum ama iki aydır neredyse tatlı hiçbirşey yemedim...tatlıya karşı isteğim inanılmaz azaldı...
Şekerli hiçbişey yemek istemiyorum ama bunun yanısıra tuzlu ve ekşi şeyler yemek istiyorum sürekli.Diri bir limonu yediğim oluyor:)))Hani derler ya tatlı yersen erkek ekşi ise kız olur.:asigim:
Daha önce bu durumu yaşayan arkadaşlardan cevap bekliyorum
sevgiler...

slm canım ekşi tatlı hepsi boş bunlar insanların hurafeleri bence benim kadar turşu ve turşu suyu,portakal yiyen olmamıştır hep ekşi ve tuzlu yedim çok sevdiğim tatlı türü şeyler hiç cazip gelmiyodu ama bebeğim erkek 16.haftada gösterdi bebişim kendini hemde net bir şekilde.napalım önemli olan çok şükür sağlıkla doğmaları kız erkek farketmez.

merhaba arkadaşlar:cüvcüv:
10 haftalık hamileyim.çok fazla belirtilerini yaşamıyorum ama iki aydır neredyse tatlı hiçbirşey yemedim...tatlıya karşı isteğim inanılmaz azaldı...
şekerli hiçbişey yemek istemiyorum ama bunun yanısıra tuzlu ve ekşi şeyler yemek istiyorum sürekli.diri bir limonu yediğim oluyor:)))hani derler ya tatlı yersen erkek ekşi ise kız olur.:asigim:
daha önce bu durumu yaşayan arkadaşlardan cevap bekliyorum
sevgiler...

canim ben aslinda tatli hastasiyim ve hayatta ekşi sevmem ama inanirmisin hamileliğim boyunca hiç tatli yemedim onun aksine hergün 1-2 kg ekşi meyva yedim...ve kizim oldu :)

benimde ilk hamileligimde canim devamli eski seyler cekti ama geceleride dondurma yerdim ... ama genelde eksi ,sabahlari kahvaltida tursu yerdim ,limonu kabuguyla yerdim cok tatli bi oglum oldu ...simdikinde de canim tatli seyler daha fazla cekiyor bilmiyoruz daha cinsiyetini ...insallah allah hepimize saglikli bebisler nasip etsin cnm

X