Hangi dönence?

zuhal2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
73
0
Arkadaşlar, ekimde doğacak kızıma dönence almak istiyorum ancak piyasada çok fazla model ve marka var. Benim aklımda Tiny Love markanın klasik müzik çalan modeli var, tavsiye eder misiniz? Ya da sizin bebişlerin severek kullandığı modeller hangileri, bir fikir verir misiniz?

benimki fisher price ın hayvanlı olanlarını çooook ama çok seviyor doğduğu günden beri yatağında asılı ve o yüzden yatağını çok seviyor onları görünce çığlıklar atıyor marka önemli değil ama sana tavsiyem dönencenin oyuncakları aşağı doğru baksın bir çoğunda yana bakıyor oyuncaklar dönenceye bebek aşağıdan baktığında oyuncakların altını görmesin ona dönük olsun oyuncaklar ay tarzan gibi yazdım ama anladın heralde:)kolay doğumlar dilerim cicim:)

ben de dönence aldım. ancak geçenlerde dönencenin bebeklerde zeka geriliğine sebep olabileceğini duydum. sürekli aynı noktaya bakmasına sebep olduğundan dolayı çevresini keşfetmesini engelliyormuş. ayrıca reklamlar, dönen çamaşır makinesi ileri yaşlarda otizme sebep olabiliyormuş.
bunları duyduktan sonra dönenceyi kaldırdım.

ben de dönence aldım. ancak geçenlerde dönencenin bebeklerde zeka geriliğine sebep olabileceğini duydum. sürekli aynı noktaya bakmasına sebep olduğundan dolayı çevresini keşfetmesini engelliyormuş. ayrıca reklamlar, dönen çamaşır makinesi ileri yaşlarda otizme sebep olabiliyormuş.
bunları duyduktan sonra dönenceyi kaldırdım.

canım ben de buun tam aksini biliyorum özellikle 3. aydan sonra bebeklerin bi noktaya odaklanmasını ve takibin sağladığı için reflexleri güçlendirdiğini okumuştum ee bebek de gün boyunca beşikte yatmıyoki sonuçta yatsa bile etrafa çok ilgili oluyolar zaten herşeyin fazlası zarar olduğu gibi bunun da fazlası zarar olabilir tabi:1no2:

benimki fisher price ın hayvanlı olanlarını çooook ama çok seviyor doğduğu günden beri yatağında asılı ve o yüzden yatağını çok seviyor onları görünce çığlıklar atıyor marka önemli değil ama sana tavsiyem dönencenin oyuncakları aşağı doğru baksın bir çoğunda yana bakıyor oyuncaklar dönenceye bebek aşağıdan baktığında oyuncakların altını görmesin ona dönük olsun oyuncaklar ay tarzan gibi yazdım ama anladın heralde:)kolay doğumlar dilerim cicim:)

merhabalar. doğacak olan bebeğime dönence bakıyorum ama bir türlü karar veremedim.sizin bahsettiğiniz fisher price nin hangi modeli ayrıntı verirseniz sevinirim.diğer dönence kullanan arkadaşlar da tecrübelerini paylaşabilirler mi?teşekkürler şimdiden...

Bizimki bayılıyor dönencesine hatta bir kaç kez yatağına koydum dönencesini kurdum uyudu kendi kendine. Biz fisher price ın ilk arkadaşım döncesini aldık. 49 tl fiyatı. Ama ışıklı klasik müzik çalan modelleri de var fisher price ın ama çok pahalı geldi bize 100- 150 tl arasında fiyatları. dönence için o kadar para çok gibi geldi bunu aldık çokta memnunuz. Özellikle oyuncakların hepsinde gülen yüz olduğu için bebişim sürekli gülümsüyor sakin bir çocuk çok şükür. Ayrıca bebeğinizin her uyandığında o ağlıyor olsa bile gülümseyerek ve konuşarak yataktan almak hem genel halinin sakin olmasına hemde çok ağlamamasına neden oluyormuş. Biz hep öyle yapıyoruz. Bir uzman tavsiye etmişti..
Ayrıca dönencenin otizm ya da zeka geriliğine sebep olduğunu sanmıyorum.Sürekli dönüp durmuyor zaten ara ara durup ara ara dönüyor ritmik bir şekilde.. Buda bebeğin oyuncakları incelemesini sağlıyor..

ben fisher pricenınkini aldım ninni mozart bethowen bach çalıyor lambası ve tavana yansıtması var diğerlerine göre biraz pahalı ama oğlum çok seviyor ben çok zararlı olduğunu düşünmüyorum zaten çok yavaş ve ritmik hareket ediyor bebeğim onu inceliyor ayrıca döndürmesem bile müzikleriyle uyuyor memnunum yani..

X