2 li test hakkinda bilgi verirmisiniz yaptiran hamiş arkadaşlarim

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
43
Canlarım ben bu persembe 12 haftalık oluyorum ve ikili teste giricem çok merak ediyorum .giren arkadaslarım nasıl yapılıyor neyle bakılıyor gene ultrasonlamı anlıyolar bana biraz şu ikili testi anlatırmısınız birde ikili teste neye bakıyolarr çok cahilim dimi :roflol:paşlaşıp benide bilgilendirirseniz çok sevinicem şimdiden çok tşk ederim canlarım

Merhana canım,
ben 2 li test için gittiğimde önce ultrasyona girdim.
orda çocuğun ense kanınlıgına ve burun kemiğine baktı.
Sonra kan verdim 2 lı test dedikleri şey kan testi.
Ultrasyonda olduğu gibi kan testinde baktıkları şey çocuğen Down sendromu olup olmadığı yani mongol olup olmadığına bakıyorlar.
16 hafta da 3 lü tarama testi yapılıyo.
Bir 2 hafta sonra yaptırcam sanırım oda kan testi.

anladım canım ultrason ve kanla bakılıyor.bende bu hafta girecegim için stres yaptım nasıl yapılıyo diye çok tşk ederim canım yaa sagolasınn...umarım benim bebegimde de bir problem yokturr güzelce atlatırım ve iyi haber alırım çok tşk ederim

benim ikiz olduğu için ikili test yapılmayacakmış doktorum dedi.
başka test yaparız dedi bakalım haftaya çarşamba gidicem inşallah meleklerim sağlıklıdır..

kızlar inşallah bebişlerimizin bi problemi yoktur benim dr.2li test yapmadı 2 hafta sonra dedi ve ben 15 haftalık olucam o zaman:uhm:

Canlarım ben bu persembe 12 haftalık oluyorum ve ikili teste giricem çok merak ediyorum .giren arkadaslarım nasıl yapılıyor neyle bakılıyor gene ultrasonlamı anlıyolar bana biraz şu ikili testi anlatırmısınız birde ikili teste neye bakıyolarr çok cahilim dimi :roflol:paşlaşıp benide bilgilendirirseniz çok sevinicem şimdiden çok tşk ederim canlarım

mrb canım önce ultrasonda ense kalınlığına bakıyorlar sonra kan alınıyor ama 2 gün sonra çıkıyor sonucun.eğer risk varsa 16.haftada 3lü oluyor o da 2linin aynısı kan alınıyor.allah korusun risk varsa bu kez amniosentez oluyor en kesini o zaten.ben bunların hepsini aşama aşama yaşadığım için inşallah 2li testin iyi çıkar 3lüye gerek kalmaz korkulacak birşey yok zaten.a.s.

mrb canım önce ultrasonda ense kalınlığına bakıyorlar sonra kan alınıyor ama 2 gün sonra çıkıyor sonucun.eğer risk varsa 16.haftada 3lü oluyor o da 2linin aynısı kan alınıyor.allah korusun risk varsa bu kez amniosentez oluyor en kesini o zaten.ben bunların hepsini aşama aşama yaşadığım için inşallah 2li testin iyi çıkar 3lüye gerek kalmaz korkulacak birşey yok zaten.a.s.

tşk ederim canım yarın Allahın izniyle gidicem doktoruma insan ister istemez stres oluyor iştee,ama içimi rahatlatıyosunuz tşk ederim inş saglıklıdır bebegim bir problem çıkmaz iyiki varsınıza.s.

X