sağ yumurtalıkta ağrı

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
3-4 gündür sağ yumurtalığımda bir ağrı var şiddetli bir akıntıyla ağrı başladı ilk zaman kramp şeklindeydi şimdi akıntı yok ama sadece sızı şeklinde bir ağrı var sizce ne yapayım?

Doktora da gitmek istemiyorum zaten yeni gittim acaba muayenehaneden mi birşey kaptım ki... böyle birşey olabilir mi?

Daha önce de bir kere böyle bir şikayetim olmuştu gaz sıkıntısıymış hiçbirşey çıkmadı doktor laksatif verdiydi.

hiç böyle durumlarda kullandığınız ilaç ya da fitil türü birşey var mı size doktorun verdiği?

tatlım sorunun ne olduğunu bilmeden ilaç kullanman anlamsız burdaki arkadaşlara verilen ilaçla senin sorunun gitmez....dr a yeni gitmiş olabilirsin ama şuan rahatsızsın ve yine gitmen lazım tahlil test muayene yapılmadan sorunun kaynağı ve tedavisi bilinmez...geçmiş olsun!

Dok git arkadaşım ihmal etme eminmisin yumurtalık olduğundan belki başka birşeyde olabilir sağlık bu bazen ihmale gelmez....

sag tarafsa apandisit olabilir. bacagini büktügünde agri siddetleniyor ve cekilme kasilma gibi bi his var mi? soguk biseyler koydugunda rahatliyorsan iltihabik bir durumda olabilir. bence bi dr a gitmelisin.

canım bendee sol tarafımda oldu akıntı koyu renk ve deısık kokulu mu o zamn enf cipro dıe hap verıyorlar bırde gynaform vajınal tablet 10 gunde gecıyor bendede oldu ılaçlarımı kullanıyorum gecmıs olsun dr gıt ıhmal etme

Canim sancin sik ise dr mutlaka git.Hersey olabilir.Yumurtalik oldugunu kendin goremedigin icin kist oldugu zama ayni agri olur.Usutmus olabilirsin akinti varsa.Tuplerde sorun olabilir.Biz ne diyebiliriz dr gitmeden ilac kullanma.Gecmis olsun!

ya benimde genelde sol yumurtaligimda agri oluyor yani bazi zamanlarda anlayamiyorm adetimden önce galiba suanadada var ben gecen ayda adetimden önce agridiginda doktora gitmistim ama bisey olmadigini söyledi..ya ben simdilerde tüplerde bi sorun olmasindan korkuyorm bilmiyorum ne olacak gittim birsey yok dedi..kafayi yiyecegim ya

çok teşekkurler arkadaşlar doğru aslında herkese verilen ilaç farklı olabilir ama ne bileyim belki basit birşeydir dedim.
Apandisit olabilir diye bende düşündüm çünkü ilk gün aynen senin dediğin gibi bacağımı açıp kaparken çok şiddetli sancı oldu az kaldı gidecektim hastaneye hafiflemeye başladı.

deniz9001 : bence yumurtlamışsın canımm

aa olabilir mi böyle birşey? hiç aklıma gelmemişti doğrusu gerçekten çok ilginç. a.s.

bakalım durumumda bir değişiklik olmassa giderim doktora. O kadar zor geliyor ki o masaya yatmak... :eek:

Eğer arada bir bıçak batmış gibi ağrı şikayetin varsa yumurtalık kisti olabilir benim öyle olmuştu umarım kötü bişey çıkmaz belki de yumurtlama ağrısıdır geçmiş olsun...

sag tarafsa apandisit olabilir. bacagini büktügünde agri siddetleniyor ve cekilme kasilma gibi bi his var mi? soguk biseyler koydugunda rahatliyorsan iltihabik bir durumda olabilir. bence bi dr a gitmelisin.

canım sen şu apandisit ağrısının belirtisini birazdaha açıklarmısın çünkü bende de buna benzer ağrı oluyor defalarca hastaneye kaldırıldım ama tam teşhis konulamadı.. Apandisim alınacakdı birdefasında ama oda sancım hafifleyince kaldı bende birşey anlayamadım kadın dok git dediler oda bir şey yok dedi ne bu yaa ne çilem varmış benim.. bazen yürürken saplanıyor ağrı uzanırken bazen işte ama geçiyor...senağlama

ayyy o ağrı bendede var arkadaşım şuan bile var yani adet olucam ben bişeye dikkat ettim ya adet olmadan yada adet olduktan sonra oluyor bu ağrı böyle arada bıçak saplanıyor kalorifer peteğine oturayım dedim anam ağrı bıçak gibi saplandı...geçen ay aynı şikayetten acile kaldırıldım ertesi sabahta jinekoloğa gittim bişey olmadığını söyledi yani kist falan yok dedi.ama dikkat ettimde adet olmadan önce bu sıkıntıyı yaşıyorum yumurtalıyormuyuz napıyoruz anlamadım ki ay kadınların işi gerçekten çok zor yaa:KK14:

canım sen şu apandisit ağrısının belirtisini birazdaha açıklarmısın çünkü bende de buna benzer ağrı oluyor defalarca hastaneye kaldırıldım ama tam teşhis konulamadı.. Apandisim alınacakdı birdefasında ama oda sancım hafifleyince kaldı bende birşey anlayamadım kadın dok git dediler oda bir şey yok dedi ne bu yaa ne çilem varmış benim.. Bazen yürürken saplanıyor ağrı uzanırken bazen işte ama geçiyor...senağlama

apandisit kadınlarda teşhisi konulması zor olan,çoğu zaman yumurtalıkların herhangi bir hadidesi ile karıştırılabilne bir hastalık.
Karın sağ alt tarafında kör barsağın ucudur.
O bölgeye ellerinde iyice bastırıp geri çekme esnasında ellerini çekince ağrın şiddetlenirse apandisit düşünülebilir??ve çoğu hastada mide bulantısı eşlik eder..
Ama yine de uzman bir doktorun görmesi,usg ve lökositlerinize bakması daha iyi olur...

Geçmiş olsun

X