Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcımı kreşmi?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

ckozkan

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
403
2
Sorumu genelden biraz özele kaydırayım oğlum 5 aylık olmasına rağmen 2 ay önce işe başladım..Canım ciğerim bir tanecik evladımı tanımadığım birilerine emanet etmenin ezikliği bir yana oturduğum semt biraz şehrin dışında bakıcı bulmak zaten zor gelenler epey bir para istiyorlar, birsürü problem vs. neyse birazda şansızlık anlaştığım bir bakıcı rahatsızlandı gelemedi şimdiki bakıcımda 1-2 ay sonra ayrılmak zorunda şimdi sorum şu deneyimli anneler, acaba 1 yaş altı bakım yapan bir kreşemi versem yada kendi evinde bakan bir bakıcı daha var orası uygun olurmu, bu kadar küçük çocuğu sabahın köründe evden çıkarmak doğrumu üfff kafam çok karıştı yardım...:bbo: Çocuğun ruhsal/duygusal gelişimi açısından nasıl değerlendirmeliyim sizce malum günde enaz 8-10 saatini bakıcı veya kreşte geçirecek

Son düzenleme:
Bana sorarsan kesinlikle kreş derim.
Bakıcılara kesinlikle güvenim yok.
Duyduğumuz onlarca hikaye de cabası.
İşyerine yakın, güvenilir, adı sanı olan bir kreş mutlaka bulursun.
Aklın kalmaz en azından.

bende kreş derim bakıcının iyisini bulmak çok zor gerçekten güveneceğiniz daha evvel bebek büyüten ona anne şevkatini esirgemeyecek bir hanım olursa tamam, kreş cocukların ruh ve beden sağlıgına daha katkıda bulunur eğitici öğretici oyunlar oynatıyor okula gıtmeden arkadaşlık, dostluk güdüleri gelişiyor toplum ıcınde yemek ıcmek uyumak hepsini duzgun bır şekilde kreşte eğitim alarak öğreniyorlar kesinlikle kreş, kreş, kreş.....
Sorumu genelden biraz özele kaydırayım oğlum 5 aylık olmasına rağmen 2 ay önce işe başladım..Canım ciğerim bir tanecik evladımı tanımadığım birilerine emanet etmenin ezikliği bir yana oturduğum semt biraz şehrin dışında bakıcı bulmak zaten zor gelenler epey bir para istiyorlar, birsürü problem vs. neyse birazda şansızlık anlaştığım bir bakıcı rahatsızlandı gelemedi şimdiki bakıcımda 1-2 ay sonra ayrılmak zorunda şimdi sorum şu deneyimli anneler, acaba 1 yaş altı bakım yapan bir kreşemi versem yada kendi evinde bakan bir bakıcı daha var orası uygun olurmu üfff kafam çok karıştı yardım...:bbo: Çocuğun ruhsal/duygusal gelişimi açısından nasıl değerlendirmeliyim sizce malum günde enaz 8-10 saatini bakıcı ile geçirecek

henüz anne değilim ama kesinlikle kreş derim.kreşler zaten 0-2 yaş çocukların bakımından sorumlu,tabii ki aldıkları eğitimlerde 0-2 yaş gruplarının tüm ihtiyaçlarına cvp verecek düzeyde çalışanlarının.onların tecrübelerine güven canım,bebeğine en iyi şekilde bakacaklarından şüphen olmasın.

kardeşim de ben de bebekken kreşe başlayanlardanız. Ancak annemin çalıştığı yerin kreşiymiş. Yani güven sorunu olmamış hiç zaten öğlenleri geliyorlarmış yanımıza. Kreşlerin daha güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ancak detaylı bir araştırma yaptıktan sonra tabii ki. Mutlaka düşünmüşsünüzdür ancak KK'daki annelere ve de anne-çocuk hakkındaki sitelerdeki forumlara bakarsanız belki uygun bir kreş adı da öğrenebilirsiniz.

eğer hakkaten öğretim görevlisiysen kullanabildiğin kadar ücretsiz izin kullan,daha sonra hasbelkader bi bakıcı bulacaksan kreşe ver.

Malesef işe başladıktan sonra ücretsiz izin tekrar alınamıyor zaten azami rapor izin vs kullanıyorum

anne değilim ama kendi tecrübelerimden yola çıkarak yanıtlıyorum
ben bakıcılarda büyüdüm ve inan bana hepsi aynı sorumsuzlukta
aileyi görünce etrafta pervane oluyolar görmeyince el işi yapıyolar

kardeşim kreşte büyüdü
o daha avantajlı eğitmenler yardımcı kadınlar gerçekten çok ilgililer

araştırıp güzel bi kreş bulursan bakıcıyı anma bile yerimseniben

anne değilim ama çocuk psikolojisi konusunda deneyimlibiriyim. bakıcı düşünüyorsan, bakıcının senin evine gelmesine özen göster ve çok iyi seç, ama uygun ve iyi araştırdığın bir kreşe vermen en güzeli

şimdi baktım da ankarada yaşıyormuşsun, hatta sana tavsiye edebileceğim bir kreşte var, kuzenim oranın müdürü ama 0 -1 yaş arası bebeklerle ilgileniyor mu yeri nerde bilmiyorum ama öğrenirim

canım ya durumun çok zor. anlıyorum bende 2 ay sonra işe başlamam lazım ama çocuğumdan ayrı kalamayacağımı anladığım için işten ayrılacam. yani 7 yıllık emeklerim heba olacak ama oğluma değer. en az 2 yaşına gelene kadar çalışmayı düşünmüyorum daha sonrada kreşe verecem. çünkü bakıcılara güvenemiyorum. bence sende kreşe ver. bu işin eğitimini almış kişilere yavrunu teslim etmen senin için daha rahat olurkaydirigubbakcemile5

anne değilim ama kendi tecrübelerimden yola çıkarak yanıtlıyorum
ben bakıcılarda büyüdüm ve inan bana hepsi aynı sorumsuzlukta
aileyi görünce etrafta pervane oluyolar görmeyince el işi yapıyolar

kardeşim kreşte büyüdü
o daha avantajlı eğitmenler yardımcı kadınlar gerçekten çok ilgililer

araştırıp güzel bi kreş bulursan bakıcıyı anma bile yerimseniben

canım her bakıcıyı aynı kefeye koyma bence benim kayınvalidem nerdeyse 8 senedir çocuk bakıyor ve etrafındada tanıdığım dadılar var mükemmelller anneme gelince kadını haftada 5-10 aileden arıyıp cagırıyorlar bu dediğin insanın vicdanı ve karakteriyle alakalı bence iyi birini bulduktan sonra niye olmasın:teselli:

bencede kesınlıkle kreş derım kapalı kapıların ardında bebeklere neler yapıldıgını hergün duyuyoruz eger düşünürsen sanırım ankarada oturuyosun sana benım oglumunda gıttıgı çok ıyı bır kreş önerebılırım 24 saat kamerası var zaten bır süree sonra ızlemeye gerek bıle duyayacagın bır yer

canım her bakıcıyı aynı kefeye koyma bence benim kayınvalidem nerdeyse 8 senedir çocuk bakıyor ve etrafındada tanıdığım dadılar var mükemmelller anneme gelince kadını haftada 5-10 aileden arıyıp cagırıyorlar bu dediğin insanın vicdanı ve karakteriyle alakalı bence iyi birini bulduktan sonra niye olmasın:teselli:

Canım, elbetteki de öyle.
Her meslekte olduğu gibi bunda da iyisi var kötüsü var.
Ama işte o iyiyi bulmak, ona denk gelmek o kadar zor ki.
Çok iyi araştırmak lazım, hem de çok.

Canım, elbetteki de öyle.
Her meslekte olduğu gibi bunda da iyisi var kötüsü var.
Ama işte o iyiyi bulmak, ona denk gelmek o kadar zor ki.
Çok iyi araştırmak lazım, hem de çok.

elbetteki arastırmadan kimse evlatlarını baskasına teslim edebilir mi ama bu işler ajanslara baglı çok güzel ajanslar var ve refenaslı dadılar yollanıyor veya evde bakılıyor tabi çok iyi olanların ücretleride can yakıyor :nazar:

En kötü bakıcı en iyi kreşten daha iyidir diye bir söz duymuştum ama hatırlamıyorum nerden duyduğumu
biraz daha araştır bence, benim bebeğime babannesi bakıyor çok şükür böyle sorunumuz yok.
Kreşlerde sürekli hasta oluyor çocuklar bildiğim kadarıyla
Allah yardımcın olsun zor karar vermen

Hepinize çok teşekkür ederim benimde niyetim kreşten yana Ankara'da kreş tavsiyesi olan arkadaşlar özellikle memnun olanlar özelden isim verebilirseniz çok sevinirim

bencede krese ver cnm bakiciya güvenme tanidigin olsa bile ........ mesela ben oglumu bir saatligine bile kayinvalideme birakmadim .... güvenmedim baskasina ..oglumun yaninda sigara felan icer allah korusun !

X