Sırf Eşleriniz İstediği için Neler Yaptınız veya Yapmak İstediniz

E

EU3

Ziyaretçi
...................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamda yarama bastın canım yazıyorum:
En büyük fedakarlığım sırf o istedi diye kapandım
İkincisi haliyle giyim tarzımı değiştirdim yani 180 derece döndüm( Ayrıca bu yazdıklarım nişanlıyken oldu )
Benim için önemli şeylerden biri olan arkadaşlarım arasında seçim yaptı ve bazılarıyla görüşmemi engelledi.
Taktığım yüzükten giydiğim ayakkabıya herşeyime karıştı anlayacağınız
Şimdi evliyiz 3 senelik şuanki aklımla düşünüyorumda aslında hiçbirini yapmamalıydım çünkü ben ona bi sigarayı bile bıraktıramadım.
Ancak evlenince aklım başıma geldi.
Ama artık takmıyorum ben bunları mutluyum çünkü
Bunları bana yaptıran gözümü kör eden aşkımdı ve hiçbişeyi görmedim.
Sevgiler... a.s.

İkincisi haliyle giyim tarzımı değiştirdim yani 180 derece döndüm( Ayrıca bu yazdıklarım nişanlıyken oldu )
Benim için önemli şeylerden biri olan arkadaşlarım arasında seçim yaptı ve bazılarıyla görüşmemi engelledi.
Şimdi evliyiz 3 senelik şuanki aklımla düşünüyorumda aslında hiçbirini yapmamalıydım çünkü ben ona bi sigarayı bile bıraktıramadım.
Sevgiler... a.s.
cnm işte benimde merak ettiğim şey bu neden hep biz onların istediği şekle bürünüyoruz,
biz onlardan sadece dürüstlük, ilgi beklerken onların beklentisi altında eziliyoruz hep,
ne diyelim cnm..kabullenenlerde bizleriz bu durumu arada bir başkaldırsakta nafile,
aşkınız daim olsun cnm bir ömür mutluluklar.. a.s.

Sevgiler... a.s.

arkadaşım sen ne yapmışsın öyle!!! hani senin kişilğin hani senin kendi kararların ?? şaştım kaldım valla.....önemli bir konu eş için kapanılmaz ...ALLAH için kapanılır....yani kulluk görevimiz için..içindeki niyet çok önemli ...dikkatini çekerim..........kukla olmuşsunuz yani ne diyeyim canım benim...ay ay.....

eş istedi diye herşeyi yapmam..
ama olurki bir tavsiyede bulunur oda mantıklı ise okeylenir....
aynı şekilde kendiside yaparmı bu şekil???
asla yapamaz.......aşkım beni dinler hep çünkü..
çok şanslıyım ben ya hakkaten çok...:nazar:

valla kızlar kim ne derse desin çoğumuz kendimizzde yaptığımız değişiklikleri önce eşimiz sonra kensimiz için yapıoruz.isteyen katılır ban isteyen katılmaz.eşim beni ne kadar beğenirse o kadar mutlu oluyorum ben şahsım adına. ama yok beğenmedim derse elimden geldiğince tabii kendi görüşlerime zara vermeyecek şekilde uyum sağlamay çalışırım.turuncu86 arkadaşım ne güzel söylemiş bakın ne yaptıysam aşkınmdan yaptım. aşk insana herşeyi yaptırır. eğer kimki eşi için bazı fedakarlıkları yapmıosa aşkından şüphe etsin bence sevgiler......

Sırf eşim istedi diye 2 sene saçlarımı uzattım.. Sinir oluyordum kendime ama kıramamıştım. Çok üzgünüm çoook
Taa ki yılbaşına kadar..Yeni yıl gecesi eğlence için otele gitmeden önce kuaförde kısacık kestirdim.. Sürpriz!!!!!!!!! dedim..:lepi:
Şimdi çok mutluyum,asla uzatmam artık,bana yakışanı ben biliyorum herhalde de mi?:mymeka:
Bir de oje takıntısı vardı,2 sene hiç sürmedim. Ama onu da aşıcaz yavaş yavaş Allahımın izni ile inşallah.. Bu sene aydabir sürmeye başladım oje.. Zamanla haftadabir olacak o da inşallah..:Saruboceq:

ben hiçbirşey yapmadım .onun dediğini yapıyormuş gibi yaptım ama kendi bildiğimi yaptım.bence çok uysallık ,istismarı arttırıyo her konuda.

9 Senelik evliyim bu zamana kadar kendimle alakali olan hicbirseyi o istiyor diye yapmadim, yapmamda :dilcikar:

Giyimimi, Saclarimi, Makyajmi, Arkadaslarimi önce kendim begenmem lazim, tavsiyede bulunabilir ama bana baski veya yasak koyamaz.:1closedeyes:

Bastan beri öyle oldugum icin esim zaten bu gibi konularda bana karismaz, sen sana yakisani bilirsin der.yerimseniben

lütfen ya söz konusu olan eşimiz, el alem değil ki her şeyi yaparım :)

bende artık sarışın olmamı istemediği için çok sevdiğim sarı saçtan vazgeçtiim...senağlama

arkadaşım sen ne yapmışsın öyle!!! hani senin kişilğin hani senin kendi kararların ?? şaştım kaldım valla.....önemli bir konu eş için kapanılmaz ...ALLAH için kapanılır....yani kulluk görevimiz için..içindeki niyet çok önemli ...dikkatini çekerim..........kukla olmuşsunuz yani ne diyeyim canım benim...ay ay.....

cnm.insanın sevdiğine eşine saygı duyup onun istediği gibi biri olması kuklalık diildir,
sanırım sende iyiniyetle bişi demeye çalıştın ama yanlış bir kelime bence..
üstelik sende ikinci msjında ne yazmışsın, eşim beni üzmez her istediğimi yapar,
pardon ama yani eşin senin kuklanmı oluyor..
lütfen yorum ve tavsiyelerimizi daha insaflı yapalım
hemcinslerimizi üzmeden....

saçımın rengini değiştirmek istiyordum, eşim istemiyordu. saçıma yakın renge boyamakta anlaştık.
ayrıca kısa saç bana daha çok yakışır ama eşim uzun saç seviyor diye kestiremiyordum. geçen sene sıcaklarda dayanamadım, gittim kestirdim. telefonda söyleyince üzüldü ama görünce fikri değişti.
sositososito

lütfen ya söz konusu olan eşimiz, el alem değil ki her şeyi yaparım :)

hiç bir şeyi sırf eşim istiyor diye yapmadım ,yapmam da.eğer benim de aklıma yatarsa ancak o zaman yaparım.en basiti eşim uzun saçlarımı severdi ama ben sıkıldığım için saçlarımı oldukça kısa kestirdim "hatta benle yarışıyosun der" .. onun istemediği şeyleri inadına yaptığımı düşünür ama artık alışıyo 8 yılın sonunda ve çok ısrar etmiyo eskisi kadar.

yıllar evvel 1 yıl süren evliliğimde eski eşim bana;

kumaş pantolon giymem,

tatilde tayt üstüne askılı bluzla gezmem(normalde alışkın değildim buna ve bunu istemesi de tam şaşkınlık yaratan bir durumdu),

daha önce her ortamda sigara içtiğim halde, evde misafir varsa (onun arkadaşları) ya da kampüste(üniversite öğrencisiydim) sigara içmemem,

spor tarzda atletler yerine kadınsı atletler giymem, benim sülalemde zeytinyağlı yemek(soğuk yenenlerden) kültürü olmasına karşın, illa o istiyor diye zeytinyağlı taze fasulyeyi sıcak yemem,

yemekleri hemen yemeden önce pişirmem ......... uzar gider

konusunda talepte(baskıda) bulunmuş ve ben de uygulamak için kendimi paralamıştım. Demiş miydim o evlilik 1 yıl sürebilmişti.Çok üzgünüm çoook

Yeni ayrılmış olduğum, 3 yıl beraber olduğum sevdiğim ise resmen hiçbir konuda baskı yapmadı, illa şunu yap diye talepte bulunmadı. 3 yılı buna da borçluyuz sanırım.

Onun için en sevdiğim yeri,her şeyimi bıraktım...Daha ne yapabilirim ki...Bendeki kredisini doldurdu.Üzgünüm şekercim :))a.s.

yıllar evvel 1 yıl süren evliliğimde eski eşim bana;

kumaş pantolon giymem,

tatilde tayt üstüne askılı bluzla gezmem(normalde alışkın değildim buna ve bunu istemesi de tam şaşkınlık yaratan bir durumdu),

daha önce her ortamda sigara içtiğim halde, evde misafir varsa (onun arkadaşları) ya da kampüste(üniversite öğrencisiydim) sigara içmemem,

spor tarzda atletler yerine kadınsı atletler giymem, benim sülalemde zeytinyağlı yemek(soğuk yenenlerden) kültürü olmasına karşın, illa o istiyor diye zeytinyağlı taze fasulyeyi sıcak yemem,

yemekleri hemen yemeden önce pişirmem ......... uzar gider

konusunda talepte(baskıda) bulunmuş ve ben de uygulamak için kendimi paralamıştım. Demiş miydim o evlilik 1 yıl sürebilmişti.Çok üzgünüm çoook

Yeni ayrılmış olduğum, 3 yıl beraber olduğum sevdiğim ise resmen hiçbir konuda baskı yapmadı, illa şunu yap diye talepte bulunmadı. 3 yılı buna da borçluyuz sanırım.

ah cnm benim sen tam saplantılı bir adamla evlenmişin neyseki kurtulmuşsun,
yeni ilişkin hep mutlu ve bir ömür sürer inş. a.s.

ya arkadaşlar benim eşim öyle kıskançtırki mesela ben dışarda asla açık dolaşamıyorum giydiğim pantalonun darlığı üzerimdeki penyenin modeline kadar karışır ama evde naparsan yap kapalı olma etek giy açık saçık giyin pek sever sizinkilerdede böyle takıntı varmı?

hiçbişeyime karışmadı, hiçbişeyde sınır ya da kural koymadı ki yapayım :lepi:

ama şöyle bi durum var. görücü usulü evlendik biz ve görüşmeyi "hiçbişeyime karışmayacak" diyerek kabul etmiştim yani daha en başından koymuştum tavrımı :-) zaten kapalıyım daha ne istesin :-)

gerçi yapacak adam yine yapardı. mesela bizim burada evlenince pantolon giyilmez ve pardesüye girilir. asla dedim, asla karışamazsın bana! ben zaten hamdolsun müslümanım, sen dedin diye imana gelmiyorum. ne doğru ne yanlış ayırt edebiliyorum çok şükür dedim. sağolsun olgun bi insan, karışmadı hiç.

tek istediği abartılı makyaj yapmamam ki zaten yapmam, bi de saçlarımı boyatmamam. doğallıktan yanayım, hem saç rengini seviyorum diyor istemiyor, ben de öyle düşünüyorum zaten pek sevmem boyayı :-)

giyim dışında da herşeyimde özgürüm. bu konuda da baştan tavrımı koymamın faydası var :lepi: :lepi:

gülsüm sultan sana katılıyorum sonuna kadar... yaa bakıyorum da hemen hemen herkes bu olayı kabullenmiş ..yaa hanımlar bizde insanız yavvv..onların beyniyle hareket edilirmii.bizede allah bi akıl vermiş.ve bunu onlara kabullendirmekde bizim işimiz..zor gibi görünüyo ama oluyo zamanlaa.ben öle yaptım mesela..eşim bana hiç bi konuda karışamaz..evet eşimiz onlar ama bizde insanız bizde onların eşiyiz dimi ama....

X