Callanetics Egzersizleri

O kadar salla pati indirdim ki, inan zorluyorum hatırlayamıyorum :KK43:( Bir de ben birkaç defa farklı farklı yerlerden indirdim çalıştıramadım filan... O yüzden de karıştı... bilmiyorumkismile

Bugün ölçülerimi aldım. 1 cm lik incelme var. Ben daha çok olur diye umuyordum...

21/15 bitti, bugün 16 olacak.

Yalnız ben ölçülerimi almak için soyunduğumda kardeşim; "ablaaa, popon nasıl dikleşmiş senin öyleee!" şeklinde aşırı bir tepki verdi :))) Sonra ben de baktım. Gerçekten gözle görülür şekillenme var kızlar....

Bugün ölçülerimi aldım. 1 cm lik incelme var. Ben daha çok olur diye umuyordum...

Yalnız ben ölçülerimi almak için soyunduğumda kardeşim; "ablaaa, popon nasıl dikleşmiş senin öyleee!" şeklinde aşırı bir tepki verdi :))) Sonra ben de baktım. Gerçekten gözle görülür şekillenme var kızlar....

canım tebrikler.bende geç sonuç alacak gibiyim.ama vücudu şekillendiriyo ya geç sonuç alsakta devam edelim.

canım tebrikler.bende geç sonuç alacak gibiyim.ama vücudu şekillendiriyo ya geç sonuç alsakta devam edelim.

Aynen canım. Ben şu durumdan memnunum gayet. Sonuçta sıkıcı ötesi fitness da 1 ayda daha yeni yeni sonuç vermeye başlıyor... Bunda hem daha 2 hafta oldu. Hem de salona gitme zorunluluğu yok. Evinde dilediğin saatte rahat rahat yapıyorsun. Paran da cebine kalıyor....

Ben 21 bitince bi 21 daha yapmaya karar verdim. Günde ni 50 dakika bedenime ayırmışım çok mu!

Aynen canım. Ben şu durumdan memnunum gayet. Sonuçta sıkıcı ötesi fitness da 1 ayda daha yeni yeni sonuç vermeye başlıyor... Bunda hem daha 2 hafta oldu. Hem de salona gitme zorunluluğu yok. Evinde dilediğin saatte rahat rahat yapıyorsun. Paran da cebine kalıyor....

Ben 21 bitince bi 21 daha yapmaya karar verdim. Günde ni 50 dakika bedenime ayırmışım çok mu!

haklısın canım benim.bende senin desteğinle başladım bunun için ayrıca teşekkür ederim.birbirimizi takip edelim destek verelim.olumunekankayizsmile

haklısın canım benim.bende senin desteğinle başladım bunun için ayrıca teşekkür ederim.birbirimizi takip edelim destek verelim.olumunekankayizsmile

Ne demek canım... Tabi ki birbirimize destek vereceğiz ve ara vermeden pes etmeden yapacağız. olumunekankayizsmile Taş gibi olacağız! kaydirigubbakcemile2

Kızlar ben callanetics 3/21 yaptım. Umarım faydasını görürüm.6 yaptıktan sonra ara vermesem nasıl olur acaba? Bir an önce incelmek istiyorum kaydirigubbakcemile3

Yok canım 1 gün arayı mutlaka ver. Vücudun da dinlenmeye ihtiyacı var. Hatta fitness filan genelde haftada 3-4 günden fazla tavsiye edilmez... Duyduğum kadarıyla kaslar vücut dinlenirken oluşurmuş... boshayallersmile

bence bir cm yi küçümseme canım..ben 2 ay fitness yaptım belden 2 cm incelebilmiştim ki haftada üç gün 2 saat salonda çalışıyordum...2 haftada bir cm çok iyi bence:)

Canım vallahi ben de bulurken baya arandım... Ama nereden buldum nasıl yaptım hiç hatırlamıyorum :KK43:( Burada bilen arkadaşlar var ama...

ben de çok zor indirmiştim ama önceki sayfalarda yazmıştım..şimdi hatırlamıyorum ama gogle da torrent yazan site indirmiştim..callanetics egzersizleri download yaz ilk link olarak karşına çıkması lazım..

günaydın google da callanetics egzersizleri yazınca ilk çıkana tıklayın,zayıflmakla ilgili bir site var orayı araştırırsanız bulursunuz linki.

ben 7-8 ay önce yapıyordum.önce leslie 5 mil sonra call.çok etkili olmuştu.zaten call ilk başta uzun sürse de hareketleri ezberledikçe yarım saatte bitirebiliyorsunuz.ben videoya bile bakmıyordum aklımdan yapıyordum.o ekrandaki sayaçta sadece örnek.size önce normal gelir sonra yavaş gelebilir.siz kendi sayımınızı yapın.ne çok hızlı ne çok yavaş.

artık ben de başlasam iyi olur.pelvis hareketleri gerçekten çok zorlar.ama hareketin hakkını verin.yavaş yavaş yapın ama asla hızlı ve yanlış yapmayın.1 ay sonunda -yani 21 diye tabir ettiğimiz şey- hareketleri rahatlıkla yapıyorsunuz.

bu kadar bilgiyi nasıl verebiliyorum merak edenleriniz olabilir..size yukarda bahsettiğim sitede call grubumuz vardı.bu bilgileri ordan biliyorum

aklıma gelmişken; call strechinge yani esnetmeye yönelik hareketler olduğu için direk kas yapmıyor,en büyük artısı kasları uzunlamasına çalıştırıyor ve bu da daha ince görünmemizi sağlıyor.

öğleden sonra başlıyayım bari...

günaydın google da callanetics egzersizleri yazınca ilk çıkana tıklayın,zayıflmakla ilgili bir site var orayı araştırırsanız bulursunuz linki.

ben 7-8 ay önce yapıyordum.önce leslie 5 mil sonra call.çok etkili olmuştu.zaten call ilk başta uzun sürse de hareketleri ezberledikçe yarım saatte bitirebiliyorsunuz.ben videoya bile bakmıyordum aklımdan yapıyordum.o ekrandaki sayaçta sadece örnek.size önce normal gelir sonra yavaş gelebilir.siz kendi sayımınızı yapın.ne çok hızlı ne çok yavaş.

artık ben de başlasam iyi olur.pelvis hareketleri gerçekten çok zorlar.ama hareketin hakkını verin.yavaş yavaş yapın ama asla hızlı ve yanlış yapmayın.1 ay sonunda -yani 21 diye tabir ettiğimiz şey- hareketleri rahatlıkla yapıyorsunuz.

bu kadar bilgiyi nasıl verebiliyorum merak edenleriniz olabilir..size yukarda bahsettiğim sitede call grubumuz vardı.bu bilgileri ordan biliyorum

aklıma gelmişken; call strechinge yani esnetmeye yönelik hareketler olduğu için direk kas yapmıyor,en büyük artısı kasları uzunlamasına çalıştırıyor ve bu da daha ince görünmemizi sağlıyor.

bu konuda bilgili olduğunuz kesin.o zaman neolur bizede bilgi ve destek verin olmazmı?en erken nekadar sürede sonuç almaya başlarız bu hareketlerle?

a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

bu konuda bilgili olduğunuz kesin.o zaman neolur bizede bilgi ve destek verin olmazmı?en erken nekadar sürede sonuç almaya başlarız bu hareketlerle?

rica ederim sadece bildiklerimi paylaşmak istedim.bu videonun orjinal adı " callanetics 10 years younger in 10 hours" yani " 10 saatte 10 yaş genç" .

o zmanda yapan arkadaşlar 10 saatte yani 10 günde belirgin bir şekilde sıkılıaştıklarını yazmışlardı.ama bu demek değil ki yiyip yiyip call yapınca inceleceğiz.sağlıklı beslenme ile desteklediğimiz zaman muhteşem vücutlarımız olacak.

son olarak şöyle yazayım.call sıkılaştırıp inceltiyor.ama kilo vermek için kardiyo egzersizleri lazım.çok bir bilgim yok ama önce leslie yapıp sonra call yaparsak hem kilo veriyoruz hem inceliyoruz.

a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

teşekkür ederimçok naziksin :))

ay mahvoldum bittim yani..önce leslie 2 mil artı vücut sıkılaştırma yaptım (65 dk),beş dk sonrada callenetics yaptım.leslie iyiydi de callen teyzem yordu beni hamlamışım.ama çok özlemişim.en önemlisi hissettiğim şey mutluluk.en sonunda spora başlayabildim.inşallah istikrarlı bir şekilde devam ederim.

bu arada benim call dosyama bakarken bir yazı kopyalamışım.onu size de aktarıyorum.sanırım faydası olur.bir de elimde callenetics türkçe dublaj video var.mesajla gönderebiliyorsak özelden atabilirim isteyene..
bugün itibariyle ölçülerimi yazıyorum.bakalım 10 gün sonra ne olacak...
03/09/2010 kilo 83.4

göğüs : 104
bel : 99
kalça : 114

uzun süredir call yapan arkadaşın yazdıkları :

" şu karın egzersizlerini genel olarak yazayım arkadaşlar:

1-bunları 1000saat bile yapsanız yaparken karın kaslarınız yanmalı. yaptıktan sonra ağrı falan kalmaz bu doğru. ama yaparken hissetmelisiniz.
eğer yanma yoksa sırtta,boyunda basınç hissediyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. bende hala yanma var.

2- başlangıç pozisyonunu doğru alın. vcddeki gibi. bacaklarınızı kavrayın,dirsekleri yukarı kaldırın, kalça ve bacak kaslarını serbest bırakın, başınızı alt karnınıza yitin. beliniz pilatesteki gibi yere temas edicek. sütyen çizginize kadar kalkmaya çalışın,ilk başlarda daha aşağıda olabilir.

3-ilk 3-4 seansta karın kaslarınız sizi kaldırmazsa, acıya dayanamazsanız,elinizle boynunuzu normal mekikteki gibi destekleyebilirsiniz ama asla boynunuzdan güç almayın. sırttada gerilme acı olmayacak,sadece karın mide bölgesini hissedin.

4-doğru pozisyona gelip,ellerinizi uzattığınızda zaten yanmayı hissedersiniz, karın kaslarını hissedince harekete başlıyoruz. ilk etapta kaslarınız çok zayıfsa karnınızı bu pozisyonda sıkıp bırakarak yapmanızı öneririm. birkaç saat sadece. sonra normal harekete dönücez. dayanamayacak noktaya gelirseniz, 30saniye mola verin,belinizi yerden kaldırıp, omuzlar ve popo yerde bırakın,sonra bırakıp,esneyin ve parmaklarınızla kaslarınıza vurararak hafif hafif masaj yapın. bu kasların sonradan çok acımasını engeller.

5-buraya kadar herşey tamamsa, pozisyonumuzu aldıktan sonra, omuzlar kollar ve başı bir bütün gibi düşünüp, üst gövdenizi yarım-1cm kalça kemiklerinize doğru yitip çekin. harekete alıştıkça 100sayının süresi kıssalır. ben şuan nerdeyse vcd 50sayarken, 100sayabiliyorum örneğin.
dikkat edin,sadece kollarınızı yitmiyorsunuz,boynunuzla kendinizi yukarı çekmiyorsunuz, hepsini bir bütün gibi düşünüp, öne geliyorsunuz. cdde okunuşuyla callan teyze "raund" diyor ya. işte bu dediği anlattığım şey.

6-callaneticsin özelliği bir kas grubu çalışırken, diğer yerlerin dinlenmesidir. yani abdominal kasları çalıştırırken, başka hiçbirkasta acı olmayacak. onları serbest bırakacaksınız.

7- hareketleri bu şekilde yapabilirseniz 3-4 seansta karın mide ve mide yanlarında sıkılaşmayı hissedersiniz. ama ilk 3-4seansta ancak alışıldığını düşünüyorum. ben ilk başladığımda yaklaşık 10.seanstan sonra sıkılaşmayı hissetmiştim. çabuk pes etmeyin.

hareketleri doğru yapınca, işte böyle gözle görülür sonuçlar kısa zamanda alınıyor.

son not:genelde okuduklarıma ve kendi deneyimime dayanarak yazdığım için kendimi örnek gösteriyorum arkadaşlar. yanlış anlama olmasın.

sevgiler...

terleme konusu:callanetics streching tarzında bir egzersiz türü. hiç bir hareket kardiyo içermiyor. yani genel olarak nabzınız normal efor düzeyinde kalır. dolayısıyla egzersiz yaptığınız ortam çok sıcak değilse, terleme olmaz. terlemeyle vücuttan su atılır sadece. buna takılmayın.
"

X