Bebeğini kaybedenler......

kesenizin boyutu ne kadardı bende geçen gün düşük yaptım gürtaj olmadım benim kesem 10mmydi kendiliğinden düştü şimdi iyi olmaya çalışıyorum kanamam hala devam ediyo

evlat kaybetmenin acısını ben 3 kere yaşadım.Allah evlatlarını kaybedenlere sabır versin.acımız çok büyük...ama derdi veren ALLAH insana sabrıda malesefki ögretiyor..başın sagolsun arkadaşım....

Lolocum inan onlara çok dikkat etmedim.bebeğin kalbi durmuş diyince doktor hiçbirşeyi görmedi gözlerim ama kese boyutuna göre7+4 haftalik hamileydim 8 gün önce gittiğimde kalp atişi görülmüştü.ogün gittiğimdede karnimda ağri vardi öylesine çiktim doktora kalp atişini göremedi ve büzülmüş embiryo yani küçülmüş dedi.sanki dünya başima yikildi ogün.tabi sonra geçiyor ama.........

Lolocum inan onlara çok dikkat etmedim.bebeğin kalbi durmuş diyince doktor hiçbirşeyi görmedi gözlerim ama kese boyutuna göre7+4 haftalik hamileydim 8 gün önce gittiğimde kalp atişi görülmüştü.ogün gittiğimdede karnimda ağri vardi öylesine çiktim doktora kalp atişini göremedi ve büzülmüş embiryo yani küçülmüş dedi.sanki dünya başima yikildi ogün.tabi sonra geçiyor ama.........

güçlü olmaya çalışıyorum ama galiba biraz daha sürcek bu durumum unutmalıyım ben düşük yaptığımı unutmalıyımdevamlı düşünmek istemiyorum kanamam da durmadıki her şeyin farkındayım şükrediyorum allaha demekki bi sorun vardı ne bilim yanlış bişeyler vardı heralde olmadı tamam ama içim bunu kabullenemiyo zaten tedaviyle oldu kendime karşı saygımı yitiriyorum acaba bendemi bi sorun var diye düşünüyorum biliyorum böyle bişey yok ama kendime engel olamıyorum allaha isyan etmiyorum ama şu çocuk istemeyipte kazayla kalanları görünce heleki sağlıklı çocuklarını aldıranları görünce neden diyorum neden biz o kadar çok istiyoruzki iyide bakarız odası bile hazır gerçi allahıma binlerce kez şükürler olsunki bi tane oğlum var 8 yaşında oda çok kardeş istiyordu hamile kaldığımı öğrenince o kadar çok sevinmiştiki anlatamam ama şimdi bebeğin düştüğünü duyunca o kadar çok üzüldüki haykırdı bağıra bağıra ağladı çocuğum bu beni dahada yıktı ama sabretmeliyim düzelcek herşey unutcam unutcam biliyorum ama bu bana çok acı veriyo çookkk senağlama

Ya bizi düşün biraz benim ilk hamileliğimde böyle birşey yaşadim.bu çok kötü oldu tecrübe oldu bana.senin negüzel bir çoçuğun varmiş allah uzun ömür versin.benim arkadaşim ilk bebeğinden sonra kanamasi durmayinca rahmini aldilar birdaha başka çoçuğu olmayacak bence haline şükretmelisin ve bukadar neden diye düşünmemelisin.inşallah hamile kalirsiin en kisa zamanda.

selam kızlar,bugün kontrolüm vardı.doktor 'sorun yok,denemeye devam' dedi.patoloji sonucumu da aldım ama kuzucuğumu hangi haftada kaybettiğimi de neden kaybettiğimi de öğrenemedim,anlaşılamıyormuş :sm_confused: ama ben pko'dan kaynaklandığını düşünüyorum ve denemeye başlamadan önce kilo sorunumu çözüp pko etkisini en aza indireceğim. şimdi iş size düşüyor,bir an önce iyi haberler vermeye başlayın da ben de imrenip incecik olayım. dualarım sizinle... :Saruboceq: a.s.

selam kızlar,bugün kontrolüm vardı.doktor 'sorun yok,denemeye devam' dedi.patoloji sonucumu da aldım ama kuzucuğumu hangi haftada kaybettiğimi de neden kaybettiğimi de öğrenemedim,anlaşılamıyormuş :sm_confused: ama ben pko'dan kaynaklandığını düşünüyorum ve denemeye başlamadan önce kilo sorunumu çözüp pko etkisini en aza indireceğim. şimdi iş size düşüyor,bir an önce iyi haberler vermeye başlayın da ben de imrenip incecik olayım. dualarım sizinle... :Saruboceq: a.s.

haklısın hayata sarılmak ıcın yenıden toparlanmak gerek.bı yerlerden baslamalıyız.hadı bakalım uzuntumuz hep ıcımızde ama gelecegımız ıcınde caba gosterelım.bırbırımıze tutunarak ayaga kalkalım kızlar.guzel haberler verelım bırbırımıze.hadı bakalım...

canım çok soru soruyorum ama kusura bakma olurmu bilgilerinden faydalanmak güzel...
bu arada ne gibi soruncanım yaa bak şimdi merak ettim.......
birde ikli test için hastanaden kağıdı alabilirmiyiz yani doktorun özeline gitmeden şimdi benim burdaki doktorum izne ayrılacak bu hafta benimde ikli testi 25 ağastosta yaptırmam gerekiyoo başka doktora gidecemde yanlız özel muhayanesine gitmeden olurmu yani hastahaneden verirlermi....
canım öncelikle tatilde olduğum için çok az girebiliyorum mesajı yeni aldım kusura bakma zannediyorum şırnakta yaptırıcaksın herhalde gideceğin hastane ikili tarama yapıyorsa verir onun sorun oacağını zannetmiyorum ikili testle aynı gün ultrasonda yapılması gerekiyor ama yinede her hastane farklı vermeleri gerekir

merhaba,ben burda yeniyim bir sorum olacakti ben 6 aylik evliyim cocuk düsürdügümü saniyorum ama test yapmistim cikmamisti üstelik doktora bile gittim ama oda birsey bulamamisti yaklasik 7 hafta sonra adet kanamasi gördüm ardinadan düsük yaptigimi saniyorum ama doktorum bana bir ilac vermisti adet düzenleyici onu ictikten iki hafta sonra böyle birsey oldu bu durumda olan veya bilgisi olan varsa yaza bilirmi lütfen......

canım sen kanda gebelik testi baktırmışmıydın?doktor baktığında görmesi gerekirdi çok karışık bir durum olmuş valla...sonuçta düşük bile olmuşsa giden gitmiş bence çok dert etme niye oldu diyde düşünme hayırlısı buymuş inşallah en yakın zamanda bebişine kavuşursun

olabiliyo kimyasal gebelik parça geldimi senden sarımsı et parçası gerçi sen görmedende gitmiş olabilir ama yapılcak bişey yok hamile kalmayı bekliceksin bende daha yeni düşük yaptım kanamam hala devam ediyo üstelik benim kesem bile görünmüştü ....................düşük yapanlar size doktorunuz kanamyı kesmek için ilaç vermişmiydi folbiolda kullanıyorum tekrar olmasını istediğim için folbiolu bırakma dedi doktorum

canım bana metergin vermişlerdi prosedür olarakta hep verilir hele kanama durmadıysa....folbiole devam bencede hamileliğin 5.haftasından sonra hiçbir anlamı yok çünkü....

inanırmısınız senağlamagözlerimden yaşlar akıyor okudukça bende 8 ay önce kaybettim bbeğim 10 haftalıktı ve kalbi durmuştu 1 haftaağladım kürtajdan çıkıp odaya aldıkarında eşime sarılıp ağladım o da dayanamadı ne hazin bir gündü anlatamam senağlamasenağlamasenağlamaçok üzüldüm ama verende allah alanda yapacak bişey yok kısmetse tekrar olur allah sağlıklı bebek nasip esin inş :Saruboceq:bende çok beklemiştim 15 ay sonunda hamile kalabilmiştim kısmet şimdi tekrar hamile kalmak için uğraşıyorum hayırlı elat olsun inş . zamanla geçer üzülme her acı baki her mutluluk daim değildir
her sonbir başlangıca gebe kendini teselli et canım:teselli:
burda paylaşımı çok sevdim işte....herkez birbirini o kadar iyi anlıyorki canım benim allah bir daha ne sana nede hiçbirimize o acıyı yaşatmasın allah kucağını sağlıklı hayırlı bir evlatla doldursun inşallah

Allah gerçekten bu acıyı kimseye yasatmasın çok zor!!bana teselli etmek amaçlı diyolar ki ne var kırk günlüktü bebegin;askere gönderenler ne yapsın;ama anlatamıyorum daha içine düştügü anda bagı baslıyor bebegiyle insanın..bunun karnındaki haftası yada dogduktan sonrası yok..kaybetmenin hiçbir hali hoş gelmiyor insana..ben 6 haftalık hamileyken düşük riskim vardı ve doktorum düşükler olmasaydı ortalık kusurlu bebek kaynardı dedi..organizma mükemmel vücut hatayı kendiliginden atıyor dedi..vede dogurgan olduguna sevin demişti..herşey kader arkadaslar 9 ay tasıdım dogum yaptım ama olmadı..Allah herkese hayırlısını versin..

merhaba arkadaslar.bende bebegimin kalbinin durdugunu ogrendim bugun ve dusuk yapmayi bekliyorum.saçmasapan duygular içindeyim ne hissttigimi bilmiyorum.bosluktayim sanki.ilk bebegimdi ve benim umudum arkadasim sirdasim herseyim olacakti.ama olmadi kismet degilmis.simdi o kötü ani bekliyorum.bebegimin içimden kayip gidecegi ani.
canım seni duydum sanki kendi acımı tekrar yaşadım çok üzüldüm ne oldu bize böyle anlamadım seninde dikkatini çekti bebek kaybedenler hep son adeti 6 ve 7 haziran olanlar siret,ben,sen,babyborn hepimiz otarihten silindik bir dahaki hamileliklerimiz bir sonuna kadar olur inşallah...üzüntünü anlıyorum halende onu yaşıyorsun ben yeni duydum inşallah bunları okuduğun zaman düşükte gerçekleşmiş bu zor bekleyiş bitmiş olur allah insana dermansız dert vermez canım birbirimize burda destek olup bunlarıda atlatacağız kendine çok iyi bak tüm iyi dileklerimiz seninle tekrar geçmiş olsun kader arkadaşım....

KADER ARKADAŞLaRIM HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSU VE AllH SİZE YİNE SAĞLIKLI GEÇİRECEĞİNİZ GEBELİKELR NASİP ETSİN.. MALESEF BENDE TÜP BEBEKLE HAMİLE KALDIĞI İKİZLERİMİ KIZIM VE OĞLUMU 21 VE 23 HAFTADA ERKEN DOĞLUMLA KAYBETTİM 11 GÜN ARAYLA NORMAL DOĞUM YAPTIM VE 15 GÜN HASTANEDE YATTIM ÜZERİNDEN ŞUAN 3 AY GEÇMEK ÜZERE AMA HALA ALIŞAMADIM ÖYLE BAKIMSIZIMKİ HALİMİ GÖRSENİZ SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR ARA ARA AĞLAMA KRİZİNE GİRİYORUM ÇOCUKLARIM İÇİN HAZIRLADIĞIM ODA ŞİMDİ BOMBOŞ HAYALLERİM BOMBOŞ UMUTLARIM HEVESLERİM HEPSİ BOŞŞŞŞ İÇİMİN ACISI DİNMİYOR ÖYLE ANDA AKLIMA GELİYOLARKİ KÖTÜ OLUYORUM OLDUĞUM YERDE AĞLIYORUM.. TEK TESELLİM ŞEFAATÇİLERİM OLACAK YAVRULARIM HÇ OLMASADA İKİ TANE YAVRUM OLDU 5.5 AY TAŞIDIM ONLARI TEKMLERİNİ HİSSETTİM NAPALIM NASİP BUNUDA GÖRDÜK....
TABİKİ YİNE ÇOCUK İÇİN TEDAVİLERE BAŞLICAM 1 DEĞİL 1000 TANE ÇOCUĞUM OLSA SAĞLIKLI İKİZLERİMİ UNUTMUCAM........
canım inşallah allah sana bir daha öyle acılar yaşatmaz çok zor yaşadığın...

güçlü olmaya çalışıyorum ama galiba biraz daha sürcek bu durumum unutmalıyım ben düşük yaptığımı unutmalıyımdevamlı düşünmek istemiyorum kanamam da durmadıki her şeyin farkındayım şükrediyorum allaha demekki bi sorun vardı ne bilim yanlış bişeyler vardı heralde olmadı tamam ama içim bunu kabullenemiyo zaten tedaviyle oldu kendime karşı saygımı yitiriyorum acaba bendemi bi sorun var diye düşünüyorum biliyorum böyle bişey yok ama kendime engel olamıyorum allaha isyan etmiyorum ama şu çocuk istemeyipte kazayla kalanları görünce heleki sağlıklı çocuklarını aldıranları görünce neden diyorum neden biz o kadar çok istiyoruzki iyide bakarız odası bile hazır gerçi allahıma binlerce kez şükürler olsunki bi tane oğlum var 8 yaşında oda çok kardeş istiyordu hamile kaldığımı öğrenince o kadar çok sevinmiştiki anlatamam ama şimdi bebeğin düştüğünü duyunca o kadar çok üzüldüki haykırdı bağıra bağıra ağladı çocuğum bu beni dahada yıktı ama sabretmeliyim düzelcek herşey unutcam unutcam biliyorum ama bu bana çok acı veriyo çookkk senağlama
senin çocuğunda yaşadıklarını bende yaşadım kızım 2 yaşında ama çok rahat konuşabilen derdini anlatabilen bir çocuk hep derdi annecim ben kardeşime süt vericem,mama yapıcam,parka götürücem derdi karnımı sever öperdi günde enaz 5 kez kalbinin atmadığını öğrenmeden 4 gün önce falan hiç öpmemeye başladı ama ben dikkat bile etmedim sonradan anladım küretaj oldum geldim annecim bebek ne oldu hani kardeş dedim annecim bebek öldü dedi ona iğne yaptılar öldü dedi kanım dondu o gece boyu ağladım şimdi hiç bebekten bile bahsetmiyor bunu ona kimse söylemedi bence hissetti çünkü kızım hamile kaldığımıda hissetmişti çocuklar üzülüyor gerçekten ....üzülme arkadaşım allah inanıyorum ki bunların karşılığını hepimize verecek bizim çoğumuzun bebeginde sorun vardı bence onlar kendi kendilerini imha ettiler onlar akıllı bebekler anneciklerini sonradan üzmek istemediler....

sana demiştim canım genelde öğrenilmiyor inşallah en yakın zamanda hamile kalırsın canım

X