Prolaktin 35,5 civarında olanlar bakabilirmi lütfen.

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
Kızlar merhaba, bu sıteden okuduğum kadarıyla prolaktinim fazla ama öyle çok çok ta fazla değil.
Yoğun çalıştığım için doktoruma gidemiyorum ve telefondada ilaç vermiyor. biliyorum ki Dostinex verecek.
bu gun aksam nobetçi olduğunu öğrenmiştim ve sevindim akşam iş çıkısı giderim diye, ama şimdi teyit almak için hastaneyi aradığımda dengesiz bir danışma memuru çıktı. Aylin hn şu anda yok ve akşam gelirmi belli olmazzz dedi,tam anlamıyla uyuz oldum. neyse bu başka konu.
kızlar size sorum 35,5 civarında prolaktin çıktığı zaman dr size tam olarak ne dedi? dostınex haftada 2 kere alınıyormuş sanırım? ne zman başlayıp ne zaman bıraktınız? reglinizin kaçıncı günü başladınız ilaca? ve bunun sonucunda bebeğiniz oldumu?
lütfen bana yardımcı olun. en azından zaman bulup doktorumu değiştirinceye kadar,zaman kaybetmeden ilacı kendim alıp başlamak istiyorum.
açıkça söylemek gerekirse şu ana kadar gittiğim dr lardan bu sitedeki kadar bilgi alamadım. tabi hepsini aynı kefeye koyamayız ama maalesef bana denk gelemedi demekki. acilen ilaca başlamak istiyorum. lütfen kullanım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Sevgiler ...:kahve:

Kızlar merhaba, bu sıteden okuduğum kadarıyla prolaktinim fazla ama öyle çok çok ta fazla değil.
Yoğun çalıştığım için doktoruma gidemiyorum ve telefondada ilaç vermiyor. biliyorum ki Dostinex verecek.
bu gun aksam nobetçi olduğunu öğrenmiştim ve sevindim akşam iş çıkısı giderim diye, ama şimdi teyit almak için hastaneyi aradığımda dengesiz bir danışma memuru çıktı. Aylin hn şu anda yok ve akşam gelirmi belli olmazzz dedi,tam anlamıyla uyuz oldum. neyse bu başka konu.
kızlar size sorum 35,5 civarında prolaktin çıktığı zaman dr size tam olarak ne dedi? dostınex haftada 2 kere alınıyormuş sanırım? ne zman başlayıp ne zaman bıraktınız? reglinizin kaçıncı günü başladınız ilaca? ve bunun sonucunda bebeğiniz oldumu?
lütfen bana yardımcı olun. en azından zaman bulup doktorumu değiştirinceye kadar,zaman kaybetmeden ilacı kendim alıp başlamak istiyorum.
açıkça söylemek gerekirse şu ana kadar gittiğim dr lardan bu sitedeki kadar bilgi alamadım. tabi hepsini aynı kefeye koyamayız ama maalesef bana denk gelemedi demekki. acilen ilaca başlamak istiyorum. lütfen kullanım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Sevgiler ...:kahve:

selam benımde ılk olculdugunde 36 cktı ama ben dostinex kullanmadım. doktorum cocuk ıstıyorsan parlodel olur dedı. ok dedım bıde benım beyınde adenom cıktı onu bastırmak ve prolaktını dusurmek ıcın sureklı dozum degıstı. ılk basta ceyrekdı suan gunde 2 tane ıcıyorum. 2 yılda 13e dustu bı ara 20ye cıktı fılan. benımkı duzensız calısıyo hormonlarım gıbı :eek:klava: dostinexi vermedı ama ıstersen ıc dedı o haftada 2 gunmus bulantıda yapmıyomus ama cocuk ıstıyosan parlodel dedı. sanırım daha hızlı etkı edıp daha cobuk dusuruyormus... umarım bır an once duser gecmıs olsun :1rolleyes:

merhaba herkese farklı tedavi uygulanır ben mesela önce parlodel sonrada dostinex kullandım ama benim sorunum fallop tüplerim onlar alındıkdan sonra tüp bebek yapcaklar ama sen bence ya dr degiş yada işinden fırsat bul bişekilde dr git bacım kendi aklınla kullanma ben dostinex si haftada 1 kullanıyordum bulantı falanda yapmadı söylenilen hiçbiri olmadaı ama kişiye göre degişir ALLAH acil şifalar versin sana ve cümlemizde

canım benim prolaktin 48 çıkmıştı doktor hemen dostinex verdi ama baya yan etkileri oldu onun için akşam yatarken içtim o zaman dokunmadı..bir daha ölçtürmedim prolaktini doktor gerek yok düşmüştür dedi stresten kaynaklanıyormuş..şu anda hamileyim 3-4 ay sonra hamile kaldım canım darısı başına korkma ilaç hemen düşürüyor bende çok korkmuştum..

patricia benimde prolaktin 39,4 çıktı. Doktor bebek istediğim için parlodel verdi. Günde bir tane içiyorum akşamları... İlk aldığımda mid ebulantııs ve baş dönmesi yaptı ama şimdi o kadar fazla değil arada oluyor.

hmmm sağolun kızlar yaaa, dr o kadar çok gitmek istiyorum ki inanın hic zamanım olmuyor. zaten aklımda bi beyin emarı çektirmek vardı onuda çektiricem ama şimdi değil. ben folic asid e de kendi kendime başladım kimseye sormadan :) pulus sabah 1 aksam 1 alıyorum.
bakalım bu akşam uğrıcam hastaneye yıne dr ordamı bilmiyorum.
meral 83 canım dostinex reglden sonramı içilmeye başlıyor, kullanımı hakkında bilgi verirmisin bana?

merhaba herkese farklı tedavi uygulanır ben mesela önce parlodel sonrada dostinex kullandım ama benim sorunum fallop tüplerim onlar alındıkdan sonra tüp bebek yapcaklar ama sen bence ya dr degiş yada işinden fırsat bul bişekilde dr git bacım kendi aklınla kullanma ben dostinex si haftada 1 kullanıyordum bulantı falanda yapmadı söylenilen hiçbiri olmadaı ama kişiye göre degişir ALLAH acil şifalar versin sana ve cümlemizde

canım amınn allah herkese en hayırlı şekliyle bebişlerini kucağına versin. belkide hep hayırlısı olsun diye dua ettiğimiz için bebişler gecikiyor. belkide vucuk şu an o hükümlülüğü kaldıramıcakkı istemiyor diye düşünüyorum bazen.kaydirigubbakcemile5

canım inan bana unuttum şimdi düşünüyorum ama inan yanlış bilgide vermek istemiyorum ama 1 hafta kullandım..

canım benim de prolaktin 45 civarı çıkmıştı.dostinex kullanıyorum.hafta da bir kere 6 hafta kullancam sonra tüp bebek tedavisine başlıcam inşallah.bir de benim tsh yüksek zaten prolaktini de fırlatan o olmuş.rabbim herkeze hayırlısı versin.:Saruboceq:kaydirigubbakcemile5umarım tüp bebekle böyle ikizlerim olur.:lepi:

canım öncelikle geçmiş olsun.bu prolaktinin en güzel tedavisi moral,stresten uzak durmak ve kafaya takmamak.benim 49 du.ama dr ilaç vermedi bana doğal yolla düşürelim dedi.ve hakikattende öle oldu.allahıma şükürler olsunki normal yolla ilaç kullanmadan hamile kaldım. dr bana aslında korunma vermişti bebekten ve stresten uzak durup hormonları dengelemek için.ama ben kısa sürede stresimi attım.sana tavsiyem sadece stres yapma....inşallah en kıza zamanda allhım sana ve isteyen herkese hayırlı sağlıklı bebekler verir....

nihayet yakalayabildim doktorumu'!
test sonuçlarımı gosterdim. mr a gerek yok dedi. genelde 100un üzerinde prolaktin çıkarsa emar isteniliyormuş. dostinex verdi kızlar ,aynı düşündüğüm gibi, haftada iki kez yarım tablet:) hemen basla dedi ama ben bu ay yumurtlama dönemimde çalışma yaptığımız için cesaret edemiyorum. regl olayım bir test yapayım içim rahat etsin öyle baslıcam dostinexe. valla bu dr beni hamile bıraksın,internetten yayıcam herkese. güler yüzlü,insanı ürkütmeyen, zırt pırt gereksiz tahlilller istemeyen bir kadın.
hadi öptüm hepinizi kızlarrrr

kızlar bu ay ikinci prl testimi yaptım. dostinex sonuç verdi. 5e düşmüş prl. inşallah çıkmaz yaaaa

Merhaba benim de prolaktin düzeyim 39 du. ilaç alıyordum ve bu ay hamile kaldım. Prolaktin çok önemli bir problem değil. umarım yakın zamanda hamile kalırsın.

Merhaba benim de prolaktin düzeyim 39 du. ilaç alıyordum ve bu ay hamile kaldım. Prolaktin çok önemli bir problem değil. umarım yakın zamanda hamile kalırsın.

kaydirigubbakcemile5 canım hayırlı uğurlu olsun öncelikle.
bir ay içerisinde hemen mi hamile kaldın? ne kadar şanslısın. valla bu benım 3. ayım. bu ayda hamiş değilsem hsg çektirmem lazım. tüplerimden şüpheleniyorum :Saruboceq:
gerçi bu ay için hala şansım var. ayın birinde regl olmam gerek. bakalım ne olacak.. tekrar tebrik ederim canım:teytey:

Canim benim de prolaktin 32 idi. hic ilac vs kullanmadim. 2 kez hamile kaldim. kafaya takma. o hormoan bioraz da stresten cikiyor.

Olur bebegin yakinda merak etme. cikti mi indi mi diye dusunme. Rabbim kimlere ne sekilde bebek veriyor? sana mi vermeyecek?

benimki 21.9 çokmu şimdi bu 5 e düştü demişsiniz doktor bana normal demişti ama hamile değilim

canim ben test yaptirdigimda prolaktin hormonunu, normal degerler birseyle 35 arasindaydi. alt degeri hatirlamiyorum yani ama ust deger 35 ti. yani takilacak bir durum yok. ama illa takicam ben stres yapip yukseltecem diyorsan o da senin bilecegin is.

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım banada yardımcı olun bende adet düzensizliğinden dostinex kullanıyorum dostinex kullanıp hamile kalan varmı bebeğe zararı varmı ne olur cevap yazın benim prolaktinim 40.7bir ay daha kullanıcam henüz adet görmedim ben çok kafama takıyorum ondan mı

canim ben test yaptirdigimda prolaktin hormonunu, normal degerler birseyle 35 arasindaydi. alt degeri hatirlamiyorum yani ama ust deger 35 ti. yani takilacak bir durum yok. ama illa takicam ben stres yapip yukseltecem diyorsan o da senin bilecegin is.

canım aslında haklısın kafaya takmamak gerek bende takmıyorum aklımda bilen degil yalnız adetımı azalttı bi adet dönemlerim deliye dönüyorum prolaktinim 11 suan adetim gene az agnuscaston gene iciyorum ama ben.

X