kırmızı noktalar

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
arkadaslar dun ecrini doktora götürdük...malum hava çok sıcak...arabada battaniyesini felanda açtım...eve geldğimizde vucudunda kırmızı noktalar vardı...annem sıcaktan isilik oldugunu söyledi...yıkadık ama hala vucudunda var...
sizlerdede böyle bir durum oldumu...

cnm isiliktir o benim bebeğiminde kolların araları olmuştu bide boynu pişik kremi ve pudra sürdük havalarda serinleyince geçti şimdi...ama genede doktora sor istersen...

kapalı yerleri olur bebişlerin oncacım annen doğru sölemiş ..isilik canım malum havalar çok sıcak ..en çok boyunda bide kollarla bacakların boğumlarında olur .. arada pişik kremi kullan bişeyi kalmaz yada bebe yağı .. geçmiş olsun canım

kırmızı noktalar değilde yüzünde alnında ve bazen de yanaklarında kırmızı küçük sivilceler oluştu CADIARZU dün forumun başka sayfalarını karıştırırken bi yerlerde bizim D vitaminlerinin buna yol açtığını yazanlar olmuş ne kadar doğru bilmiyorum. siz ne dersiniz kızlar???

canım biz sadece polivit vitamin kullanıyoruz ona rağmn çıktı.. devid 3 kullanmıyoruz ..internette her okuduğuna inanma

canım biz sadece polivit vitamin kullanıyoruz ona rağmn çıktı.. devid 3 kullanmıyoruz ..internette her okuduğuna inanma

doğru aslında ama yine de kafada bi soru işareti oluşuyor zaten yazıyı yazdıktan sonra bizim sağlık ocağı hemşiresini aradım sanmıyorum dedi ama istersen bi 2 gün kullanma dedi. bakacağız bakalım

doktoru aradım...sıcaktan oldugunu, SIK SIK yıkamamı, odasını havalandırmamı söyledi...

benim oğlandada var aynı kırmızılıklardan bende sıcaktan olduğunu düşünüyorum arada bi kremliyorum inşallah en kısa zamanda geçerr
kızlar yaa benimde sırtımda doğumdan sonra toplu iğne ucu kadar büyüklükte bir sürü sivilce türü şeyler türedi bazen öyle kaşınıyoki
aslında oğlumda çıkanlarda bunun aynısı doktora gösterdim sırtımdakileri sıcaktan dedi ama hala geçmedi

canım onlar sıcaktan + bizi emerlerken üstümüze yapışıyorlar ya terden oluyor..bazen süt fala vs.. degiyor..ben her gün banyo yaptırıyorum..birde agız mendilleri var tulbentten ,ılık suyla ıslatıp kızarık olan yeri hafif hafif siliyorum..iyi geliyor..

yalnız ufak bir uyarı..pudara sakın kullanma canım, bebeklerin gözenekerini tıkıyormus

kırmızı noktalar değilde yüzünde alnında ve bazen de yanaklarında kırmızı küçük sivilceler oluştu CADIARZU dün forumun başka sayfalarını karıştırırken bi yerlerde bizim D vitaminlerinin buna yol açtığını yazanlar olmuş ne kadar doğru bilmiyorum. siz ne dersiniz kızlar???

aynı küçük sivilcelerden benim bebeğimde de oluştu. bir kaç gün kalıp sonra geçiyor ve başka yerde çıkıyor. yüzünde dört beş tane oluştuğu oluyor. henüz doktora gidemedik.

canım ya benım bebek bı isilik oldu anlatamam kıpkırmızıydı
ne yaptım bılıyormusun gunde 5 6 kez ılık su ile sıldım valla ıı geldı sımdı yok denecek kadar az
gun asırı yıkıyorum ben

benım bebek ole tuzlu kı ondan da olabılır

benim oğlandada var aynı kırmızılıklardan bende sıcaktan olduğunu düşünüyorum arada bi kremliyorum inşallah en kısa zamanda geçerr
kızlar yaa benimde sırtımda doğumdan sonra toplu iğne ucu kadar büyüklükte bir sürü sivilce türü şeyler türedi bazen öyle kaşınıyoki
aslında oğlumda çıkanlarda bunun aynısı doktora gösterdim sırtımdakileri sıcaktan dedi ama hala geçmedi

benımde sırtımda degılde
dogsumde ve dosumde ol du sıcaklardan

canım benimm kuzumda olmuştu sıcaklardan
su çok iyi geliyoo devamlı yıkıyorum..
şimdi bişeyi yokk maşallah..

bizim oğlandada var onlardan boynunda ve çenesınde ilk olarak bende korktum annem normal olur öyle sıcaktan dedı..sonra içim rahat etmedı sağlık ocağındada sordum normal sıcaktan ve sütten oluyor dedıler..sık sık ılık suyla ıslattığım tülbentle siliyorum ıyı geliyor geçiyor gene çıkıyor..gün aşırı banyo yapıyorum bide çok fazla gıydırmıyorumm bizim kı zaten sıcağı hiç sevmıyor gece bacaklarını örtüyorum onu bıle istemıyor hemen tekmelıyor üztündekılerii..

benim kızımında ağız çevresinde oluyo memeye yapıştığı yerde.terliyo yavrucak bide süt felan akıyo bence bundan kaynaklanıyo.

Benimde 52 günlük kızım var yüzünde tane tane kızarıklıklar oluyor ama uyuyunca geciyor emerken sıcak ve sıkıntısı olduğunda daha beliriyor isilik midir başka bişimidir bunun için be sürmem ne yapmam lazım

X