Vücudunda çıban çıkan var mı?

eersoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
59
0
52
Arkadaşlar bende çıban çıktı dört gündür çıbanla uğraşıyorum.Sızılıyor ve sürekli akıntı oluyor,sizinle paylaşmak istedim bana bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi:çok üzgünüm:

Teramycn deri merhemini sürmeni öneririm, merhem emildikçe tekrar sür,faydasını göreceksin.tabi göz çevresinde falan çıktıysa teramycn göz merhemini kullanman gerekir

büyük ihtimal sıkıntıdan stresten oluyordum canım yaa benim ablamda da çıkıyodu bi ara okuttular mı ne yaptılar bundan çok önce çünkü ondan sonra bi daha çıkmadı..sen sıkmamaya çalış ciddi derecede iz kalır çünkü..sevgiyle kal..

bi ara bende de olmuştu canım böyle demir para büyüklüğünde birşeydi...ben de stresten kaynaklanmıştı..zaten bi kaç gün sonra kendiliğinden geçti...

seninki de birşey mi benim hem de çikelatamda çıktı batık vardı azıcık kurcaladım şişti irinler aktı milletin agzına pelesenk oldum nerende ne çıktı diye hele gece nasıl zonklar hemen doktora git antibiiyotik haricen merhem oral tablet komple bir tedavi şart inan yerini izi hala kadı minik bir çukur

cıban bir tür deri altına yerlesen mikrop bende bu yıl tam dört tane cıktı en sonunda sürekli yogun bir antibiyotik tedavisi gecirdi yok
öyle bir imkanım yok diyorsan cok az suyun icine un katarak pisir ve bir bezin icine koy hafif sıcakken cıbanın üzerine bagla yara bandı ile yapıstırsanda olur o icindeki iltahabı dısarı cekiyor ve cok rahatlatıyor ama antibiyotik tedavisi sart yoksa sürekli tekrarlıyor

canım kıldönmesi olabilir bir dermatoloğa görünsen daha iyi olur geçmiş olsuna.s.

valla tam bilmiyorum ama sakın sıkma...çünkü sıkınca içindeki sıvı doğrudan kana karışıyor ve çok tehlikeli...

yıllar önce dizimde çıkmıştı 2 yerde. kurcaladığım için (biri 50 kuurş büyüklüğünde olmak üzere )iki tane nurtopu gibi izim oldu. sakın oynama ve bence doktora gidip bi göster. en doğrusuda bu olur sanırım. geçmiş olsun...

Arkadaşım öyle kafadan bilgilerle bu işler olmaz,devamlı çıkan bir çıbansa,kanını saydırtmanda yarar var,ama sivilce türü bir yara ise bunun için cilt doktorları ne güne duruyor.

buna ben zer bısey bas parmagımda cıktı ay hatırladıkca hala ırkilıyorum doktora gıttım ılac verdı ama defalarca o ılac yaraya tres tepkı yapmıs anlıyacagınız faydası olmadı arkadasımın bırı tomru ve sıvılce duası oku dedı ılk basta olurmu ya doktor care bulamadı dedım ama yıne de okudum saatlerce yorulana kadar arkadaslar belkı ınanaması zor ama ertesı gun yaram ıyne ucu kadar kalmıstı tavsıye ederım:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

karamerhem dıye bı dalga war o gecırıp patlatıyor zzehırını akıtıyor.

Ben yıllardır bu dertle uğraşıyorum inanılmaz ağrı yapıyor fakat hem ağrıyı azaltmanın hemde çabuk patlayıp iyileşmesini sağlayacak bir yöntem var
Biraz sıvı yağda soğanları kavur ama az tam pismeyecek soğumaya birak ve sonra çıbanın üzerine köy yarım saat tut iki defa yapman yeterli olacaktır hiçbir ilaç fayda etmiyor tek çözüm bu

X