hamilelikte tüylenme

E

ECEM2003

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ECEM2003
slm kızlar ben 19 haftalık hamileyim allah kısmet ederse bir oğluşum olacak ama göbeğimde aşırı tüylenme var dr.hormonlardan diyor ama çok kafama takıldı aranızda böyle olan varmı 6 yaşında birde kızım var onda hiç böyle olmamıştıbenneyaptımkibenneyaptımki

• Konu Sahibi ECEM2003
merhaba arkadaşım bende aynı şeyleri yaşıyorum ve kafama takılıyordu.bende 10 haftalık hamileyim bende göbeğimde tüğlenme olduğunu farkettim eskiye göre daha çok ve uzun tüğler canım sıkıldı baya benim dr randevum pazara bende sorucam

• Konu Sahibi ECEM2003
arkadaşlar bir ebe olarak hemde ikinci çocuğuna hamile olan bir anne olarak ,tamamıyla hormonal bir durum bu.doğum yaptıktan sonra geçer kafanızı takmayın.bunlar ince ayrıntılar.ayrıca ilerleyen dönemlerde bikini ve göğüs bölgesinde renk koyulaşması meydana gelecek bundan da korkmayın.

• Konu Sahibi ECEM2003
evet canım bende de var. göbüş deki tüyler uzadı ve çoğaldı göğüslerimde de çıktı. bi de benim bacak tüylerim bile yoktur. çok uzun sürede uzardı. şimdi coştu. eskiden ayda bi kere alsam bile belli olmazdı. şimdi haftada bir almasam belli oluyor.

normal heralde bunlar. ama duymuştum. sonra çıkan tüyler yokoluyomuş.

• Konu Sahibi ECEM2003
kızlar bende de aynı sorun var birde geçen şey okudum göbeğinde tüylenme olanın oğlu olurmuş diye bir yazı okudum sizce doğrumudur..

• Konu Sahibi ECEM2003
benim aten vardi sanki dahada cogaldi gibi
meralcim bilmem canim belkide dogruluk payi vardir
en cook gogus ucun karardiysa diye biliyorum beenn

• Konu Sahibi ECEM2003
benimde çene altımdaki tüğlerin boyları uzadı.doktor doğurunca dökülürler şuan oşekilde olması normal dedi.adet olmadığımız için bu sorun oluyor

• Konu Sahibi ECEM2003
benim midem ve göbeğimin arasında tüylenme basladı gebelikte baslıyosa bu tüylenme hormonlardandır bu zmana kadar yoktuda olsun nasılsa dökülecekmiş

• Konu Sahibi ECEM2003
Size önemli bir sorum olacak sormazsam çatlayacam çünkü ben yeni evli bi bayanım. Pek bilemediğim için size soruyorum. (Şunuda belirteyim adetimin ilk günü temmuzun 6sıydı) Neyse sorunuma geleyim Yaklaşık bi 1 haftadır falan bende bazı hamilelik belirtilerine benzer belirtiler var. Tüylerimi daha 1 hafta önce almama rağmen hemen geri çıktı yani bacak karın ve yüz bölgemde normalden hızlı tüylenme var. Miğdeme gaz sancıları giriyor sürekli göbeğim davul şiş bu yüzden.. İdrarimda yaklaşık 8-10 gündür normalden fazla koku gelmeye başladı ve çok sık idrara çıkar oldum ayrıca koku almada da daha fazla duyarlı oldum sanki. Ayrıca yüzümde normalde adet dönemim dışında pek çıkmadığı halde ağız çevremde iltihaplı gibi ergenlik sivilcesine benzer sivilceler çıkıyor.Göğüslerim biraz hassaslaştı.Saçlarımda sanki daha çok dökülme var gibi kısacası bazı hamilelik belirtileri yaşıyorum.Henüz test yaptırmak için erken sanıyorum evde yapılan idrar testinde belli olmaz ama kanda belki belli olabilir sanırım meraktan çatlayacam artık sizce test yaptırsam belli olurmu? Kaç haftalıkken belli oluyor 1 hafta var daha adet dönemime biran önce öğrenmek istiyorum yoksada kendimi fazla umutlandırmak istemiyorum çünkü..): Sizce naapmalıyım hamile olma ihtimalim ne yoksa balayı epilepsisi mi?Bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşların ilginiz içinde şimdiden teşekkürler.. :)) :KK49: :81:

Bu arada arada miğdemde yanma ve birazda kabızlık vardı sizce gerçekten hamile kalmışmıyımdır? :KK66:

canım hamilelikte tüylenme oluyor fakat bu kadar hızlı reaksiyon gösterirmi bilmiyorum diğer yaşadıkların hamilelik belirtisi gibi sanırım ama bence adet tarihini bekle derim ben ne olur ne olmaz fazlada kafana takma... sabırla bekle idrar tahlili yerine direk git kan tahlili yaptır kesin çözüm.. yada adet günün en 1-2 gün geçmesini bekle idrar testi yap kendin evde ondan sonra kan testi yaptırırsın..

Yaa ama çatlıyorum meraktaan çok heyecanlıyım bende anlamadım belirtiler nasılda okadar çabuk başladı ama inşallah hamilelik yüzündendir tabii bebeğim için herşeye rağzıyım ramazanda geliyo bilsem hamile olup olmadığımı ona göre oruç tutardım doktora falan danışırdım belki düşük tehlikesi falan doğurursa diye korkuyorum 2 sinde gitsem belki belli olur kanda 4 gün oynuyo arada çünkü ay naapamalıyım hiç bilmiyorum yaa cevap yazdığın içinde teşekkürler canım yaa çok sağol :KK66:

canım adet gününden 4 gün önce kan testi yaptırıp sonuçlarını pozitif alan arkadaşlarım olmuştu... bekliyemiycem diyorsan en adetine 3-4 gün kala yaptır bari için rahatlasın... umarım hamileisndir ama fazla kaptırma kendini psikolojik olarakta kafaya taktıysan belirtiler yaşıyor olabilirsin canım....
sonuçları alınca bildirde merak ettim bende:KK70::KK70:

Çok teşekkürler canım yaa baktım o sayfayada baktırsam kanda çıkabilirmiş :)) 27.gün oluyo yaani benimde 21.gün belli olduysa arkadaşın benim haydi haydi belli olur ay bende çatlıyom meraktan tamam haber veririm sanada hamile olup olmadığımı çok sağol yaa :KK66:

Ağlamak istiyoruum hamile diilmişiim :2: bugün adetime 4 gün kala kan testi yaptırdım. BHCG 1 çıktıı.. :84: Ayrıca FERR 5.60 Ve B12im de 97 çıktı yani baya düşükmüş ikisidee.. Ferr sanırım demir eksikliği oluyo diilmi? Acaba neler yiyip içmem gerekir değerlerimin düzelmesi için? Bana yardımcı olursanız sevinirim.. Ayrıca ümidimide yitirmemeye çalışıyorum adetimi bekliycem gelmezse bidaa tekrarlarım testi artık.. :KK59:

kızlar bende de aynı sorun var birde geçen şey okudum göbeğinde tüylenme olanın oğlu olurmuş diye bir yazı okudum sizce doğrumudur..

Canım benim benimde göbeğimde tüylenme oldu 16+ 4 haftalık hamileyim ve oğlum olacak. ayrıca benim ellerimin üstünde ve sırtımda cillenmeler olmaya başladı ve arkadaşlarım erkek bebeklerde cillenme olur dedi. bende tüylenmeyi kafama takıyordum ve yazıları okudukca için rahatladı döküldüğünü söylemiş herkes....

Birileri bana yardım edebilir mi.lütfen platin var hep üşüdüm ama bu aralar içimde sıcaklık yanıyorum. Göbekte tüylenmem başladı uyumak istiyorum sürekli midem de bulamıyo ama adetime 4 gün var sizce hamilemiym?

Bide göbegimde iki tane şişlik var cevap verin nlur kist falan yokmuş ama daha 20 yasndaym sizce napmalym

X