Bebeğini kaybedenler......

kuzucum bende seninle ayni durumdaydim.pazartesi gunu kalbi atan bebegimin çarbamba gunu kalbi durmustu.ben cuma gunu gece 5 te dusurdum bebegimi.sanciyla uyandim tuvalete gittim dustu hemen.kendisi dusuyor merak etme.ama duser dusmez doktora git çunku bende parça kalmisti doktor ilaç verdi.ama her parça dusuruste çok sancim oldu benim.bende yarin doktora gidicem içim tamamen temizlenmismi bakacak doktor.insallah bitmistir çunku kurtaj olmak istemiyorum.kanamam hala devam ediyor ama azaldi tabi.Allah yardimcin olsun merak etme yakinda duser.kan pihtisi gibi birsey zaten.parçalar daha kotu.kurtaj olursan yeni bebek için bir sure beklemen gerekiyor sanirim.Allah yardimcin olsun.

Son düzenleme:
kizlar yazdiklarini okudum ne kadar guzel seyler yazmisiniz gercekten de ...umudunuzu yitirmediginizi,sabrinizi ve sogukkanliliginizi takdir ettim...
Allah en kisa zamanda sizlerin de kucagina bebisler versin insallah..
sizi cok iyi anliyorum ben de ilk bebegimi kaybettim,ne demektir bilirim insan cok uzuluyor ama inanin geciyor...zamanin unutturamayacagi aci yokmus...
insallah en kisa zamanda tekrar hamile kalirsiniz canlarim,dualarim sizinle..Allah yardimciniz olsun...

kuzucum bende seninle ayni durumdaydim.pazartesi gunu kalbi atan bebegimin çarbamba gunu kalbi durmustu.ben cuma gunu gece 5 te dusurdum bebegimi.sanciyla uyandim tuvalete gittim dustu hemen.kendisi dusuyor merak etme.ama duser dusmez doktora git çunku bende parça kalmisti doktor ilaç verdi.ama her parça dusuruste çok sancim oldu benim.bende yarin doktora gidicem içim tamamen temizlenmismi bakacak doktor.insallah bitmistir çunku kurtaj olmak istemiyorum.kanamam hala devam ediyor ama azaldi tabi.Allah yardimcin olsun merak etme yakinda duser.kan pihtisi gibi birsey zaten.parçalar daha kotu.kurtaj olursan yeni bebek için bir sure beklemen gerekiyor sanirim.Allah yardimcin olsun.

canım Allah sanada sabır versin, birdaha evlat acısı yaşatmasın inşallah.
dediğim gibi 2 gün oldu ama hala parça yok. acaba beni zehirler mi diye korkuyorum şimdide. ama doktorum zehirlemez dedi. bende kürtaj olmak istemiyorum. çok korkuyorum. Yarabbim bu nasıl birşey. 2 gün öncesine kadar bebeğim düşmesin diye Allahıma yalvarıyordum, şimdi ise düşsün diye.

dediğim gibi 2 gün oldu ama hala parça yok. acaba beni zehirler mi diye korkuyorum şimdide. ama doktorum zehirlemez dedi. bende kürtaj olmak istemiyorum. çok korkuyorum. Yarabbim bu nasıl birşey. 2 gün öncesine kadar bebeğim düşmesin diye Allahıma yalvarıyordum, şimdi ise düşsün diye.
canım senin bebeğin daha küçük korkma bebek büyüdükçe pıhtılaşma mekanizmasını bozar o zaman bile 1-2 hafta geçerse artık endişelenilir küretajdan korkma hiç duymuyorsun bile eğer zorunda kalırsan genel anesteziyle yapılır hiç duymazsın benim öyle oldu

canim benim bekle az kaldi bence yarin kesin duser.benim 9 haftalikti sat a gore.benden hala parça dusmeye devam ediyor.aman dussun iyice temizlensin içim.sende korkma zehirlenecegini sanmiyorum.2 gun daha bekle olmadi yapacak birsey yok kurtaj ol.ama kendisinin dusmesi daha iyi bence.

Benimde genel anesteziyle oldu birgittiğimi birde yatağimda olduğumu herşeyin bittiğini hatirladim. Inşallah düşer ama çok sanci çekersin diyorlar ben çok az adet sancisi gibi ağrim oldu sonra hemen geçti.şuan kanamada bitti gibi.allah hakkimizda hayirlisi neyse onu versin.

merhaba arkadaslar nasilsiniz?ben cuma gunu dusuk yaptim.bitti yani.yarin doktora gidicem içimde parça kalip kalmadigina bakacak.ben çok uzulmuyorum.kismet degilmis diyorum.benim ilk bebegimdi.en azindan hamile kalabildigimi biliyorum.senelerce ugrasan ve bi kere bile hamile kalamayan insanlar var onlar ne yapsin.her zaman daha kotusunu dusunmek lazim.içimde bir umut var.ben tekrar hamis kalicam ve bebegimi kollarima alicam bunu hissediyorum.sibelcim senin dedigin gibi mart annesi olmak bize yaramadi bizde haziran annesi oluruz.olmadi temmuz ,olmadi agustos.umudumuzu kaybetmeyelim arkadaslar daha guzel gunler bizi bekliyor insallah.

canım gecmıs olsun.bılıyosun bende mart anne adayıydım.ama benımde olmadı. ama ınan bende senın gıbı dusunuyorum.ılk baslarda cok acı cektım cok uzuldum fena olmustum cok.ama sımdı daha gucluyum.dıyorumkı bı problem vardı demekkkı yavrumda o yuzden gelmedı.allah ınsallah bıze ve hepınızede guzel saglıklı yavrular bahşedecek...ıste bu yuzden toparlanmalı ve kendımıze ıyı bakmalıyız...ve yasadıgımız ortak uzucu olay sayesınde kesısen bu yolumuzda bırbırımıze guzel haberler verelım.tabıkı yaramızı sarıp dınlendıkten sonra...ve bırbırımıze dua edelım...

hayırlısı artık canım inşallah hepimiz ilk aydan bebek sahibi oluruzda onun içinde ayrı bir topik açarız ben bugün doktora gideceğim kontrole inşallah bir sorun kalmamıştır

canım ınsallah ıyı haberler alırsın kontrolunde...senın yazdıklarını okumak ayrıca umıt verıyo bana.bende bıraz bekleyıp dınlenmeyı tercıh edenlerdenım.cunku hazır deılım buna su an.bı sure doktor gormek ıstemıyorum.ama bebek sahıbı olmayı cok ıstıyorum.ınsallah en kısa zamanda allahın ıznıyle kavusalım yavrularımıza...

canım neler atlatmışsın sen öyle allah sabır versin bütün bebeşini kaybedenlere ve tez zamanda kucaklarını doldursun.
kızlar ya ben kürtej olalı 1 hafta oldu.dr 5-6 hafta sonra adet olusun dedi sonra bebek düşünebilirsiniz tekrar dedi korunmaya gerek yok dedi.çoğu arkadaşlarda 3 ay korunulmalı diye yazmişlar.kafam karıştı.acaba korunmak gerekirmi.

canım benımde aynı konuda karısık kafam.doktorum adet olduktan sonra hazır hıssettıgın her an bebek dusunebılırsın dedı.hıcbır sakıncası yok dedı bıde ustune basa basa ama ben cesaret edemıyorum sankı.bı sure beklemek ıstıyorum.ben hamıle kalmadan once folık asıt kullanmamıstım bı sure onu kullanmak ıstıyorum.bıde hamıle kaldıgım ay bılmedıgım ıcın tasınırken acayıp yordum kendımı.bıde ustelık dıyet yapıp 5 ı bı yerde zayıflama cayı ıcıyodum.sımdı tum bunlar yuzunden kendımı sucladıgım ıcın bı sure ılac kullanıp ıyı beslenerek ve psıkolojık olarak hazırlanarak vakıt gecırmek ıstıyorum.daha sonra dusunucem.sanırım tum bunlar 4 5 ayı bulur.ama hakkımızda hayırlısı dıyelım. sen nasıl dusunuyosun ? hemen baslarmısın calısmalara? aslında babynurse bu konuda aramızda en bılgılı olanımız ve oda hemen dusunuyo doktorumda hemen dıyo.umutlanıyorum ama bı yandanda cesaretım kırıldı ıste..

meraba kızlar hepinize geçmiş olsun bende bir hafta önce düşük yaptım düşürmem bir haftayı buldu içimden bir sürü kan pıhtısı düştü anlatamam yaa çok kötüydü sonra kesenin hala içimde olduğunu söyledi dr sıcak banyo yaptım banyoda düştü sonra gerisi geldi ve şimdi kanamam da yok iyiyim gene istiyorum ama içimde korku var zaten tedaviyle olmuştu belkide bi daha olmaz

Sidocum biz eşimle çok sarsildik bunuda unutmanin yolu tekrar hamile kalip sağlikli bir şekilde doğum yapmak.oyüzden ilk adetten sonra korunmiyacağim.allah nezaman ol derse olur zaten allah korusun birde olmama ihtimali beni çok korkutuyor.ama korkmakta istemiyorum 2.dememede hamile kaldim a çok çabuk oldu dedim ne olduğunu anlamadim korktum bişey olacak diye hep.ve korktuğum başima geldi.oyüzden korkularimdan kurtulmnin yolu yeni bir bebek.allah yardimcimiz olsun.

meraba kızlar hepinize geçmiş olsun bende bir hafta önce düşük yaptım düşürmem bir haftayı buldu içimden bir sürü kan pıhtısı düştü anlatamam yaa çok kötüydü sonra kesenin hala içimde olduğunu söyledi dr sıcak banyo yaptım banyoda düştü sonra gerisi geldi ve şimdi kanamam da yok iyiyim gene istiyorum ama içimde korku var zaten tedaviyle olmuştu belkide bi daha olmaz

canım umarım olur bebişin.benimde 7 haftalıktı bahsetmiştim.aslında hazır hissediyorum kendimi ama korkuyla karışık.gene yaşamak istemiyorum aynı üzüntüyü.inşallah sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucağımıza :Saruboceq:

canım umarım olur bebişin.benimde 7 haftalıktı bahsetmiştim.aslında hazır hissediyorum kendimi ama korkuyla karışık.gene yaşamak istemiyorum aynı üzüntüyü.inşallah sağlıcakla alırız bebişlerimizi kucağımıza :Saruboceq:

amin canım inşallah ama ben çok ümitli değilim çünkü öyle hemen hamile kalan biri değilim 12 yıldır hiç korunmadım nasip allah yazmışsa anlıma olur allah yardımcımız olsun her işte hayır olduğu gibi bu iştede vardır bi hayır diyorum :Saruboceq:

arkadaşlarım hala düşmedi. 1 saat önce çok başım dönmeye ve midem bulanmaya başladı. hemen doktoru aradım. zehirlenme gibi birşey olmaz dedi. ne bileyim psikolojikmi artık anlamadım. kanamamda yok denecek kadar az. sabahtan beri hiç gelmedi. arada bir deli gibi hoplayıp zıplıyorum düşsün diye. ama herhalde kendi düşmeyecek.kendimi kürtaja hazırlasam iyi olur galiba

canım ınsallah ıyı haberler alırsın kontrolunde...senın yazdıklarını okumak ayrıca umıt verıyo bana.bende bıraz bekleyıp dınlenmeyı tercıh edenlerdenım.cunku hazır deılım buna su an.bı sure doktor gormek ıstemıyorum.ama bebek sahıbı olmayı cok ıstıyorum.ınsallah en kısa zamanda allahın ıznıyle kavusalım yavrularımıza...

çivi çiviyi söker arkadaşım bunu unutmanın en iyi yolu bu...birde herşey nasip kısmet işi eğer tekrar bunu yaşamak kısmetinde varsa 1 yıl sonra kalsanda olur 1 ay sonra kalsanda....zaten hemen korunmayı bırakınca hamile kalacağız diye birşeyde yok o yüzden akışına bırak canım benim ben inanıyorum en yakın zamanda kavuşacağız yavrularımıza..ben bu arada dr a gidemedim yarın gideceğim tatildeyim biliyorsun burda arkadaşım ve kocası amip oldu 3 gündür bir yere kımıldayamıyoruz yarın gideceğiz inşallah kendine iii bak bizi yaşatan umudumuz...en yakın zamanda inşallah

arkadaşlarım hala düşmedi. 1 saat önce çok başım dönmeye ve midem bulanmaya başladı. hemen doktoru aradım. zehirlenme gibi birşey olmaz dedi. ne bileyim psikolojikmi artık anlamadım. kanamamda yok denecek kadar az. sabahtan beri hiç gelmedi. arada bir deli gibi hoplayıp zıplıyorum düşsün diye. ama herhalde kendi düşmeyecek.kendimi kürtaja hazırlasam iyi olur galiba

canım gerçekten korkma zehirleme falan olmaz inşallah kendi kendine atar atmazsada küretaj o kadar kolay ki uyuyorsun hiç birşey ağrı falan yok emin ol...allah kurtarsın inşallah biran önce...

amin canım inşallah ama ben çok ümitli değilim çünkü öyle hemen hamile kalan biri değilim 12 yıldır hiç korunmadım nasip allah yazmışsa anlıma olur allah yardımcımız olsun her işte hayır olduğu gibi bu iştede vardır bi hayır diyorum :Saruboceq:

bir kere hamile kalmış olman demek tekrar kalabilirsin demek sakın moralini çok bozma inşallah tekrar olacak sen folik asitini iç eşinede içir dualarımız seninle arkadaşım hepimiz burda birbirimize dua ediyoruz en kötü ihtimal (ki hiç kötü değil)tüp bebek yaptırırsın tıp çok ilerde artık çokta zor değil sadece biraz maddi anlamda ama olsun umudunu yitirme arkadasım inşallah herşey istediğin gibi olur

baby nurse benimde bebegimin kalbi
atmadıdün gittiğim dr atmaz artık dedi umudum elimden kayıp gitti senağlama şimdi gözümden yaş eksilmiyor bebegim kendi düşmezse kürtajla alacaklarmış:çok üzgünüm: nasıl yatacagım ben o masayanasıl dayanacagım acısına benimki tüp bebekti ne emekler verdik eşimle keşke bir taneolsa inan ikinci için ugraşmam:1no2:

baby nurse benimde bebegimin kalbi
atmadıdün gittiğim dr atmaz artık dedi umudum elimden kayıp gitti senağlama şimdi gözümden yaş eksilmiyor bebegim kendi düşmezse kürtajla alacaklarmış:çok üzgünüm: Nasıl yatacagım ben o masayanasıl dayanacagım acısına benimki tüp bebekti ne emekler verdik eşimle keşke bir taneolsa inan ikinci için ugraşmam:1no2:

canim kaç haftalikti senin kürtajdan hiç korkma anesteziyle hiçbirşey anlamiyorsun.ama uyaninca bebeğinin gittiğini anlayinca için aciyor.inşallah hepimiz atlatiriz buigünleri

arkadaşlar hepimize allah sabır versin. Sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasib etsin inşallah. Benim bebeğimin 2 gün önce 6+4 günlükken kalbi durdu. Doktorum hemen kürtaj yapmayalım , bir hafta bekleyelim vücut kendi atabilir dedi. şuan kahverengi kanamam oluyor ama parça gelmedi. Sizce böyle düşer mi. Eğer kürtaj olursam sonrasında neler yaşayacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

kuzucum benim bebeğim nerdeyse 20 güne yakin kalbi durmuş şekilde içimde kalmiş vücut atmayabiliyor.zehirleme yapmasin diye hemen kürtaja aldilar (birkaç kez usg baktiktan sonra) kürtaji hiç hissetmedim genel anestezi uyguladilar.çikinca hafif sancilarim oldu ama inanin hiç yok diyebilirim benim nazli olduğumdan sanciyooo diye çikmişimdir ortaya :) ertesi gün usg ile tekrar baktilar parça falan varmi diye allaha şükür kalmamiş.antibiyotik verdiler ağri kesici ile haplarim 10 gün sonra bitti bende kanama başladi aradim hemen dr u normal regl dedi.3 ay korunun dedi rahim toplasin diye.kürtajdan 10 sonraya kadar ilişki yasak enfeksiyona karşi.1 ay süreyle de oturarak banyo yasak. Kürtajin izleri vücuttan 4-6 hafta arasinda tamamen siliniyormuş.tamamen eski yaşantima döndüm vucüt olarak.

X