Yumurtalık takibi nedir? Lütfen yardım edin

ozozlem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
20
0
Doktorum bana yumurta takibi yapmaya başlayalım. Sağ yumurtadan yumurtlama olduğunda hamile kalmana çalışalım dedi. Çünkü sol yumurtadan bir ameliyat olmuştum. Yumurta takibi nasıl oluyor ve yapılması şart bir şey mi? Lütfen bilen varsa yardım etsin

Doktorum bana yumurta takibi yapmaya başlayalım. Sağ yumurtadan yumurtlama olduğunda hamile kalmana çalışalım dedi. Çünkü sol yumurtadan bir ameliyat olmuştum. Yumurta takibi nasıl oluyor ve yapılması şart bir şey mi? Lütfen bilen varsa yardım etsin

Cnm bildiğim kadarını yazayım sana.Öncelikle adet oldugundan sonraki yumurtlama günlerini yakalayıp yumurtanın gelişimini takip ediyor.Çatlama gününü tespit edip ona göre eşinle birlikte olma günlerini ayarlıyor.2 günde bir falan ultrasona cagırıp yumurtanın boyunu ölçüyor ona 21 mm oldugunda ilişki öneriyor.İnşallah sonuc alırsınız.

canım sağ yumurtalığın yokmu öncelikle.. benimde sağ tüpüm yok. ancak soldan yumurtlarsam şansım vardı.. neyse yumurta takibi hamişliği hızlandırmak için..usg den dr adetten sonra aralıklarla seni çağırıp yumurtalrına bakıyor..çatlamaya hazır oluncada sana ilişki günü öneriyor... hadi hayılrsı..

merhaba ozozlem cnm bende şuan yumurta takibindeyim adetin 3 günü dr.çağırıyor muaneye 2 günde yada 3 günde bir kontrol yumurtanın büyüklüğü kontrol ediliyor bu 12-14 gün sürüyor tabi kişiden kişiye
değişiyor sonra yumurta veya yumurtaların 20 mm olunca çatlatma iğnesi veriyor iğnedeni vurunduğun akşam ilişki yok ertesi gün 3-4 gün her gece ilişki veriyor dr.benim dün son kontrolüm vardı 18 mm idi
yarın değil cumartesi saat 7 iğneyi vurun ertesi gün gün aşırı 3 gün ilişki verdi dr.inşallah bu sefer olur
daha önce 1 kez aşılama 3 tüp bebek denedik 4 tük bebek için beklemedeyiz bu arada ben istedim
yumurta takibini bakalım inşallah olur dua edin canlarım...görüşmek üzere allaha emanet olun...

Armağanım ben 4 ay önce dış gebelik geçirdim sol tüpden. Ama tüpüm duruyor. drum hsg yaptı tüpler açık çıktı. Ama yinde soldan hamile kalma, sağdan olsun, onun için de yumurta takibi yapalım dedi. Ama ben çok gerekli olup olmadığını anlamaım.

Armağanım ben 4 ay önce dış gebelik geçirdim sol tüpden. Ama tüpüm duruyor. drum hsg yaptı tüpler açık çıktı. Ama yinde soldan hamile kalma, sağdan olsun, onun için de yumurta takibi yapalım dedi. Ama ben çok gerekli olup olmadığını anlamaım.

doktorun saçmalamış iyice
ne demek soldan hamile kalma, bu senin elinde mi ki?
töbe yaa, Rabbim nereyi dilerse ordan kalırsın
siparişle kalınıyor sanki
:eek:klava:

kızlar meraba bende klomen kulladım ama yumurta takip ettirmeddden catlatma iğnesi vuruldum çok pişmanım tavsiyem tembellik etmeyin sakın yumurtalıklarım kist dolmuş

X