Evliyken eğitime devam edenlerin alanı

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
ben yüksek lisans tez aşamasında evlendim ve işler o kadar zorlaştı ki, gidilmesi gereken akrabalar, fazla olmasa da bebek muhabbetleri,bitmeyehn ev işleri. aklım tezimde bi yandan da yemek yap temizlik yap, annem herşeyi yapardı bana da sadece ders çalışmak kalırdı. of of çok zor ya, haziran ayında tez savunmasına çıktım, kabul edilmedi, düzeltme aldım, bu ay tekrar savunmaya gireceğim, eğer geçemezsem yükseklisans hayatım bitecek. bütün emeklerim boşa gidecek, eğer geçersem de doktora düşünüyorum. bana dua edin ve siz de yazın bu konuda:nazar:

bu arada ben yükseklisansı bitirdim, bir süre dinlenip doktoraya başlamayı düşünüyorum..

Son düzenleme:
merhaba benimde eşim tez aşamasındaydı evlendiğimizde kışın yaptı o da ilk verdiğinde düzeltme aldı 15 gün sonra filan hemen yaptı götürdü çok şükür bu sefer kabul edildi ve bitti şimdi diplomasını bekliyoruz bende bu kış açıköğretim işletmeye başlayacağım bilmiyorum yapabilirmiyim ama yapmam gerek ön lisans mezunu kalmak istemiyorum birde eşimi gördükçe hırslandım bakalım allah yardım etsin hepimize.

merhaba benimde eşim tez aşamasındaydı evlendiğimizde kışın yaptı o da ilk verdiğinde düzeltme aldı 15 gün sonra filan hemen yaptı götürdü çok şükür bu sefer kabul edildi ve bitti şimdi diplomasını bekliyoruz bende bu kış açıköğretim işletmeye başlayacağım bilmiyorum yapabilirmiyim ama yapmam gerek ön lisans mezunu kalmak istemiyorum birde eşimi gördükçe hırslandım bakalım allah yardım etsin hepimize.
tebrik ederim canım, sonuna kadar git, peşini bırakma. erkeklerin evliyken okuması çok kolay. bir arkadaşım vardı erkek. yükseklisans yapıyordu,eşi de okuyor diye hiç yardım isteyemiyordu, içerde ders çalışıyorum diye kandırıp kadını,:CüvCüv: hep işlerden kaçardı

çok şükür öyle sorunlarımız olmadı evdeki işlerle ilgili ama işten geliyorduk yemek yiyoruz eşim hemen dersinin başına ben tv izliyordum neyse o bitirdi bakalım ne yapacağım bu sene.
ayrıca sanada başarılar umarım emeklerin boşa gitmez.

evli olunca zor oluyor misafir geliyor, bir yere gitmen gerekiyor özellikle çocuk varsa çok daha zor olur herhalde varmı canım senin çocuğun?

hayır canımcım, benim çocuğum yok. doktoraya başlamayı düşünüyorum, o yüzden de erteledim. ama sanırım daha fazla erteleyemeyeceğim, eşim çok istiyor artık

çamaşır suyu ben de evliyim ve ders çalışmak zorundayım:nazar:
mesleğimle alakalı bir sınava gireceğim aralıkta.şimdiden ufak ufak çalışmaya başladım.evliyken ders çalışmak hem zor hem kolaykafamçokkarıştızorluğu her zaman için evine ve eşine karşı sorumluluğun var.derse oturduğunda makinaya etecağın çamaşırları ya da ertesi gün gtelecek misafirlerine yapacağın pastaları düşünebiliyosun ister istemezlülülülülülü ama güzel yanı da şu ki ev senin hayat senin karışan eden yok kafana göre takılıp kendine göre planlar yapabiliyorsun(aileler de uzakta benim)
umarım tüm çalışanlar emeğinin karşılığını alır ve hepimiz istediğimiz yerlere geliriz:Saruboceq::Saruboceq:a.s.

slm kızlar türkiyede işletme okudum ..sonra evlendim abd geldim..
şimdi hazırlık okuyorum ve yeni bir bölüm le üniversitede yeniden olucam ..
ezcacılık düşünüyorum ya baklaım...okumak çok keyifli insan sosyal oluyor fakat ah bide ders calışmak zorunda olmasak ..malum ben ing cok calışmalıyım...cok eksiklerim var şuan cocukta olmadıüı için rahat sayılırız fakat eşim 1 yıla kadar istiyor ..annemi yanıma almaya uğraşıyorum bende
herkeze kolay gelsin ..eğitime devam sevgiler

slm kızlar türkiyede işletme okudum ..sonra evlendim abd geldim..
şimdi hazırlık okuyorum ve yeni bir bölüm le üniversitede yeniden olucam ..
ezcacılık düşünüyorum ya baklaım...okumak çok keyifli insan sosyal oluyor fakat ah bide ders calışmak zorunda olmasak ..malum ben ing cok calışmalıyım...cok eksiklerim var şuan cocukta olmadıüı için rahat sayılırız fakat eşim 1 yıla kadar istiyor ..annemi yanıma almaya uğraşıyorum bende
herkeze kolay gelsin ..eğitime devam sevgiler

ne güzel ya barış güneşi tabi orada öss diye bir sıkıntı yok istediğin bölüme yazılıyorsun kesinlikle okumalısın bu fırsat herkesin eline geçmez allah zihin açıklığı versin, gönlüne göre versin.
annen türkiyedemi eğer onu da yanına alırsın oo sırtın yere gelmez annen yapar yemekleri sen ders çalışırsın ne güzel aman allah bozmasın hihoyyyt:nazar:

evet ben de bu yıl kazandım..Açıköğretim İşletme yazdım ilk tercihimi.Etraftan çok zorladılar Marmara Üniversitesi için puanın yetiyor diye ama..Malum sebepler..Evlilik çocuk...Ben hep geceleri oturup ders çalışıyorum ...Ancak o zaman vakit buluyorum..zor ama ne yapalım..Acaba ben de bu yaştan sonra yüksek lisans yapabilirmiyimki..çok merak ettim.Olmazsa hedefim SMM sınavları mali müşavirlik için okul biterse..

slm canım, tabi ki yüksek lisans yapabilirsin. ama derslere devam şartı var tüm üniversitelerin lisansüstü eğitim programlarında. kolay gelsin, başarılar:nazar:

ne güzel ya barış güneşi tabi orada öss diye bir sıkıntı yok istediğin bölüme yazılıyorsun kesinlikle okumalısın bu fırsat herkesin eline geçmez allah zihin açıklığı versin, gönlüne göre versin.
annen türkiyedemi eğer onu da yanına alırsın oo sırtın yere gelmez annen yapar yemekleri sen ders çalışırsın ne güzel aman allah bozmasın hihoyyyt:nazar:

sağ ol cnm benim ..evet öss derdin yok ...istediğin bölüme girebiliyorsun işte ing eksik buda zorluyor tabi ...dersten cok ing calışmam gerekiyo ...ama keyifli zaten aktif olmayı seven biriyim..annemler izmirdeler..burada kreş ve bakıcı büyük dert kesinlikle güvenilemiyor...
bakalım bebeğimiz bi olsun ..yardımcı olurlar inşa.s. ...
allah seninde gönlüne göre versin hzurun mutluluğun sağlığın daimi olsun sevdiklerinl eberbaerce bir ömür diliyorum ..sevgi ile ..kal..

evet ben de bu yıl kazandım..Açıköğretim İşletme yazdım ilk tercihimi.Etraftan çok zorladılar Marmara Üniversitesi için puanın yetiyor diye ama..Malum sebepler..Evlilik çocuk...Ben hep geceleri oturup ders çalışıyorum ...Ancak o zaman vakit buluyorum..zor ama ne yapalım..Acaba ben de bu yaştan sonra yüksek lisans yapabilirmiyimki..çok merak ettim.Olmazsa hedefim SMM sınavları mali müşavirlik için okul biterse..

tebrik ederim cnm tabiki yüksek yapabilirsin ... ben bile doctora ya kadar düşünüyorum ki..
daha üniversiteye yeni başlıcam hazırlık şuan..eltim 2 cocuklu ve doctoraya başladı kimya üzerine..ilmin yaşı yok...başarılar cnm ..:hooray:

sağ ol cnm benim ..evet öss derdin yok ...istediğin bölüme girebiliyorsun işte ing eksik buda zorluyor tabi ...dersten cok ing calışmam gerekiyo ...ama keyifli zaten aktif olmayı seven biriyim..annemler izmirdeler..burada kreş ve bakıcı büyük dert kesinlikle güvenilemiyor...
bakalım bebeğimiz bi olsun ..yardımcı olurlar inşa.s. ...
allah seninde gönlüne göre versin hzurun mutluluğun sağlığın daimi olsun sevdiklerinl eberbaerce bir ömür diliyorum ..sevgi ile ..kal..

iyi dileklerin için çok sağol canım inşallah birgün bitirdik diyede konuşuruz buradan allah nasip eder.
kaydirigubbakcemile5

merhaba tabiki yüksek lisans yapabilirsin onun yaşı yokki, hatta bazı okullarda hem tezsiz hem de öğretim süresi 1 yıl yüksek lisansın ve sen galiba istanbulda yaşıyorsun bu konuda şanslısın orada mutlaka vardır bu şartlarda bir okul allah yardımcın olsun canım.:içelim:

iyi dileklerin için çok sağol canım inşallah birgün bitirdik diyede konuşuruz buradan allah nasip eder.
kaydirigubbakcemile5

aminnnnnnnnnnn cnm inş bitirdiğimizde işe başlıyoruz diye yazışırız
mezun olduk deriz all günleri güzellikle yaşatsın sevgi ile kaydirigubbakcemile2

kızlar bende evlendim hiç ders çalışmaıyorum açıköğreitm 2. sınıftayım bu sene 3. senem oolucak hala bitiremedim evliyken insanın ders çalıması çok zor gündüz zaten iş stresi eve gel yemek derken ev işleri ee tabibunun yanında eşinde var zor yani bakalım ders çalışıp geçmem lazım yaaa

kızlar bende evlendim hiç ders çalışmaıyorum açıköğreitm 2. sınıftayım bu sene 3. senem oolucak hala bitiremedim evliyken insanın ders çalıması çok zor gündüz zaten iş stresi eve gel yemek derken ev işleri ee tabibunun yanında eşinde var zor yani bakalım ders çalışıp geçmem lazım yaaa

Allah kolaylık versin, zor ya valla

masallah hepinize.Evliyken bunlarin hepsini dusunuyor olmaniza gipta ettim.Ben yapamam yani ev ve iki cocugun ustesinden gelemiyorum ama 3 cocuklu okuyan ve baska super isler yapan bayanlari gordum ve duydum sadce guveninizi kaybetmeyin.Tebrikler

X