Hadi para biriktirmeye başlayalım

bizde kredi ödüyoruz azcık azcık arada 1-2 atıyorum en azından oğluma kıyafet alırım falan bayramda okulada başlıycak..

akşam eşim bütünlemiş 25 tl mi bide üstüne bi beşlik attı hehe heeee
bende dün 4 tl attıydım bugün bişey atamadım henüz
ama akşama vakit var en kötü eşim 3-5 kuruş sıkıştırır

ben maaşım bir kısım zaten ayırıyrm. Ayrıca da bozukları kumbarada biriktiricem. bozuk diyoruz ama bir sürü para birikiyor. her ay başında açıp üstüne de para ekleyip çeyrek almayı düşünüyorum. :lepi:
dün 21 lira attım. :teytey:
bu gün henüz bişey atamadım. akşama daha war bakalım lülülülülülü

bende dün aksam 6tl attım ...kumbaram doldu sayılır bir iki güne bütünlemem gerek sıgmıycak cünkü:)

bende dün aksam 6tl attım ...kumbaram doldu sayılır bir iki güne bütünlemem gerek sıgmıycak cünkü kaydirigubbakcemile2:nazar:

bugün sigarayı azıcık içtim ona vereceğim parayıda attım kumbiriğe 4.5 tl olarak zemuszemus

bu gün 4,5 tl attın çok şükür bu benim için az para değil her gün bu kadar atsam daha ne valla kızlar kendimi o kadar adepde ettimki kumbara olayına hiç atamadığım gün üzülüyorum
free-sad-smileys-730.gif

bakin kucuk birikimlerden neler yapilabiliyor bu caminin hikayesini anneme bu camiyi ziyaret eden birisi anlatmis hep aklimdadir aslinda ama birde uygulayabilsemkaydirigubbakcemile

İstanbul'un Fatih semtinin Sinanağa mahallesindeki "Sanki Yedim Camii" küçük birikimlerin gücünü gösteren çok güzel bir örnektir.

Osmanlı eşrafından Keçeci Hayrettin efendi isminde bir kişinin bundan 300 sene önce, canı bir şey isteyince yemeyip istediği şeylerin bedelini sabırla biriktirerek bu camiyi inşa ettirmiştir
Alintidir..

bide ben becerebilsem su para biriktirme olayini
calismiyorum ama esim herzaman cebindeki bozuklari bana verir hatta bugun 21euro verd ben bu paralari koyarim bi cuzdana aysonu dardaysak hemen son alisverisde harcariz degilsek durur durur bidaha lazim oldugunda tekrar harcariz guya para biriktiriyorum:uhm:
cocukkende boyleydim harcliklarimi hep biriktirirdim ama babamin eline gecerse gidis o gidis olurdu-tatlicadiarzu-
biri banada ogretsin su isin sirrini nasi biriktiriyorsunuzfisfisfis

valla güzelim pekde zor olmuyo sadece bir kumbara alıyosun ama( açılmayan teneke kumbara) hergün eline geçen bozuk yada tüm kağıt paraları atıyosun yavaş yavaş doluşunu ağırlaşışını görüp mutlu oluyosun sonunda bu birikimle hedefin neise onu alıyosun yada yapıyosun hemen başla derim çok keyifli kolay gele
party.gif
tender.gif
gozkirp.gif
music.gif

X