Hamur İşleri Ev Mantısı (resimli)

eee nohutlunun tarifini de istiyoruz. resimle olmaz.....

canim nohut normal bildimiz nohut yemegi yinede vereyim tarifini
bir geceden islatilmis biz iki kisiyiz ben 1,5 bardak nohut kullaniyorum siz cogaltabilirsiniz 1,5 su bardagi nohutu yikayin ve bir kaba islatin(bu isi gece yapmalisiniz yani sabaha pisicek nohut yoksa pismez)ben konserve nohutta kullaniyorum bazen 2 kutu olabilrim.islatilan nohutlar sabah yikanir tekrar ve suzulur bir duduklude 2 bas sogan yemeklik dogranir biraz yagda kavrulur daha sonra (kusbasi dogranmis etler atilip kavrulur) salca, ve baharatlarda atilip tekrar kavrulduktan sonra suzulen nohutlar atilir ve birazda oyle kavrlur.sonra suyunu ustu bata dokersin ve kapayi kapatirsin benim duduklu 15 dk pisirir bilemicem sizinki kac dk pisirir iabe boyle be guzelim nohutun hazir afiyet olsun

not:KK43:mantiya yapcaksan nohutu et kullanma pek iyi olmuyor konserve kullanirsaniz ayni islemleri normal tencerede yapabilirsiniz)

bu mantıya bitiyorum yaaa... bide yapabilsem şunu anladım ben bu yaşıma kadar mantı yapmak gerçekten marifet işi geçenlerde ortaköyde mantı cafe diye biyerde yedim o kadar lezzetliki... internette araştırırken sefertas.com diye bi siteyle karşılaştım o cafeyi buldum hemen siparişi verdim... bu mantının içersinde başka neler olabilir sizce...

ic malzemesinde mi neler olabili iyosun
cnm kiymalidan haric patatesli ve peynirlide yapiliyo ,ben patatesli yaptim oda guzel oluyo bilmem tam olaral ne yi sormak istedin

Manti hic yapmadim...mantilari yapinca buzluga neden tepsi konuyor onu anlamadim.dinlendir mek mi gerekiyor acaba...

X