Hamilelikte sucuk yemek?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Merhaba arkadaslar 15+4 günlük gebeyim.arada bir sucuk cok canim istiyor yiyiyorum.ama iyicene pişiriyorum tavada acaba tehlikelimi...yemesemmi hiççç...sizler yiyiyormusunuz..hani diyolar ya sakatad-çiğ köfte-salam sucuk sosis pastirma kavurma mayonez maydonoz adacayi rafadan çiğ yumurta yasak olan ürünler...başka yasak olan ürünler nedir varmi bilen fikri olan yazarsaniz sevinirim..birde sucugu pişirip yesek yine tehlikelimi...
Bu konuda bildiklerimizi yazarsak en azindan bilgimiz olur ve yemeyiz tehlikeli olan seyleri...

Mrb tatlim bende buna benzer bi forum açmiştim. Yeşillikleri yikadiktan sonra hemen ağzina götürme demişti dr. Ellerini sabunla sonra ye..ben hamileyken(bebeğimi kaybettim)şeker yasakti gebelik şekeri riskine karşi şimdi de diyetteyim.cola,hazir meyve suyu,meyveli soda bunlarda yasaklar arasindaydi.bide kirmizi et e çiplak elle dokunma dedi.eldiven kullaniyordum.

merhaba arkadaslar 15+4 günlük gebeyim.arada bir sucuk cok canim istiyor yiyiyorum.ama iyicene pişiriyorum tavada acaba tehlikelimi...yemesemmi hiççç...sizler yiyiyormusunuz..hani diyolar ya sakatad-çiğ köfte-salam sucuk sosis pastirma kavurma mayonez maydonoz adacayi rafadan çiğ yumurta yasak olan ürünler...başka yasak olan ürünler nedir varmi bilen fikri olan yazarsaniz sevinirim..birde sucugu pişirip yesek yine tehlikelimi...
Bu konuda bildiklerimizi yazarsak en azindan bilgimiz olur ve yemeyiz tehlikeli olan seyleri...

canim benim.
Benimde çok sevmememe rağman arada canim sucuk ve salam istiyor iyice pişiriyorum öyle yiyorum ve güzendiğim bildiğim marka aliyorum.eğer güvendiğim bir yerde yemek yiyeceksem mesela geçen kokoreç istemiştim tanidik yerdi iyice pişirtmiştim özellikle.herşeyin tarihine mutlaka bakarim.yeşilleikleri sirkeli suda yikarim arkadaşimin dediği gibi eti çiplak elle ellemem.bunun gibi yani cnm

cnm ben cok pastırma yedim hamileyken bişey olmadıı cook sükürr cok saglıklı bebegim var 4aaylık olduu teyzesii darızısana bitanem allah kurtarsın

Merhaba arkadaslar 15+4 günlük gebeyim.arada bir sucuk cok canim istiyor yiyiyorum.ama iyicene pişiriyorum tavada acaba tehlikelimi...yemesemmi hiççç...sizler yiyiyormusunuz..hani diyolar ya sakatad-çiğ köfte-salam sucuk sosis pastirma kavurma mayonez maydonoz adacayi rafadan çiğ yumurta yasak olan ürünler...başka yasak olan ürünler nedir varmi bilen fikri olan yazarsaniz sevinirim..birde sucugu pişirip yesek yine tehlikelimi...

İyi de sen daha bunları sayarken ben çiğ köfte diye ağzımın suyu akmaya başladı bilecokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook bunları yemeden nasıl yaşar insanCADIARZU

bende sucuk yiyorum canım çok istemesine karşın çiğ köfteden koladan uzak duruyorum bildiğim kadarıyla midye karides gibi deniz ürünleride yasak

İyi de sen daha bunları sayarken ben çiğ köfte diye ağzımın suyu akmaya başladı bilecokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook bunları yemeden nasıl yaşar insanCADIARZU

canım etsiz çiğköfte yiyebilirsin ya da pişirilmiş et ile yapılan çiğköfte yemende sakınca yok. Ben pişirilmiş et ile yapılandan yiyorum hem hiç bir zararı yok hem de oldukça besleyici cokacimcoook

kizlar ya ben de bundan 1 ay once canim cig kofte istemisti bir karkadasim da yapti saolsun baya yedim...bundan sonra yemem artik dikkat ederim...bir de cig etlere neden ciplak elle dokunmamaliyiz merak ettim bunu hic duymamistim da

Ya kızlar herşeyi abartmamak lazım onu yeme bunu yeme.Çiğ et yemek sakıncalıdır toxsoplazmaya karşı yoksa iyi pişmiş sucuğun zararı ne ha faydasıda yok oda ayrı ama çiğ köftenin etsiz olanını yiyin ne zararı var çiğ etede çıplak elle ellemeyin demelerinin tek sebebi elinizde bir kesik olursa etdede toxsoplazma mikrobu varsa ordan kana karışır diye.

canım çig yemek yazarlı pişmişinin bir sakıncası yok.bende arasıra yiyorum canım istiyor ama iyice pişiriyorum.bide sucukları kızartırken çok az su damlat ve kısık ateşte pişir.böylelikle içide iyice pişmiş oluyor.

Bu konuda bildiklerimizi yazarsak en azindan bilgimiz olur ve yemeyiz tehlikeli olan seyleri...[/QUO

ELBETTE YİYECEKSİN AMA ABARTMADAN BENİMDE CANIM İSTEDİ DOKTORUMLA GÖRÜŞTÜM İYİCE PİŞİR VE ÇOK NADİR TÜKET DEDİ...

çiğ et tüketmenin ve ellemenin toksoplazma enfeksiyonuna karşı etkisi var ama arkadaşlar ben bu hastalığı önceden geçirmişim şimdi hamişim yani bunlara karşı bağışıklığım var bunları yiyebilirim mi demek oluyo

X