Callanetics Egzersizleri

bende ıstıyorum banada özleden msj atarmısınız nerden yuklemem gerektıgını kızlar benım baya bı ıhtıyacım var ama 2 cocukla yapabılırmıyım bılmıyorum..

ben yüzme hariç spor sevmeyen biriyim. bu site sağolsun callanetics'le tanıştım ve ilgimi çekti. her gün yapamıyorum malesef, araya bazen 1 bazen 2 gün giriyor ve toplamda sanırım 14-15 saat yapmışımdır. belim hariç her yerimden incelme var ancak beni rakamlardan çok yaptıktan sonra hissettiklerim mutlu etti. günün o pis yorgunluğu, ağrısı sızısı gidiyor, yerine güzelce çalışmış bir vücudun dinç ama hoş yorgunluğu/sakinliği geliyor. bir de ölçmeden de vücudumdaki şekillenmeyi gözlerimle görebilmek beni pek sevindirmişti açıkçası =) daha çok başındayım, bazı hareketlerde hala titriyorum ve bazen inanılmaz üşeniyorum yapmaya ama bittikten sonra ne kadar iyi hissettiğimi kendime hatırlatıp başlıyorum yine. malesef diğer pek çok egzersizin böyle bir artısı olmuyor bana. genelde bittiğinde kendimi hırpalanmış hissediyorum :KK50: o yüzden sanırım ben egzersimi buldum, umarım üşengeçliğim galip gelmez de devam ederim ve sonuçları burada paylaşan arkadaşların arasında yerimi alırım..

Merhabalar, teşekkür ederim. Bu sabah 2. cal'ı yaptım. Üzerimde güzel bir yorgunluk var. Arkadaşım ben bazı hareketlerin sayısını tamamlayamıyorum. Sonlara doğru yere dizlerimiz üzerine oturup pelvikle yaptığımız harekette çok zorlanıyorum ayrıca her türlü esnemeyi tam yapamıyorum. Daha yeni olduğum için olabilirmi, sen tecrübelisin başlarken nasıldın, teşekkürler ve kolay gelsin.

Evet zamanla daha esniyorsun..ve alışıyorsun.... ve zor gelmiyor hiç biri.... sabır ve azimle sen de hepsini tam yapar hale geleceksin....

kızlar merhaba
ben bir süre slim in 6 yaptım. ama devam ettiremedim. şimdi sizlerin yazdıklarını da okuyunca heves ettim. call yapayım diyorum. allah rızası için bir bana nereden indireceğimi ve nasıl, ne kadar süre ve zaman aralıkları ile yapacağımı yazabilir mi? valla bacaklarımı gördükçe tatile falan gitmek istemiyorum.

4 ay önce doğum yaptım ve göbeğim aldı başını gidiyor:KK43: gevşekleşti vallasıkılaştırmak istiyorum.

sezeryan doğum yaptım bu egzersizleri yaparken bi sorun olmaz dğil mi??

kızlar merhaba
ben bir süre slim in 6 yaptım. ama devam ettiremedim. şimdi sizlerin yazdıklarını da okuyunca heves ettim. call yapayım diyorum. allah rızası için bir bana nereden indireceğimi ve nasıl, ne kadar süre ve zaman aralıkları ile yapacağımı yazabilir mi? valla bacaklarımı gördükçe tatile falan gitmek istemiyorum.

205-206. sayfalardaki linkden indirebilirsin. videoda nasıl yapacağın yazıyor video 1 saat sürüyor ama hereket kısmı 40dk falan.. 21 günlük setler halinde yapıyoruz, haftanın 6 günü yapıp 1 gün dinleniyoruz. ilk 3 gün kas ağrısı oluyor, ilk zamanlar hareketleri videodaki sayıdan daha az yapabilirsin bu normal, zorlanırsan yarısında bırakma hareketleri 100 değil 50 defa yap yada yapabildiğin kadar yap zamanlar alışırsın. başlarken mutlaka ölçünü al ve dinlenme gününde yada 10. günde tekrar alırsın genelde o zaman 1-2-3cm incelmeler oluyor, umarım sende de olacak...

4 ay önce doğum yaptım ve göbeğim aldı başını gidiyor:KK43: gevşekleşti vallasıkılaştırmak istiyorum.

sezeryan doğum yaptım bu egzersizleri yaparken bi sorun olmaz dğil mi??

doktorun spor için izin verdiyse sorun olmaz. benimki 40 günden sonra egzersiz programı vermişti bunları yap demişti ama yapmamıştım :KK43:
karın hareketleri oldukça zorlayıcı ufaktan başla istersen 100 yerine 25-50 gibi yap, yaparken ağrın olursa bırak devam etme, ertesi gün kas ağrısı olacak bu normal ve 3 gün kadar devam eder ama bel ağrı dikiş yerinde ağrı falan olmamalı. bir dene olmazsa pilatesi de tavsiye ederim...

doktorun spor için izin verdiyse sorun olmaz. benimki 40 günden sonra egzersiz programı vermişti bunları yap demişti ama yapmamıştım :KK43:
karın hareketleri oldukça zorlayıcı ufaktan başla istersen 100 yerine 25-50 gibi yap, yaparken ağrın olursa bırak devam etme, ertesi gün kas ağrısı olacak bu normal ve 3 gün kadar devam eder ama bel ağrı dikiş yerinde ağrı falan olmamalı. bir dene olmazsa pilatesi de tavsiye ederim...

doktora en son doğumdan 1 hafta sonra gitmiştim. ozmanda doğal olarak bişe dememişti. dediğin gibi ufaktan başlayım hareketlere ağrı yaparsa bırakırım. inş sorun olmazd a biran önce vücudum sıkılaşır. zaten şuan için sorunum kilolarımdan çok vücudumdaki gevşeklik:KK43:(

Final haftası tatilin başlaması derken Callanetics'e vefasızlık etmiştim. Şimdi tekrar başlıyorum:)

Bugün 1'i yaptım.:nazar:

Dün 2'yi yaptımdı, :nazar:. Artık çok feci esnemişim, sıkılaşmak değil sanırım benim amacım, esnemek:) Esneme hareketlerinden ayaklarımızı birleştirerek yaptığımız önde eğilmede kafam dizimdeydi, ellerim de topuklarımda.
Pek mutluyum :KK62:

indirdim şimdi baktım da tanrı aşkına kaç yılında çekilmiş bu video :KK60:
seslendirmedeki ses de şahane
şimdiiii
bu egzersizleri ne şekilde yapacağımı anlayayım ben bi önce
bir de 21 günlük programda tek video üzerinden mi yapılıyor?

indirdim şimdi baktım da tanrı aşkına kaç yılında çekilmiş bu video :KK60:
seslendirmedeki ses de şahane
şimdiiii
bu egzersizleri ne şekilde yapacağımı anlayayım ben bi önce
bir de 21 günlük programda tek video üzerinden mi yapılıyor?

evet video çok eski, seslendirme de bizim gibi call yapan bir bayanın forumdaki arkadaşlara yardım amacıyla yaptığı bir seslendirme. daha yakın tarihli videolar için callanatics evolution videolarını internette aratabilirsin. evet 21 gün indirdiğin o tek videodan yapılıyor.

evet video çok eski, seslendirme de bizim gibi call yapan bir bayanın forumdaki arkadaşlara yardım amacıyla yaptığı bir seslendirme. daha yakın tarihli videolar için callanatics evolution videolarını internette aratabilirsin. evet 21 gün indirdiğin o tek videodan yapılıyor.

teşekkür ederim bakarım ama şu popoların düzleşmesi durumu mümkünse yapmam bilemedim şimdi :44:

bir de bunda türkçe dublaj var mı acaba yani dublajlısını indirebileceğim bi link varsa çok iyi olur :KK8:

teşekkür ederim bakarım ama şu popoların düzleşmesi durumu mümkünse yapmam bilemedim şimdi :44:

ben düzleşme falan gözlemlemedim kendimde aksine kalça hizam yükseldi ve hala yusyuvarlak ama daha ufak, üstelik bel kıvrımım daha fazla ortaya çıktığı için kum saati görüntüsü daha hoş oldu ama sadece call yapmıyorum pilates ve yüzmede yapıyorum şuan calldan öncede yapıyordum bunları.. bana videodaki hatunlarda pek düz gelmiyor zaten sence düz mü?
malesef indirdiğin dışındaki bütün call videoları ingilizce...

ben düzleşme falan gözlemlemedim kendimde aksine kalça hizam yükseldi ve hala yusyuvarlak ama daha ufak, üstelik bel kıvrımım daha fazla ortaya çıktığı için kum saati görüntüsü daha hoş oldu ama sadece call yapmıyorum pilates ve yüzmede yapıyorum şuan calldan öncede yapıyordum bunları.. bana videodaki hatunlarda pek düz gelmiyor zaten sence düz mü?
malesef indirdiğin dışındaki bütün call videoları ingilizce...

fazla sporcu poposuna sahip bence videodaki kadınlar
minicik iki toptan oluşan popolara sahipler
nedense hala 21 gün yapacağıma kendimi ikna edip de başlayamadım
eski olandan mı yaptın peki sen?
eskiyle yeni arasında fark var mı hareketlerde
onu da indireyim ona göre...
plates yapıyorum ben de ama onda da düzen oturtmadım ne yazık ki platesin faydasını çok görüyorum özellikle de sırt ağrılarımı geçiriyo yaşım küçük olmasına rağmen göğüslerim büyük olduğu için sanırım sırtımda devamlı ağrı olur ona çok iyi geliyo plates

X