Artan yemeklerden yeni yemekler retebilmek

ellerinize sağlık arkadaşlar hepiniz tutumluymuşsunuz çöpe dökmektense değerlendirmek daha güzel aklıma tarif gelirse bende paylaşırım

Arkadaşlar mercimek çorbasından köftenin nasıl yapılacağını yazmak için gelmiştim ama nefret arkadaşımız benden önce davranıp yazmış sağolsun.

slm kızlar bende artan kekleri buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atarım ve sonra çıkarıp robottan geçirip sonra çırpılmış kıremşanti ile karıştırırım bazen arasına muz döşeyerek bazende sade boş dondurma kutularına koyup buzdolabına geri koyarım sonra büyük bir tabağa ters çevirip dilimleyip çayın yanına ikram olarak süper oluyo

valla süpersiniz ben direk bizim beye bitirene kadar yediriyordum baktım sıkılıyor yiyeceğimiz kadar ayarlamaya çalışıyorum

slm kızlar bende artan kekleri buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atarım ve sonra çıkarıp robottan geçirip sonra çırpılmış kıremşanti ile karıştırırım bazen arasına muz döşeyerek bazende sade boş dondurma kutularına koyup buzdolabına geri koyarım sonra büyük bir tabağa ters çevirip dilimleyip çayın yanına ikram olarak süper oluyo

Bu fikir cok hosuma gitti.Deneyeegim muahkak.Tesekküröer
a.s.

artan pirinç pilavımı, eğer ertesi gün de yapacaksam, ayırır, pilav piştkten sonra demlenme aşamasında eklerim, üstüne bez örterim, demlenmeye bırakırım, harika oluyor

bayat ekmeklere yağ sürüp üzerine kaşar ve sucuk koyup fırına veririm

artan dolma içlerini poşete koyar dondurucuya atarım

şimdilik aklıma gelenler bunlar

Ben geçen hafta artan patates kavurmasından kabakla karışık köfte yaptım. Erkek kardeşim de eşim de bayıldı. Eşim kolay yemek beğenmez üstelik. Tarifini vereyim: patatesleri bir çatalla ezdim. İçine bir miktar ekmek rendeledim. Evde kabak vardı. İçine bir adet kabak ve sarımsak rendeledim. Üç-dört çorba kaşığı un ilave ettim. Bir adet de yumurta kırdım. Ve biraz da baharat ilave edip kaşıkla alıp una bulayıp kızarttım. Çocuğu kabak sevmeyenlere duyurulur. Kabaktan da vitaminini alsın diyorsanız deneyin. Gayet güzel oluyor. Ben patates kavurmasını değerlendirmek için onunla yapmıştım ama haşlanmış patatesten de yapılıyor tabiki...

Ayrıca artan patates kızartmasını biraz küçültüp bulgur pilavına ilave etmiştim. O da güzel oluyor.
Bulgur pilavına katmak istemeyen, üzerine bir yumurta kırarak omlet gibi pişirebilir. Çocuklar onu da seviyor.

artan patates kızartmasınışöle değerlendiriyom: patlıcanları küp doğrayıp kızartıyorum bolsoğan ve 4 diş sarımsağı yağda kavurup salça, patlıcan, patates ve az biraz su koyup 10 dk. kısık ateşte pişiriyorum güzel oluyo..

artan pirinç pilavindan pirinç salatası yapıyorum.mısır,rendelenmiş havuç,kornişon turşu,zeytın,taze soğan,dere otu,maydanozu artan pilavla karıştırıyorum,birazda limon sıkıyorum.
artan makarnadan da makarna salatası yapıyorum.

bende artan mercimek çorbasından mercimek köftesi, yine pilavdan kadın budu köfte yaparım. Ve kıyma falan kavurduğumda yada et kavurduğumda artanı ile ertesi gün yumurta pişiririm. Yine artan patates kızartmasıyla omlet yaparım. şimdilik aklıma gelenler bunlar sonra aklıma geldikçe eklerim. Bu arada faydalı bir topic olmuş takip edeceğim.

mercımek corbasından mercımek koftesı tarıfını alabılırmıyımkıne:)

artan patates kızartmasınışöle değerlendiriyom: patlıcanları küp doğrayıp kızartıyorum bolsoğan ve 4 diş sarımsağı yağda kavurup salça, patlıcan, patates ve az biraz su koyup 10 dk. kısık ateşte pişiriyorum güzel oluyo..

patates kızartması olacak ve ben onu arttıracagım catlasamda yerım :) desemde ıyı fıkır:)

benım annem yemek yapar kalanlarını zorla yedırır
yemessek eger kendısı yer ya da zaten yedırır

ben ama evdekı yemeklerı bırletsırıyorum
mesela makarna var tavaya koydugumda ona kaşar peynırı kırmızı bıber koyuyorum öle dönduruyorum
super oluyo

corba varsa ıcıne ıkı kasık yogurt atıp ısıtıyorum pul bıber falan da
kıyma da varsa atarım
yogurt corbası gıbı olur

ben yemeklerı yerken de karıstırırm zaten

kalan ekmeklerle sucuk peynır domates koyup
fırınlıyoruz ya damıkrodalgada pızza gıbı oluyor

yufka kalmıs yapısmıssa onlardan sufle yapıyoruz
yumurta süt karıstırıp dökuyoruz
uzerıne peynırle cok lezzetlı

biz de artan ekmeklerle yumurtalı peynirli kanepe yaparız kavrulmuş kıymadan artanı çorbaya koyarız annemle

bende; artan bayat ekmekleri(toplam bir ekmek kadar) bol suda biraz bekletip sonra suyunu elimle sıkar derin yoğurma kapına alırım,içine bir tane haşlanmış patates ve kaşar rendelerim,bir yumurta ve sevdiyim baharatları tuzunu ekleyip yoğururum,sonra köfte kızartıyormuş gibi bol yağda kızartırım,olur size kahvaltılık köfte,pazar sabahları,çıtrır çıtır çok güzel oluyor,yapınca benide çağır bak ozaman daha bi güzel oluyooohihoyyythihoyyythihoyyyt

mercımek corbasından mercımek koftesı tarıfını alabılırmıyımkıne:)
21-08-2008 20:00

Ben önceki sayfalardan buldum getirdim sana canım... Selamlar...

hayatım bildigin mercimek köftesi malzemeleri
kalan mercimek çorbanı ısıtıyorsun ıhtıyac varsa biraz sulandırıyorsun. sonra ınce bulgurunun üzerine döküyosun bekletiyosun çekene kadar.yoguruyosun güzelce biraz, yeşillik baharat bildigin malzemeleri ilave ediyosun. mis gibi mercimek köften hazır kaydirigubbakcemile2

X