Saç Kesim Şekilleri Su dalgası hakkında bilinmesi gerekenler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bende yaptırdım su dalgası. tabiki bu işlemin adı perma ama siz kuaförünüze su dalgası gibi iri dalgalar istediğinizi söyliceksiniz. oda saçlarınızı biraz daha kalın alarak orta boy yada büyük boy bigodilere sararak yapıyo.
kuaförüm çok iyiydi. nekadar iyi sararlarsa okadar güzel olur. benmki süper sardı. ön saçlarımın yönlerini filan güzel ayarladı.ve acayip memnun kaldım yaptırdığıma.
dümdüz ve az sayılan saçlarım var. uzunluğu belime yakın ama katlı olduğu için omuzlardan aşağıda diye tarif edilebilir. o artist fotoğraflarındaki gibi sakın beklemeyin onlar maşa. bu bildiğin dalga dalga oluyo. maşa gibi olmaz bu işlem. ama bu işlemden sonra saçınızı çok rahat kullanırsınız. maşa yapınca daha kalıcı ve doğal durur.
düz salılar kesinlikle güvendikleri biyere yaptırsınlar çünkü saç gürleşiyo ve maşada yapsanız köpükle kıvırcıkta yapsanız fönde çektirseniz kalıcı olacak. düzken böle kalıcı olmuyo ve böyle doğal durmuyo..
ben mesela kendi kendime 10 dakkada havalı fön çekerim hep ve 2 dakkada söner. ama şimdi bu saça çektiğimde sönmicek. gür kabarık ve doğal durcak.
inşallah faydam dokunur. dümdüz saçlılara yönelik yazdım ama burdan yola çıkarak dalgalı saçlı olanlarda kendileine göre bi mantık yürütür sanırım.

düz saçlılar için akat ın köpüğünü tavsiye ederim 6 yıldır hep bunu kullanıyorum. lorealinki düz saçlılara göre değil yağlı yağlı yapıp saçı söndürüyo.

Nerde yaptırdın merak ettim.Bende istiyorum ama guvenebilceğim bir kuafor yok malesef :KK43:

kızlar ben de yaptırmak için yazı bekliyodum saçlarım uzun omuzlarımın aşağısında ama belime kadar da uzun değil, o yüzden yaza kadar uzasın diye beklicektim; ama kışın da o kadar şekilsiz ve sönük oluyo ki, şu an çok kararsızım :26:

yaptıranlar resimlerini koysaydı çok yardımcı olurlardı bize........

$dsdsd.jpg
$DSC05163.jpg
arkadaşlar bunlar 6.aydaki halleri

ayy 6. aydaki halleri çok güzelmişşş
işte ben de böyle istiyorum ama ben ilk aydan böyle olsun istiyorum
ilk aylardan fotoğrafın var mı canım, o zamanlar nasıldı? perma gibi miydi?
evet canım Allahtan ben yaz tatilinde yaptırmıştım okul açılana kadar indi kıvırcığı depresyona girmiştim resmen :KK70: ben orta boy bigudiyle sardırmıştım kalın tutmaz demişlerdi ama bence tutardı çünkü orta boyla bildiğiniz perma olmuştu.tabi saçın boyuna cinsine filan bağlı,benimkinin doğalı da dalgalıydı o yüzden iyi tutmuş olabilir. $DSC03193.jpg bu ilk yaptırdığım gün :)

evet canım Allahtan ben yaz tatilinde yaptırmıştım okul açılana kadar indi kıvırcığı depresyona girmiştim resmen :KK70: ben orta boy bigudiyle sardırmıştım kalın tutmaz demişlerdi ama bence tutardı çünkü orta boyla bildiğiniz perma olmuştu.tabi saçın boyuna cinsine filan bağlı,benimkinin doğalı da dalgalıydı o yüzden iyi tutmuş olabilir.Eki Görüntüle 140105 bu ilk yaptırdığım gün :)

canım benim de saçlarım normalde hafif dalgalıdır, yani öyle maşa yaptığımda hemen bozulmaz, o zaman ben en kalınıyla sardırayım :KK12:
ilk günkü perma gibi olmuş canım evet, benim de istediğim bu değil. :97: ama olursa bile ben de yaz tatilinde yaptırıcam en azından 3 ay sonra bi değişme olur :KK1:
canımm çok sağol çok güzel fikir vermiş oldun bana, teşekkür ederim :KK16:

canım benim de saçlarım normalde hafif dalgalıdır, yani öyle maşa yaptığımda hemen bozulmaz, o zaman ben en kalınıyla sardırayım :KK12:
ilk günkü perma gibi olmuş canım evet, benim de istediğim bu değil. :97: ama olursa bile ben de yaz tatilinde yaptırıcam en azından 3 ay sonra bi değişme olur :KK1:
canımm çok sağol çok güzel fikir vermiş oldun bana, teşekkür ederim :KK16:

rica ederim,başka sorularınız da olursa yardım etmek isterim :KK3:

rica ederim,başka sorularınız da olursa yardım etmek isterim :KK3:

tatlım bi de şunu merak ettim :KK17: su dalgası yaptırdığında saçlarının uzunluğu nerelerdeydi. benim şu anda omuzlarımın altında, belime yakın. yaza kadar belime iyice yaklaşır. uzunken yaptırayım da iyice toplanmasın yukarda kıvırcık kıvırcık dedim :KK1:

tatlım bi de şunu merak ettim :KK17: su dalgası yaptırdığında saçlarının uzunluğu nerelerdeydi. benim şu anda omuzlarımın altında, belime yakın. yaza kadar belime iyice yaklaşır. uzunken yaptırayım da iyice toplanmasın yukarda kıvırcık kıvırcık dedim :KK1:

düz hali omuzlarımdaydı tabi yukarı çekti 3-4 cm ama şunu söyliyim ki benim ilk yaptırdığım kadar kıvırcık olmaz sizinki çünkü baya uzunmuş :) bigudiye üst üste sarıldığı için tutma oranı azalıyor o yüzden korkunuz olmasın :) 1-2 haftaya açılmaya başlamıştı benim saçım o yüzden çok toplanmamıştı yukarıda siz şimdi yaptırsanız bile toplanmaz :KK34: ama kalın bigudiyle sardırırsanız saçınızın onu tutmama olasılığı var,benim saçıma bile tutmaz demişti sizin ki çok daha uzun yani bilemiyorum :26: ha bi de saçınızı bi kaç kere düzleştirdikten sonra gözle farkedilir şekilde bi açılma olmuştu ilk yaptırdığımda :KK3: sözde 6 ay sonra geçicekti ama benim bir,bir buçuk seneye anca geçicek gibi gözüküyo :) ayrıca eğer ankaradaysanız kuaför konusunda yardımcı olabilirim :KK16:

düz hali omuzlarımdaydı tabi yukarı çekti 3-4 cm ama şunu söyliyim ki benim ilk yaptırdığım kadar kıvırcık olmaz sizinki çünkü baya uzunmuş :) bigudiye üst üste sarıldığı için tutma oranı azalıyor o yüzden korkunuz olmasın :) 1-2 haftaya açılmaya başlamıştı benim saçım o yüzden çok toplanmamıştı yukarıda siz şimdi yaptırsanız bile toplanmaz :KK34: ama kalın bigudiyle sardırırsanız saçınızın onu tutmama olasılığı var,benim saçıma bile tutmaz demişti sizin ki çok daha uzun yani bilemiyorum :26: ha bi de saçınızı bi kaç kere düzleştirdikten sonra gözle farkedilir şekilde bi açılma olmuştu ilk yaptırdığımda :KK3: sözde 6 ay sonra geçicekti ama benim bir,bir buçuk seneye anca geçicek gibi gözüküyo :) ayrıca eğer ankaradaysanız kuaför konusunda yardımcı olabilirim :KK16:

evet canım yaa seninki harika olmuş, maşallah saçlarına :nazar:
malesef ankarada değilim, edirnedeyim. canım ben saçlarımı yaza kadar kestirmicem de bu kadar uzuna tutmaz derlerse, o an biraz kısalttırırım, gene de en kalınıyla sardırmayı düşünüyorum. çünkü ben ilk açıldığında senin 6. aydaki hali gibi olsun istiyorum :KK69:

evet canım yaa seninki harika olmuş, maşallah saçlarına :nazar:
malesef ankarada değilim, edirnedeyim. canım ben saçlarımı yaza kadar kestirmicem de bu kadar uzuna tutmaz derlerse, o an biraz kısalttırırım, gene de en kalınıyla sardırmayı düşünüyorum. çünkü ben ilk açıldığında senin 6. aydaki hali gibi olsun istiyorum :KK69:

teşekkür ederim:nazar: eğer saçınız katlı değilse kat atmak zorunda kalıyolar daha güzel gözüksün diye,umarım istediğiniz gibi olur :KK16:

Benimde düz ve ince telli saçlarım var ve 2 günde bir yağlanıyor :KK43: bıktım artık uğraşmaktan :KK43:
Su dalgası yaptırmak istiyorum ama saçlarımın dökülmesinden çok korkuyorum öte yandanda saçlarımla uğraşmaktan bıktım artık n yapcam bilmiyorum :18::18:

Benimde düz ve ince telli saçlarım var ve 2 günde bir yağlanıyor :KK43: bıktım artık uğraşmaktan :KK43:
Su dalgası yaptırmak istiyorum ama saçlarımın dökülmesinden çok korkuyorum öte yandanda saçlarımla uğraşmaktan bıktım artık n yapcam bilmiyorum :18::18:

ben su dalgası yaptırdıktan sonra saçlarım daha az yağlanmaya başladı,ilk yaptırdığmda köpükleyip rahatça 1-2 gün kullanabiliyordum ama şimdi bi sonraki güne dalgalar karışmış oluyo tiftik tiftik,ne yapıcağımı bilemiyorum,her gün yıkamakta hem zararlı hem de vakit istiyor..ama benim saçlarımda çok bi dökülme olmadı

6 aydır su dalgası kullanıyorum ve çok memnunum :)
Saçlarımda dökülme olmasından korkmuştum ben de en çok ama şükür ki ciddi bir dökülme yaşamadım :nazar: ama tavsiyem gideceğinz kuaförün iyi olmasına özen gösterin parası pahalı olsa da, çünkü bir kere yaptırıyosunuz :KK66:

X