Kürtajdan sonra.

kardelenk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2007
424
20
Arkadaşlar, bilenleriniz vardır, bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım...38 gün oldu adet olamadım ve bugün çok ağrım var..napmalıyım? Lütfen bi fikir verin...aspirin içsem bişey olur mu ki..belki adet olsam ağrılarım geçer, çok kötüyüm... senağlama

benim de boş gebelik nedeniyle kürtajdan sonra 39. günüm bugün, ben de adet olamadım :KK43: hafif kramplarım var, bir bardak civanperçemi içiyorum ben ağrım artınca. hafifletiyor ağrıları, sen de dene istersen.

Arkadaşlar, bilenleriniz vardır, bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım...38 gün oldu adet olamadım ve bugün çok ağrım var..napmalıyım? Lütfen bi fikir verin...aspirin içsem bişey olur mu ki..belki adet olsam ağrılarım geçer, çok kötüyüm... senağlama

canım küretajdan sonra genelde oluyor doktoruna gitsen daha iyi olur bi kontrolden geçmiş olursun sağlık bu ihmale gelmez .....a.s.

dr.umla görüştüm arkadaşlar normal dedi... hala adet olamadım.
Benim bazen kramp şeklinde, bazen de çok fena gaz sancısı gibi ağrılarım oluyo, iki büklüm kalıyorum.
Şaşırdım ne yapıcağımı. Bu gün 40 gün oldu ve 3 gündür bu haldeyim:KK43:

Kürtaj olalı 20 gün oldu.Sanırım kürtaj sonrası adet zamanı gecikebiliyor.Normalde düzenli ve ağrısız adet olurum..40-50 güne kadar adet olmak sorun teşkil etmiyor..
Acaba adetlerini normalde ağrılı geçiren arkadaşlarım kürtaj sonrası ilk adetlerini de mi ağrılı geçiriyorlar..

Bi de bişey sorucam arkadaşlar kürtaj sonrası ilk ilişkinizi ne zaman yaşadınız!

Kürtaj olalı 20 gün oldu.Sanırım kürtaj sonrası adet zamanı gecikebiliyor.Normalde düzenli ve ağrısız adet olurum..40-50 güne kadar adet olmak sorun teşkil etmiyor..
Acaba adetlerini normalde ağrılı geçiren arkadaşlarım kürtaj sonrası ilk adetlerini de mi ağrılı geçiriyorlar..

Bi de bişey sorucam arkadaşlar kürtaj sonrası ilk ilişkinizi ne zaman yaşadınız!

Bize kürtajdan sonra, adet olana kadar ilişki yasak dedi. Enfeksiyon kapma durumu daha kolay olduğu için sanırım...

küretaj sonrası daha önce hiç ağrısız adet olsanız bile ağrılı oluyor
ilk adetininin bitiminden sonra ilişki serbest canım..
bende küretaj olalı 6 gün oldu kaderlerimiz aynı...

küretaj sonrası daha önce hiç ağrısız adet olsanız bile ağrılı oluyor
ilk adetininin bitiminden sonra ilişki serbest canım..
bende küretaj olalı 6 gün oldu kaderlerimiz aynı...

Ayyy daha çok yeni.. Geçmiş olsun canım...
nasıl ve neden oldu peki kürtajın..

Bir de benim kürtajdan sonra çok az kanamalarım oldu ve bitti.Dr um kanamaların devam etmezse 15 gün sonra ilşkiye girebilirsiniz dedi..Malum 4 aydır girmiyorduk ilişkiye.Micro tedavisiyle hamile kalmıştım..Nette okudum..Kanamalar bitince ilişkiye girilebiliyor.Çünki hem kürtajın etkisi hem de enfeksyon riskine karşı bu süreyi koyuyorlar..Anlamadım sizin dr larınız neden ilk adetten sonra ilişki demiş.
Biz uzun süredir birlikte olmadığımız için benim adam kam olmuştu artık.bugün start verdik...

Ayyy daha çok yeni.. Geçmiş olsun canım...
nasıl ve neden oldu peki kürtajın..

Bir de benim kürtajdan sonra çok az kanamalarım oldu ve bitti.Dr um kanamaların devam etmezse 15 gün sonra ilşkiye girebilirsiniz dedi..Malum 4 aydır girmiyorduk ilişkiye.Micro tedavisiyle hamile kalmıştım..Nette okudum..Kanamalar bitince ilişkiye girilebiliyor.Çünki hem kürtajın etkisi hem de enfeksyon riskine karşı bu süreyi koyuyorlar..Anlamadım sizin dr larınız neden ilk adetten sonra ilişki demiş.
Biz uzun süredir birlikte olmadığımız için benim adam kam olmuştu artık.bugün start verdik...

peki ne kadar korunacaksınız? bununla ilgili bişey dedi mi dr.un canım ya?
bize bir ay korunun, ama çok sıkı da korunmanıza gerek yok dedi...ben de karar veremiyorum açıkçası

peki ne kadar korunacaksınız? bununla ilgili bişey dedi mi dr.un canım ya?
bize bir ay korunun, ama çok sıkı da korunmanıza gerek yok dedi...ben de karar veremiyorum açıkçası

sevgili kardelen sanırım sen doğal yoldan hamile kaldın..bizim korunmak gibi bir sıkııntımız yok..malum tedavisiz hamile kalamıyoruz...milyonda bir ihtimal hamile kalmam..O yüzden allah ne verdiyse yola devam..üstelik ben dördüz kürtajı oldum..

sevgili kardelen sanırım sen doğal yoldan hamile kaldın..bizim korunmak gibi bir sıkııntımız yok..malum tedavisiz hamile kalamıyoruz...milyonda bir ihtimal hamile kalmam..O yüzden allah ne verdiyse yola devam..üstelik ben dördüz kürtajı oldum..

çok geçmiş olsun canım...hiç kolay değil ama yapacak başka bişi yok, sabredicez
benim de 3.gebeliğimdi, ilk ikisi düşük olmuştu, bunda da kalbi durdu. ben de klomen ve çatlatma iğnesiye hamile kaldım. bilmiyorum bunun bir etkisi varmı tabi...

Kardelenciğim msj.arını okudum da.2 düşük yaşamışsın..Düşüklerden sonra kromozom pıhtılaşma testleri yaptırdın mı..sanırım biraz pahalı testler..yaptırdıysan nerede ne kadar acaba..
Ben bu hafta acıbademe dr uma gidicem.Söyleyecek hangi testler olduğunu..Biz de bakcaz duruma.

Ben micro ile hamile kaldığımdan İlk hamilelik ve kürtajdan sonra testleri yaptırayım diyorum.Çünki dondurulmuş embiyolarım var..Ona göre davranacağım

Bir de pıhtılaşma varsa sanırım heparin iğneleri fakan vuruluyor gebelikte.
Kromozom sorunu varsa da...benim dondurulmuşlarda da o sorun vardır. o zaman tedaviye yeni baştan başlamam gerekecek..Sağlıkla kal..

hepinize çok geçmiş olsun bende temmuz 12 de kürtaj oldum kanamam tam 26 gün sürdü 8 ağustosta yeniden kürtaj gerekti kanamanın nedeni içerde parça kalmasıydı şimdi yine hafif kanamalarım var yeni olduğu için, umarım bende bu defa çabuk atlatırım bizde yaklaşık 1 aydır ilişkiye girmedik doktorlar kanama bitince girebilirsiniz diyorlar ama kesinlikle korunmadan ilişkiye girmeyin dediler çünkü hemen hamile kalma olasılığı yüksekmiş tekrar geçmiş olsun

canım sana da çok geçmiş olsun, umarım hepimiz en kısa zamanda sağlıkla hamiş kalırız.. a.s.

Bebeklerini kaybeden arkadaşlara buradan çok çok geçmiş olsun.Allah sağlıkla inşallah bir daha annelik sevinci yaşatır bizlere..

22 temmuzda kürtaj olmak durumunda kaldım.Çünki dördüzlerimin hepsinin kalpleri durmuş..Allahın takdiri...

Kardelenciğim msj.arını okudum da.2 düşük yaşamışsın..Düşüklerden sonra kromozom pıhtılaşma testleri yaptırdın mı..sanırım biraz pahalı testler..yaptırdıysan nerede ne kadar acaba..
Ben bu hafta acıbademe dr uma gidicem.Söyleyecek hangi testler olduğunu..Biz de bakcaz duruma.

Ben micro ile hamile kaldığımdan İlk hamilelik ve kürtajdan sonra testleri yaptırayım diyorum.Çünki dondurulmuş embiyolarım var..Ona göre davranacağım

Bir de pıhtılaşma varsa sanırım heparin iğneleri fakan vuruluyor gebelikte.
Kromozom sorunu varsa da...benim dondurulmuşlarda da o sorun vardır. o zaman tedaviye yeni baştan başlamam gerekecek..Sağlıkla kal..

Canım, o testleri adetim bittikten sonra (tabi başlayabilirse) yaptırıcaz. Daha önce yaptırmadım. Bence de bi daha böyle bişi yaşamadan yaptır ki önlemini alasın. Ben istemedim daha önce keşke yaptırsaydım. Gerçi ben hergün iğne vurunuyodum zaten, ilk düşükten sonra vermişti dr.um. Testleri de ssk da yaptırıcam. Sonuçları almam biraz uzayacak heralde ama...dediğin gibi biraz pahalı testler galiba.

seni çok iyi anlıyorum seybay, bende ikiz annesiydim 12 temmuzdaki kürtajımda.allahın takdiri doğru söylüyorsun allah hepimize sağlıklı bebekler doğurmayı nasip etsin a.s.

sana da çok geçmiş olsun hayatım. normal yoldan mı yoksa tedaviyle mi olmuştu.kaç haftalıkken kaybettin..

ben 2 kez kürtaj oldum ama kurtajdan sonraki ilk ay reglm'de hiç ağrı çekmiyordum ama sen bir ağrı kesici felan al bence sakıncası yoktur....

Kürtajdan sonraki 45.günümdeyim..ve halen adet olmadım..endişelenmeye başladım..Dr umu aradım 1 hafta içinde de gelmezse kontrole gel dedi..
Arkadaşlar kürtajdan sonra ilk adetinizi kaç gün sonra gördünüz!!!Bilgilendirir misiniz....

X