Aile Planlaması Tüp bağlatmak konusunda fikir verir misniz ltf?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Diloxsxum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
344
1
hanımlar merhaba
yaşım 39 ve Allah izin verirse haftaya ikinci çocugumu dunyaya getıreceğim
Dr.um dogum esnasında tüp baglatmak ıstermısın gıbı bır can alıcı soru sordu kı kafam cok karıstı
hıc aklımda yok ıken düşünmeye başladım
hap kullanamıyrum zıra hep unuturum, spıral takmak ıstemyroum kanamayı arrtırıyormus.
bu yontem ıyı gıbı geldı bana..
bu saat den sonra da tekrar cocuk ısteyecgımı hıc sanmıyorum
fıkırlerınızı yazar mısınız ?baglatan var mı??????????

Benim bir arkadaşım bağlatmak istemiş onun doktoru tıp fakültesinde doçent ve şunu demiş. Ben asla bağlamam git kime istersen ona bağlat eşimin bile bağlamadım o işleminde kanına zararları olduğunu düşünüyorum ve yaptırmanı tavsiye etmem demiş. Benim bildiğim bu.

selamm asla derim dünyanın binbir türlü halı varr sen doğuruyosun ama ömrunu sen bilemzsin ki bence böle bişi yapma derimm korumma yolu varr bi sürü onları seççç...... kolayy gelsinn.......

hanımlar merhaba
Dr.um dogum esnasında tüp baglatmak ıstermısın gıbı bır can alıcı soru sordu kı kafam cok karıstı
hap kullanamıyrum zıra hep unuturum, spıral takmak ıstemyroum kanamayı arrtırıyormus.

canım benim çocugum yokma bu konuyla ilgili bilgim var.Bizim tanıdıklardanda kordonlarını bağlatan var,canım baglattığın zaman istediğin zaman açtırabiliyosun,ama bunun için eşinin imzası gerekli,anlayacağın sen bu işe evet desen bile,eşin ne düşünür bu konuda eşinin onayı olmadan yapmıyorlar...bu konuyu doktorunla tekrar konuş baglatırsam sonra tekrardan açabilirmiyim de...geçmiş olsun....sengözlerimebaksanab

hanımlar merhaba

merhaba diloşum,ben önce bir kadın sonra aile planlaması hizmeti veren bir sağlık kuruluşu çalışanı olarak kesinlikile geri dönüşü olmayan bu yöntemi önermem.yarının insana ne göstereceği belli olmaz.karar vermeden önce bir ana çocuk sağlığı merkezine gidip diğer korunma yöntemleri hakkında sağlıklı ve güvenilir bilgi almalısın,en azından faydalı olur karar vermende.kendine iyi bak.:1no2:

Merhaba .Benim cocugum olmuyor.Esimden kaynaklaniyordu bu ana kadar tuplerim acikti artik tikanmis.Tikaninca da su toplayip embryonun ustune dokulup embryonun tutunmasini engelliyordur diye tupleri baglamak icin laporoskopi istedi dr.um.Ama lap... yaparsam iyilesme surecimde tup bebegi heyet raporuyla 3, kez deneme hakkimi kaybederim diye direkt tup yaptiracagim ve bu benim 3. tup denemem.Laporoskopiyle bile tuplerin acilip acilamayacagina garanti veremiyor dr. lar.Biz bunlari cekerken senin tuplerini baglatman ....Dunyanin binbir turlu hali var esin korunsun igneyle korunun derim ben.

canım bağlatma derim çünki gözlere vuruyo 1 kaç sene içinde sonrada açtırma şansın yok büyük bir ihtimalle...

canım benim annem baglattı
erken menopoza girme gibi bi yan etkisi var her ne kadar doktorlar inkar etse de
bütün tanıdıgım baglatan kadınlarda var
actırma sözkonusu ama kim actırmak ister baglattıktan sonra ha birde allah korusun bugün başımıza ne geleceğine dair garantimiz varmı sakın bağlatma a<blacım
bennden sana baglatan birinin kızı olarak tavsiye

canım allah çocuklarına ömür versin ama bu işlem biraz sakıncalı annem kız kardeşimden sonra bağlattı mikrop kaptı sonrasındada düzelemedi dünyanın hali belli olmaz bu işin geri dönüşüde yok bence başka yöntemler dene zaten allah vermek istedimi sen ne yaparsan yap verir kadere razı olmak lazım iyi düşün derim

Ben daha önce pek çok farklı yöntemlerle korunmaya çalıştım.
Hap dediğiniz gibi ilk başlarda unuttum ama zamanla alışıyor insan.
Spral kullanmıştım bana çok problem yaşattı. Pek çok kez rahim ile ilgili
sorunlarım oldu en son mayıs ayında myom ameliyatı olacaktım ve o zaman
eşimle daha öncedende konuşup anlaştığımız için dr tüplerimide bağlamasını söyledim.
Yaşım 34 iki çocuğum var biri 11 diğeri 5.5 yaşında ve şimdi içim çok rahat
bundan sonra bir gebelik zaten düşünmüyordum ve ameliyat sırasında bunun yapılması
bana çok doğru geldi evet dr eşin imzasını istiyor. Bana çevremde pek çok kişi
buradaki arkadaşların yazdıklarını söyledi bende çok kararsızlığa düştüm o dönem
ancak şu varki Allah korusun çocuklarımdan herhangi birine birşey olsa yeniden gebe
kaldım diyelim o bebek ne oğlum olacak benim için nede kızım....... Şuanda eşimde
bende çok rahatız yani çok içime sindirmiştim zaten bu durumu ameliyatın üstünden
3,5 ay geçti herhangi bir problem yaşamadım adetlerim düzenli, tek sorun ameliyatı
daha önce iki kez sezeryanle doğum yapmıştım aynı yerden yaptı dr biraz iyileşme
süreci uzadı o kadar. Dediğim gibi bu aslında tamamen sizin kendi kararınız.
Ben kendi adıma çok memnunum istenmeyen bir gebelik, kürtaj (Allah korusun)
gibi durumlardan çok daha iyidir.

Diloşum´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
hanımlar merhaba
Selam canım 2 sene bitti bnimde sağlık sebebiylen bağlandı hamile kalmam yasak ve ilaç iğne hiç bir şey kullanamıyorum eşime kalıyor oda nekadar güvenli,Allah çocuklarımıza sağlıklı ömür versin.Bende tedirgin oldum çok araştırdım .Bünye meselesi birazda bazısı çok memnun bazsı sorun yaşıyor oda şans diyelim .Sevgilerimle

Ya bunu da allahaskına dine baglamayın ne alaka dinen caiz deil Kur'an-ı Kerim indirildiginde tüplerinizi sakın baglatmayın mı denmiş?
Kürtaj olmaktan cok daha iyi bir cözüm bence eger kesinlikle cocuk düşünmüyorsan ve hic bir yöntem cözüm olmuyorsa.Caiz deil ise korunmanın hicbir yolu caiz deildir arkadasım.Allahın verecegi cana engel oluyorsun sen o zaman her seferinde hamile kalalım her seferinde doguralım?Yok böyle birsey ya herseyi dine baglamayı bırakın lütfen artık!

yaşın 39 2 tanede çocuğun varmış başka çocukda düşünmüyorsunuz o zaman bağlatın.zaten 40 yaşından sonra bi kadının çocuk doğurmaya ne hali kalır,nede büyütmeye takati kalmaz.allah korusun o çocuklardan birine bişey oldu diye bi daha çocuk yapmak gerekir diye bi kaidede yok.yada diyelim istem dışı hamile kaldın kürtaj olmak dahamı iyi.tabi sen doktorunla yinede uzunca görüş.

hanımlar merhaba

ben ceren dördüncü çocuğumu doğurduktan sonra tüplerimi bağlattım dört sene önce bağlatım sağlık açısından bir problemim yok 35 yaşındayım hayat ne getirir bilemeyiz piskolojimen etkileniliyor yoksa no proble m

konu 2 sene öncesinin konusu
bence ya çocuklarım ölürse yine çocuk yapmak istersem düşüncesi garip
sonuçta mesela insanın 3 çocuğu olur, diyelimki üçüde ölür, karı koca yinede tekrar çocuk yapmak istemeeyebilir, yani illa ölenin yerini doldurmak lazım düşüncesi tuhaf
burda asıl karar verilmesi gereken konu, "bir daha doğum yapmak istiyormuyum", çocukların ölmesinden yada yaşamasından bağımsız olarak bu soruya kesin cevap verebilmeli kadın

chess alkisalkisalkisalkisalkisalkis al bendende o kadar yani nüfus azaldı diye yerine yenisini koymak mı gerekir banada saçma geliyor napalım yani öldüyse öldü hepimiz ölücez kaderi böyleymiş çocuğu olmayan bi insan yaşayamazmı yani.kısır insanlar napsın onların hiç olmuyo ama yaşıyolar bi şekilde kendimizi şartlandırmamamız lazım.

X