bebeklerinize günde kaç ml. bitki çayı veriyorsunuz?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
kızlar bebeğime rezene çayı vermek istiyorum ama günde en fazla ne kadar verebilirim?sizler hangi çayı ne kadar veriyorsunuz?birde aç karnınamı tok karnınamı veriyorsunuz?

dr. bize milupanın karışık bitki çayını verdi bulamazsanız rezene çayını da alabilirsiniz dedi cidden bikaç eczane de bulamadık getirtik.günde 60 cc ye kadar verebilirsiniz toplamda 2 defada demişti çok ii geliyor uykusuna bile faydası var ilk günler düzenli sabah akşam yapıorduk 1 haftadır günde bir 30 cc yapıorum..ayrıca dr. su yerine bu çayı yapın verin dedi...

100ml verebilirsin 50ml gün içinde 50ml yatmadan önce

ama ben kestim artık doktor dedi bagışıklıgı kendisi caalıştırsın alışmasın bünyesi sürekli desteklenmeye dedi

bana bişi vermedi bu çarşamba tekrar gidicem bakalım vericekmi

ben yavruma bişi vermıyorum allaha şükür sütüm yetıyor...siz bu ek gıdaları sütünüz yetmediği içinmi verıyorsunuzz...ben anlamadım bır türlü..doktorlar demiyormu eğer anne sütü yeterli ise 6. aya kadar ek gıda su dahıl vermeyın dıye...bugün sağlık ocağına gıttım ordada hiçbişi vverme sütten başka dedı..su iştahını kesermışş sadece d vitamını verdıler kemıklerıı güçlendırmek için..

ben yavruma bişi vermıyorum allaha şükür sütüm yetıyor...siz bu ek gıdaları sütünüz yetmediği içinmi verıyorsunuzz...ben anlamadım bır türlü..doktorlar demiyormu eğer anne sütü yeterli ise 6. aya kadar ek gıda su dahıl vermeyın dıye...bugün sağlık ocağına gıttım ordada hiçbişi vverme sütten başka dedı..su iştahını kesermışş sadece d vitamını verdıler kemıklerıı güçlendırmek için..

canım bunu gaz için ve tuvaletini rahat yapması icin veriyoruz bide rahat uyuyor

saol canımm....bende gaz için sordum budün sağlık ocağına ne verbılrım dıye..dün akşam baya bır sorun olduda ama oradakı doktor hiçbişi verme daha kendı çabanızla çıkarın gazını dedı...eğer çok sorun olursa bende kullanırrım ozaman doktorumuzla görüşüp...

bu ek gıdaların beslenmeyle bi ilgisi yok bunlar gaz problemi için veriliyor. benim dr um gaz sancısı krize dönüşürse diye (ki bizde bazen dönüşüyo:bbo:) zinco adında tamamen bitkisel bi damla verdi bunun dışında rahatlatması için milupanın rezene çayını önerdi ama öyle 50 yada 100 ml değil de günde en fazla 4-5 kaşık dedi boşuna midesi dolmasın onun yerine anne sütü alsın diye.su konsunda dr da kesinlikle hayır dedi malum anne sütünün %88i su zaten.

ben milupanın rezenesini aldım
gunde 4 kez 20 cc dedi doktor
ama vermiyorum, cok sancısı oldugunu hissedersem veriyorum..gunde en fazla iki kez 20 cc veriyorum..
ama tadı cok kotu cogu zaman itiyor, aten 4-5 kez verdim

doktorum once emzir ustune ver dedi, karnını onunla doyurmasın diye

ben günde 2 defa , 3- 4 kaşık milupanın papatya çayını veriyorum...hem tadı çok güzel,hem de rahat uyutuyor..tavsiye ederim.

doktorumuz bebek gazlandığı zaman 2 çay kaşığı rezene, humana çayı verebilirsiniz demişti ama ben azına kaşık deydirmek istemiyorum memeyi bırakır diye. yerım su bardağı nane çayı yada rezene içiyorum gece yatmadan hem beni rahatlatıyor hemde bebeği gecede mışıl mışıl uyuyoruz 2 saate birde emziriyorum :)

kızlarr 3 ay denemedıgımız sey kalmadı takkı bır tanıdık taze nane yapraklarını kaynatıp icır gazı mazı kalmaz dedı gercektende ole cıktı doktorada sorduk gunluk 30 cc yı gecmedıkce zararı yok dedı ayrıca uykuda yapıyor konturolunuz altındayken bebegınız karnının ustunde uyutun buda cook ıse yarıyor yalnız gece bole uyutmayın allah korusun daha kafasını tutamadıgı ıcın bogulma tehlıkesı gecrebılır bırde dogry sekılde gaz cıkartın bebegınızın karnını omuzunuzun uzerıne oturtun bası asgıya hafıf meyıllı olsun poposuna hafıf hafıf wurarak cıkartık kolaylıklar dılıyorum :emir_bebek:

bende vermek istiyorum.milupanın rezene çayı bebekler için olanı ayrımı. bende bi ara kullanmıştım kendim içtim.aynı markanın rezene çayını.ama dikkat etmedim bebekler içinde kullanılıyormu diye. birde 100 ml için 2 tatlı kaşığı yazıyordu.bu ölçüye göremi ayarlayıp verecez.ayrıntılı anlatırsanız bende gidip alıp vermek istiyorum bebeğime..

X