Bebeğin kesesi ne zaman görülür?Kalp atışı ne zaman duyulur?

MUGYAT

Guru
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2008
1.027
69
Merhaba herkese.Ben 5+5 günlük hamileyim.Bebişimin kalp atışını en erken ne zaman duyacağım terübeli arkadaşlar?:CüvCüv::emir_bebek:

canlarım benım nasıl ıyı anlıyorum sızı, biliyorum neler hıssetıgınızı ama sabırlı olmanızı tavsıye edıyorum ben...
2 haftada bır dr gıdın 3.ay bıtene kadar sureklı gıtmek acaba kese gızuktumu kalp atısını ne zaman duyucaz bu tur endıseler daha yenı yenı gelısmekte olan yavrulara zarar verdıgını unutmayın...
su sıralar emınım dr gıttınız ve gebesınız dedıler sımdı 2 hafta bekleme zamanı keseyı goreceksınız kısmet olursa kalp atısını da duyarsınız ama duyamazsanız bı 2 hafta sonra nasıl olsa duyacaksınız
hersey nasıp kısmet arkadaslar hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Merhaba herkese.Ben 5+5 günlük hamileyim.Bebişimin kalp atışını en erken ne zaman duyacağım terübeli arkadaşlar?:CüvCüv::emir_bebek:

canım gebelik kesesi eğer doktora gittiysen görülmesi gerekiyor
kalp atışlarıda 7. haftadan itibaren duyabiliyorsun.
doktora gitmediysen doktora gittiğinde mutlaka keseyi görüyorsa içindeki yolk sac denilen keseyide görüp görmediğini sor.çünkü o kese bebeğin ileride o kese içinde gelişeceğine dair en önemli bulgu.
allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.

vajinal usgyle en erken 4. haftada kese gözükür.kalp aımıda 7 ve 8. haftalarda hatta bazen 9. haftada bile gözükür.ama kalbin sesini 10. haftadan önce dinlettirmez coğu.

5-6 haftalıkken kese göründü.ancak kalp atışlarını vajinal ultrasonla duyabildik.karından ultrasonla 8 haftalıkken gördük.

ben de hamişim:nazar: 5+2 günlüğüm dr bana adetten 20 gün sonra gel dedi. çok korkuyorum dr ye gitmekten :bbo: tam 7+ 0 a denk geliyor sizce o zaman kesin görebilir miyim aslında daha gitmediğim içinde endişeliyim ama napıyım gelme dedi işte bir de eşimde yanımda yok beklemek o kadar zor ki...:1hug:

canım ben 5 haftalıkken ufak bi kese gördük 7 haftalıkken de kalp atışlarını dr dinletti zaten kendinde görüyosun kıpır kıpır atıyo kalbi :))

Arkadaşlar verdiğiniz cvaplar için teşekkür ederim.Biz de çok şükür keseyi gördük.Doktor bir hafta sonra tekrar çağırdı.Kesenin içinde bebği görmemiz gerekiyormuş.Daha çok küçükmüş.Biraz sabret dedi.Ama içimiçime sığmıyor.Beklemek zor.

Arkadaşlar verdiğiniz cvaplar için teşekkür ederim.Biz de çok şükür keseyi gördük.Doktor bir hafta sonra tekrar çağırdı.Kesenin içinde bebği görmemiz gerekiyormuş.Daha çok küçükmüş.Biraz sabret dedi.Ama içimiçime sığmıyor.Beklemek zor.

vajinal olarak mı baktırdın.....

bende cumartesi gittiğimde gördüm..bebeğimi,kalp atışlarını.....ama kesenin yanında kanama olmuş onun için progestan verdi...şimdi 23 ağustosta 2.randevuda herşey daha iyi olur umarım.....senin içinde haftaya heyecan verici olacak.....rabbim bize bağışlasın

slm arkadaşlar bende tam 8 haftalık hamileyim. Allah'ıma çok şükür... 5 hafta 5 günlükken ultrasonda kese ve içinde nokta kadar bebeğim göründü... 7 hafta 5 günlükkende kalp atışları duyuldu... Allah herkese nasip etsin... ama ben hep çok korkuyorum bebeğime birşey olacak diye... Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun arkadaşlar...

arkadaşlar benim kasıklarımda ağrı oluyodu şimdi belimdede var dünden beri... 8 haftalık hamileyim... doktorum kasık ağrısının normal olduğunu 5. aya kadar sürebileceğini söyledi... ama bel ağrısıda başladı sizce normal mi... bide dün havuza gittim zararı olur mu sizce...

Bizde kesenin içinde bir nokta gördük ama doktor bebek demek için çok erken dedi.Allah hepimize kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah.Bu arada gelişmesi normal dedi.ilk hcg 2618 di.Bir hafta sonraki 15000 di.

X