Hadi para biriktirmeye başlayalım

selma_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
63
0
Arkadaşlar, hep istediğim halde şu para biriktirme mevzunda hiç başarılı olamıyorum. Daha önce mutfakta kavanozda birikitiriyordum. Bir ara 1500 ytlyi bulmuştu. sonra baktım erimiş gitmiş.
Belki hep birlikte bigayret başlarsak gaza gelirim. şöyle eşimizden gizli kenara hergün veya her ay belirli bir para atalım mı? Ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

valla canim ben biriktiriyom ama maalesef esim yakaladii
bu nedenle onunda haberi var isterdim ki gizli olsun
acab bende simdi gizli gizli mi
baslasam............

hepimizin geliri farklı farklı biliyorum ama ben diyorumki birikimlerimizi günlük en az 5ytl ve katları üzerinden yapalım. Mesela ben hergün 5ytl kenara koymayı buradan taahüt ediyorum. Ayda 100ytl biriktirmiş olurum. Dediğim gibi bunun katları şeklinde de yapabiliriz. Gün olur 10ytl atıveririz kenara.
Önemli olan iyi bir yere gizlemek. :)))) yoksa ruhuna El Fatiha okunur. :)))

valla canım çok ii bişey aslında ama işte gel görki biz iki senelik evliyiz... ve bilirsinizki taksitler offf offff... yinede ben her zaman eşimin bana verdiği parayı gizlerdim ve hala öyle yapıyorum ama bazen açığımız kalıyor ve ben kocacığıma dayanamayı veriyorum çünkü onu çok seviyorum... ii mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum...

valla canım çok ii bişey aslında ama işte gel görki biz iki senelik evliyiz... ve bilirsinizki taksitler offf offff... yinede ben her zaman eşimin bana verdiği parayı gizlerdim ve hala öyle yapıyorum ama bazen açığımız kalıyor ve ben kocacığıma dayanamayı veriyorum çünkü onu çok seviyorum... ii mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum...

güzelim ev hanımı olduğun için para gizlemeyi vicdanına yediremiyor olabilirsin bilmiyorum ama bence alıştırma....
seni sağılacak inekcik olarak bilmesin. "yok" de. yani bu benim nacizane fikrim. Ama her ailenin derdi farklı farklıdır, dışardan bilemeyiz. Tavsiye bizden uyma veya uymama kararı senden. Unutmaki daha da kötü günler gelebilir. O zaman sendeki para da bitmiş olacak. Bu daha mı iyi. Öyle bir anda çıkarıp vermek bence daha güzel olur. Hadi kolay gele.....

sağol canım tavsiyen için haklısın ama eşim hiçbir zaman sende para vardır yardım et demedi çok sıkıştığı anda ben çıkarıp verdim ve o yüzündeki sevinç ve üzüntüyü gördüm ben sanki keşke olsaydıda eşimin parasını almasaydım der gibiydi.. yani bu konuda eşime gerçekten güveniyorum zaten güvenmesem kesinlikle vermezdim ve birkeresinde ben yine verecektim ama hayır sende kalsın ben borç bulurum dedi ve almadı ısrarlarıma rağmen:)))))

Bende dün düsündüm bir yerde basliyayim dedim para biriktirmeye, en azindan ucuzlukdan birsey aldigim zaman,
aradaki olan farki kenara atayim bari, buda baya yükün yapar diye düsündüm.:)))

ben biriktirmeden yapamıyorum.öyle çok büyük rakamlar olmuyor ama mutlaka bi kenerda oluyor.eşime biriktirdiğimi de söyledim.ama rakamını söylemiyorum.bence güven çok önemli..e biz bu parayı kendi zevkimize yemicez heralde tek başıma kazandığım para bile olsa o evimizin parası...bir de ihtiyaç anında kenardaki paradan kullanıyorum ama sonra elime para geçince önce onu yerine koyuyorum..ayrıca kenara konulan para kenarda kalır yoksa eve ne girerse hepsi harcanıyor.
tabi bi de dünyanın hertürlü hali var..................

Benim de belli bir birikimim var eşimin haberi yok, belli mi olur dünyanın bin türlü hali var ve her kadının da olmalı diye düşünüyorum..........

:smiley-cool:

Valla kizlar bende biriktirmek istiom ama alişveriş çilginiyim,marka takintisi var.şampunimdan tut ta makyaj malzemelerime,her şeyimde marka takintisi var.ve aldiğim maaş bazewn yetmio bile.ne yapmaliyim.kendimi durduramiom ki.şimdide yani ayin 15 inden sonra maaş alicam.diom ki,kot alim,çanta,eşofman takimi,makyaj malzemesi,(fondotenim az kaldi da),bi de sigara içiom günde 1 paket.napcam ya.offfffff yardim edin nolur.....

Az çok, çalışan çalışmayan her kadının mutlaka kenarda köşede, biraz birikmişi olmalı..

Bunun eşine güvenmemeyle, ya da gizli bir iş yapıp yapmamakla alakası yok..

Eşiniz bilse zaten çok hoşuna gider, emin olun..

biz eşimle ortak para biriktiriyoruz ama sağoolsun eşim hep bana verir benim hesabımda durur tabikide ortak o para ama kadınsın sen ben nsılsa para buluurm sende dursun diyor sağolsun.. bende bu para biriktirme işine varım kızlar gunde 1 ytl bile olsa koyacağım kenara
gecenlerde pazardan 1.5 liraya evet yanlıs duyamdınız 1.5 liraya bir sürü badi ve 1 de elbise aldım toplam 15 lira verdim ki ir tişört fiyatına inanın artık mağazalara bakınca içim tuhaf oluyo hiç almak istemiyorum 1.5 liraya harika badiler alınca hemde defosuz yıkadım ütüledim giydim artık mağazalarda aynı kalitedeki malllara o parayı vermek zor geliyo belkide bu yaz artık hiç bişi almam almamaya calısıyorum kayınvlidemde 1 yıl hiç bişi almamaya söz vermiş kendine bakalım bende dayanabildğim kadar dayanacağım çok düşeş olmadıkça bişi almayacağım
bugun 5 ytl koydum bile kenara hadi kızlar bereketli olsun

Eveet bayanlar, aramıza hoşgeldiniz.
Bu gruba dahil olanlar artık, para biriktirme konusunda aramıza dahil olmuş demektir. :))
Dediğim gibi 5 ytl veya 5in katı şeklinde herkes bütçesine göre atıcak kenara bişiyler. Okey?

bende varım esım bana sıgara parası bırakır hergun 5 ytl bugun sıgarayı bırakmaya karar verdım eger sızde gaz verırsenız sıgara ıcmek yerıne o parayı hergun kenara atmak ıstıyorum

Valla kizlar bende biriktirmek istiom ama alişveriş çilginiyim,marka takintisi var.şampunimdan tut ta makyaj malzemelerime,her şeyimde marka takintisi var.ve aldiğim maaş bazewn yetmio bile.ne yapmaliyim.kendimi durduramiom ki.şimdide yani ayin 15 inden sonra maaş alicam.diom ki,kot alim,çanta,eşofman takimi,makyaj malzemesi,(fondotenim az kaldi da),bi de sigara içiom günde 1 paket.napcam ya.offfffff yardim edin nolur.....

Güzelim kendini durdurabilmen için şöyle bozduramayacağın şekilde bir birikim yapmalısın. Mesela ayın onbeşinde maaş alıyormuşsun. Alışverişe çıkmadan hemen bir çeyrek altın veya 100dolar alsan. Gidip bozdurmaya uğraşmazsın veya iki kere düşünerek hareket edersin.
Mesela ben bir arkadaşa dolar borç vermiştim, o lira olarak ödedi. Bir baktımki harcayıvermişim. Halbuki o para dolar olarak 2-3 senedir duruyordu bende.

slm kıslar bende biriktirmeye başlamalıyım diye düşündüm ve bu ay başladım ve bozukluklarımızı atıyoruz eşimle beraber cepten ne çıkarsa inanın daha önce de yapıyorduk baya birikiyo bu arada eşim daha tutumlu benden..daha kolay biriktiriyo...bakalım inşallah başarırız...

X