yumurtalıkta kist

çaykaxsxxixxgxxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2008
422
0
bugün kasık agrısı sıkayetıyle jınekologa gittim. şikayetmın sebebı idrar yollarımın iltihaplanmasymıs ıkı hap verdı kullanınca adet olup adetim bitince tekrar doktora görüncem.ultrasonda bakarken yumurtalıgın sag tarafında 2.5 cm lik cevız buyuklugunde kıst oldugunu söledi doktor. bebek olurmu dedım cunku 15 gun sonra dugunum var onu etkılemez önemsız bıse dedı ama yıne de korkuyorum. sizde böle bir durumla karsı karsıya kaldınız mı?

önmsiz dedi ise basit kisttir meraklanma bence mr filan dedi ise türleri farklı oluyor ona bakıyolar bende bi tane vardı da dermoid kist ameliyat oldum canım.. meraklanma bence..ama kontrollerine sürekli gidersin dr.un takip eder. mutluluklar dilerim

ewt bende evlendikten sonra öğrendim benim sağdada soldada 2şer santimlik kistim vardı ve şimdi yok nere gitti bilmiyom 2 kezde hamilelik geçirdim ve kürtaj oldum belkide ondandır....

aynisi benim basima geldi 1 yil icindede 2 defa (yumurtalimda ) kisten ameliyat oldum kis olusmamasi icinde doktor dogum kontrol hapi kulanmami tavsiye etmisti bekarken simdi 4 yil gecti allaha sükür kis yok

aynısı bende de var, bu kistler kadınlarda yaygın oluyor, adet doneminde bazen yumurta catlayamıyor dolayısıyla adet kanaması ile atılamıyor, oylece kalılyor, birkac adet dongusunde kendi kendine catlıyor, catlamazsa ilac veriyorlar, cocuk konusunu merak etme hic bir sey olmaz, uzme kendini, birkac ay sonra bir daha kontrole gidersin eger cok agrı yaparsa.

X