Callanetics Egzersizleri

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
Kadınların forma girmelerini sağlamak için alternatif bir egzersiz sporu olan "Callanetics"i başkentte uygulanmaya başlandı.

Bu aktivite hergün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor.

BALE SENTEZİNDEN OLUŞUYOR

Teknik, 70'li yıllarda Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Pilates, Yoga ve Bale sentezinden oluşan, vücudu şekillendirmeye dayalı bir egzersizler zinciri. Kasları uzun süreli sıkıştırmaya yönelik mikro hareketlere dayalı bir egzersiz programı. Callanetics, hem "stretching" hem statik hareketlerin hem de yoga asenalarının iç içe olduğu bir spor olanı. Düzenli yapılan cardio antrenmanları ile desteklenirse vücutta istenilen sonuca ulaşmayı sağlıyor. Bölgesel efor sarf etmeden vücudu çabucak sıkılaştırıyor ve şekillendiriyor.

Callanetics güvenli mi?
Callanetics oldukça güvenli. Hatta o kadar güvenli ki, 80 yasindakiler bile uygulayabilir. Özellikle sirt problemi yasayanlar için gelistirildiginden, tekrarlanan sürekli ve agir olmayan hareketlerden olusuyor. Kas gruplari ayri ayri çalistirildigindan, bir grup kasi çalistirirken, vücudunuzun geri kalan kismi tamamen dinlenmede oluyor. Vücuda zarar verebilecek ani ve zor hareketler bu programda yer almiyor.

Diyet, callanetics programinin bir parçasini olusturuyor mu?
Düzenli callanetics uygulayan bir kisi, tek bir kilo bile vermeden 2 beden kьзьlebilir. Ama diyet bu programin bir parзasi degildir. Ancak, eger diyet yapip, mesela 5 kilo veririseniz, sanki 10 kilo vermissiniz gibi görünebilir.

Callanetics kolay mi?
Egzersizler ilk basta zor gelecek. Sonunda da kendinizi harika hissedeceksiniz.

Gerçekten ise yariyor mu?
Birkaç seans boyunca devam ettikten sonra cevabi kendiniz veriyor olacaksiniz.

Callanetics'in yararlari nelerdir?
Egzersiz, güç, dayaniklilik ve esnekligi artirir. Callanetics ise bunlara ek olarak su 9 konuda yarar saglar:

* koordinasyon
* denge
* vücudunuzun farkina varma
* vücut kontrolь
* disiplin
* hiz
* fiziksel ve zihinsel rahatlama

Merhaba,

İlgili görsel paylaşımların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Bundan dolayı paylaşım yaparken lütfen dikkatli davranınız. Bu bölümde ilgili seti paylaşamaz ama bu set hakında yorumlar yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar öncelikle bu bilgi için teşekkürler..başkentte nerde yapıldığı hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen?

arkadaşlar,
callanetics çok güzel bir egzersiz,1 ay pilates yaparak elde ettiğiniz değişimi 1,5 haftada callaneticsle elde edebilirsiniz bence.
önemli olan düzenli yapmak ve 48 saatten fazla ara vermemek.
videolarını izleyip yaparken çok zor gelebilir, çünkü hiç kullanmadığınız kaslarınızı kullandırıyor ma 5. yapışınızdan sonra rahat yapmaya başlayabilirsiniz.
ilk başlarda kendinizi kesinlikle zorlamamalısınız.
netten callanetics before after, yazarak arama yaptığınızda,yapanlardaki değişimleri görebilirsiniz.

video bulamıyorum. bu torrent ne oluyor bır bılgı verır mısınız? ayrıca ıstanbul da callenetics yapılan bır spor salonu yada merkez var mı? nette onlıne video bulabılcegımız bır yer yada.a.s.

Son düzenleme:
Kesinlkle etkili olacak gibi.ben 4 seans yaptım belimin inceldiğini hissediyorum.
bununla ilgili videoyu ,google da "callenetics " yazarak türkçe sitelerde arattım.ilk gelen sitelerden birine linkleri verimiş.ordan indirdim.ayrıca tükçe olarak kitabını da indirdim.bu serinin süperi de var ama oldukça zor olduğu söyleniyo.sitede yapılan yorumlar son derece olumlu .19 seans ,eğitmeni tarafından ilk etapta tavsiye edilen süre ,ancak ilk 2 seansı alışma süreci olarak düşünürsek 21 seans sonunda net sonuçlar elde ediliyor.denemek için uzun bir süre sayılmaz.ben çok umutluyum.

bende yapıyorum bugün 7/21 olacak yani 7.günüm göbek ve basenlerimde fark edilir değişim var çok merak ediyorum21 günü tamamlayınca nasıl gözükeceğim pantolonlarım bollaştı ama kilo vermedim zaten diyetede başlamam gerek bakalım sonuçları yazarım

bende yapıyorum bugün 7/21 olacak yani 7.günüm göbek ve basenlerimde fark edilir değişim var çok merak ediyorum21 günü tamamlayınca nasıl gözükeceğim pantolonlarım bollaştı ama kilo vermedim zaten diyetede başlamam gerek bakalım sonuçları yazarım

pamuğum canım sayende indirdim.ve bugün başladım.
şuan ter içindeyimkaydirigubbakcemile2.hareketleri ilk yapmamdan dolayı tam uygulayamasamda çok memnun kaldım.10 gün sora falan süper bölümüne geçerim diom ama bakalım.:eek:
umarım hiç ihmal etmeden 21 gün yaparım.çok teşekkür ederim canım.a.s.

çok sevindim canım bak göreceksin düzenli yapınca çok farkediyor ama 48 saatten fazla ara verme hadi bakalım benimde 9/21 oldu

pamukcuk canım bana da nasıl ve nereden indirmem konusunda yardımcı olurmusunkaydirigubbakcemile5

günaydın ...kızlar banada acil yardım...lütfen...martın 17 sinde bi iddaya girdik ve ben 13 kilo verdim..dakotor bey kilo alarak iddayı kaybetti..ama benim şimdi sıkılasmam lazım....işim cok yogun gündüzleri pek nette olamıyorum...ancak aksam girebilirim..su videoları nerden indircez bana özel msj atın lütfen..yada mail adresi bırakıyorum..eklerseniz görüsürüz...

Son düzenleyen: Moderatör:
X