arkadaşlar ohss hakında bilgi acil

iremm24

YARABBİ ŞÜKÜRRR
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
348
5
47
arkadaşlar merhaba!az önce doktordan geldim,moralim çok bozuk.Bende pkos var.Aynı zamanda uzun protokol tüp bebek tedavisi oluyorum.neredeyse sona yaklaştık.Bugün doktorum ilaçlara aşırı cevap verdiğimi,bu kadar yumurta istemediğini söyledi.Ohss olabilirmiş.Çatlatma iğnesini ne zaman yaptıracağımı kan sonucuna göre bildireceklermiş.Yumurta toplanmasına bir adım kala nereden çıktı bu ohss.Bu konuda tecrübeniz yada bilginiz varsa lütfen yardım edin.....

canım bu aşırı yumurtlama hepsinin büyümesi anlamında. ben aşılamadan 2 gün önce bu durumdaydı 2 gün sonra gittigimde sadece 3 tanesi olgunlaşmıştı ve ilerşeme durmuştu.senin tüp degilmi tüpte ne kadar çok yumurta o kadar iyi olmuyormuydu .

canım bu aşırı yumurtlama hepsinin büyümesi anlamında. ben aşılamadan 2 gün önce bu durumdaydı 2 gün sonra gittigimde sadece 3 tanesi olgunlaşmıştı ve ilerşeme durmuştu.senin tüp degilmi tüpte ne kadar çok yumurta o kadar iyi olmuyormuydu .:bbo:

evet canım tüp bebek yaptırıyorum.sende pkos var mı?Şimdi nasılsın aşılaman yapıl dı mı?

arkadaşlar merhaba!az önce doktordan geldim,moralim çok bozuk.Bende pkos var.Aynı zamanda uzun protokol tüp bebek tedavisi oluyorum.neredeyse sona yaklaştık.Bugün doktorum ilaçlara aşırı cevap verdiğimi,bu kadar yumurta istemediğini söyledi.Ohss olabilirmiş.Çatlatma iğnesini ne zaman yaptıracağımı kan sonucuna göre bildireceklermiş.Yumurta toplanmasına bir adım kala nereden çıktı bu ohss.Bu konuda tecrübeniz yada bilginiz varsa lütfen yardım edin.....

Merhaba irem.Ben geçen sene aşılama yaptırmıştım.Doktorun tecrübesizliği nedeniyle bende ohss olmuştu.Bende de pkos var.Çok fazla folikül olması ve bunların çok büyümesinden dolayı vücut su topladı.Günlerce uyuyamadaım.Karnım 9 aylık hamile gibi su ile şişti.En sonunda karnımdan 3 kez çuvaldız iğnesi gibi iğnelerle 12 litreye yakın su alındı.Buna rağmen karnımda ki su ciğerlerime de gitmiş.Bunu tedavi içinde sırtımdan iğne ile su çekildi.Anlayacağın çok zor günler geçirdim.Ama bunlar tecrübesiz bir doktor yüzünden oldu.Bu anlattıklarıma bakıp korkma.Haziran ayında da tüp bebek denedim yine yumurtalarım çok büyüdü ve ohss riski ile karşılaştım.Ancak doktorum doğru zamanda frene bastı ve , 17-18 tane yumurtam toplantı bunlardan 11-12 tanesi döllendi.Bunlardan da 5 tanesi çok iyi kalitede döllendi.İlk denememde 2 tane transfer edildi ancak hamile kalamadım,Eylül ayında da 3 tane dondurulmuşum transfer edilecek.İşin özü biz pkos lular bir taraftan çok şanslıyız zira millet folikül kıtlığı çekerken bizde bol miktarda oluyor ama diğer taraftan da ohss yi yaşama ihtimalimizde çok kuvvetli.O yüzden moralini bozma doktorun doğru kararı verecektir hakkında.Bu arada transferden sonra ayaklarını üşütmemeye , bol bol su içmeye , kabız olmamaya ve mümkün olduğunca dinlenmeye dikkat et.Benim ilk denemede ki en büyük hatalarım bunlardı diye düşünüyorum.Bu arada doktorun kim?Hangi hastanede tüp bebek yaptıracaksın?

bende ohss oldum ama yumurta toplanınca çok kötü ya karnım davul gibiydi zor nefes alıyordum bende pcosluyum ve bizde tedaviye aşırı tepki oluşuyor e2 seviyesi yükseliyor senin kaç acaba 5000 üzeri tehlikeli tromboemboli pkevral efüzyon çok ciddi yan etkileri var en son doz olarak ne kullandın puregon yada gonal f olarak kaçala başladı en son kaç yaptın

sevgili toprak ve karınca kız ikinizede teşekkür ederim.Birilerinin beni anlaması ne güzel.Yalnız olmadığımı hissettim.Tüp bebek tedavisini international hastanesinde oluyorum.Doktorum engin oral son derece iyi.Çok memnunum ekipten ama bi defa kafama takıldı ohss,aklımdan çıkaramıyorum.En son bugün e2 bakıldı sonuç 4070 çıktı.Bugün son kez 75 ünite puregon yapıldım.Yarın son kez 10 ünite lukrin yapılıcam bide pregnıyl yapılıcam.Cumartesi yumurtalar toplanacak.

karınca kız puregon 175 ünite ile başlamıştım

dr çok temkinli başlamış bu güzel e2 seviyende iyi yarın 5000 i aşmaz inşallahda yumurtan toplanır ama hemen transfer edmeyebilirler hazırlıklı ol benim de hemen olmadı transfer ve dondurulmuş embriyo ile hamileyim

anladığım kadarıyla sende baya sıkıntılı günler yaşamışsın canım ama sonuç harika!!Kaç haftalık gebesin

canım bende pkos hastasıyım ve şuan tüp bebek tedavisindeyım benımde malesef 25 cıvarı yumurtam olmuş bu rakam cok yüksek ama e2 cok yüksek cıkmadı benımde pazar veya pazarttesı yumurtalar toplanacak ben 225 ıle başladım senın kac yumurtan oldu canım

anladığım kadarıyla sende baya sıkıntılı günler yaşamışsın canım ama sonuç harika!!Kaç haftalık gebesin

sata göre 7 haftalık ama hamile kalınca iş bitmiyor inşallah sende kalırda anlarsın ama herşeye ragmen kocaman bir umudun oluyor bende pcosluyum hemde en son evre ama bak hamileyim darısı isteyen herkese :Saruboceq:

ben tüp bebekte 37,5 gonal -f ile ohss tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştım.Karınca kız bende donduulmuşlarla deneyeceğim eylülde tedaviye başladım.İnş.Ben de bu sefer hamile kalırım(hayırlısıysa)

canım bende pkos hastasıyım ve şuan tüp bebek tedavisindeyım benımde malesef 25 cıvarı yumurtam olmuş bu rakam cok yüksek ama e2 cok yüksek cıkmadı benımde pazar veya pazarttesı yumurtalar toplanacak ben 225 ıle başladım senın kac yumurtan oldu canım

seherim hemen hemen aynı zamanda yumurtalarımız toplanacak.Doktor çok fazla sayıda dedi ama sayı belirtmedi canım.İnşallah bu süreci sıkıntısız atlatırız.OHSS düşüncesi beni strese sokuyor.

ben tüp bebekte 37,5 gonal -f ile ohss tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştım.Karınca kız bende donduulmuşlarla deneyeceğim eylülde tedaviye başladım.İnş.Ben de bu sefer hamile kalırım(hayırlısıysa)

ben çok üzülmüştüm dondurulmuşta şansım az diye allaah nasip etti seninde olur inşallah

merhaba arkadaşlar bende bir pkos lu olarak yazmak istedim ben sadece 1 aşılama geçirdim karın şişliğinden haftalarca çok zorluk yaşadım.benimde ohss büyük korkum.şuan tedavime ara verdik.

hepinize bol şans.inşallah yakın zamanda bbeklerinizi bebeklerimizi kucağmıza alırız...iyi akşamlar.

ben çok üzülmüştüm dondurulmuşta şansım az diye allaah nasip etti seninde olur inşallah

İnşallah.nasipte ne varsa onu yaşayacağız.Geçen gün dr. çok güzel bir şey söyledi.Biz yumurtaları transfer ediyoruz ondandan sonrası allaha kalıyor dedi.Cidden de öyle.Yazılmıştan ötesini yaşamıyoruz.Bu arada tranferden sonra nelere dikkat etmiştin karınca kız?Ben elimden geleni yapayım da :-)

İnşallah.nasipte ne varsa onu yaşayacağız.Geçen gün dr. çok güzel bir şey söyledi.Biz yumurtaları transfer ediyoruz ondandan sonrası allaha kalıyor dedi.Cidden de öyle.Yazılmıştan ötesini yaşamıyoruz.Bu arada tranferden sonra nelere dikkat etmiştin karınca kız?Ben elimden geleni yapayım da :-)

1-bol bol su ve tükettim(3 lt) anans da ye
2-hiç kabız olmadım sonuçu alana kadar kayısı kayısı suyu okadar çok faydalı günde nerdeyse 20 kayısı yedim
3-tuz şeker hiç kullanmadım
4-hiç ev işi yapmadım sadece ilk günler lavaboya ve yemege kalktım sonraki günler kaltım gezdim ama evin içinde evin dışında uzun süren yürüyüş yapmadım
5-kesinlikle merdiven çıkmadım asansörü kullandım
6-birde kafa olarak bebegimi düşünmeye ve hayal kurmaya hiç fırsatım olmadı çünkü çok yogun bir döneme denk geldi ve başka şeylerle meşguldum sonuç güzel allah herkese nasip etsin
7-salam susucuk sosis tüketme ayçekirdegi yada kabak çekirdeği fazla yeme muhakkak her gün çorba iç
8-benim adet agrısı gibi agrım oldu ve leke geldi sandım tutmadı ertesi gün bir test hamileyimmmmmmhihoyyyt

Sağol karınca kız,artık bu dönemi nasıl daha rahat atlatmam gerektiğini biliyorum.Yazdıklarının hepsini bende uygulayacağım.İnşallah sonuç seninki kadar güzel olur canım.

X