Bebek Beslenmesi 4. Yimizi bitirdik nisan anneleri ek besin neler veriyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
NİSAN ANNELERİ HADİ BAKALIM EK BESİNLER VERMEYE BAŞLADINIZMI? NELER VERİYORSUNUZ ? VE MİKTARLARINI YAZARAK BİRBİRİMİZE FİKİRLER VERELİM PAYLAŞALIM kaydirigubbakcemile5
Ben kızıma ek olarak meyve (şeftali muz karpuz v.b tatlı meyveleri) iyice ezip suyunu ve posasınıda veriyorum tadımlık çook az yarım çay kaşıgı kadar yumurta sarısını veriyorum çeyregin çeyregini, ekmek içini çok küçük alıp yemeklerin suyuna batırıp veriyorum ekmek sadece 1 defa ama çok az veriyorum tadını alsın yutmayı ögrensin diye patates kaynatıp iyice ezip veriyorum yani aklına gelen tatlı acı, ekşi ,aşırı tatlı yiyecekler vermiyorum. MAŞALLAH kızım yiyor hiç verdiğim şeyleri çıkarmadı. peki sizler neler veriyorsunuz.? dediğim gibi ben tadımlık veriyorum tad duygusu gelişsin diye cokacimcoook:nazar:

Ben bu son hafta şeftali,karpuz,erik,kayısı ve üzüm suyu içirdim..çoğunuda kendi bahçemizden toplayarak yaptım..ama herhangi bir kısıtlama koymadan ne kadar içerse verdim..posalarını vermedim henüz..önümüzdeki hafta hem posalarından vericem,hem de yoğurt yapıp vericem.ben sebzelere 6.ayda geçmeyi düşünüyorum,zaten emziriyorum,yavaş yavaş hareket edicem:))

EVET CANIM BENDE EMZİRİYORUM SEBZELERİ FALAN 6. AYDA GEÇİCEM , BUGÜN ÜLKERİN HERO BABY BEBE BİSKÜVİSİNİ ALDIM 4. AYDAN İTİBAREN DİYE YAZIYOR ONDANDA VERİCEM. BENDE EMZİRİYORUM ÇOOK ŞÜKÜR SÜTÜMDE YETİYOR KİLOSUDA İİYİ AMA GENEDE TATMASI İÇİN VERİCEM YAVAŞ YAVAŞ cokacimcoook

evet kızlar bende meyvelerden birer çay kaşığı veriyorum alışsın artık bebişim.... ekmeği bir kere verdim daha.. yavaş yavaş başlıyoz artık:)))

benim bebişim henüz 3 ay 3 haftalık o sebeple daha tam olarak bişey vermeye başlamadım şeftaliyi ağzına değdirdim erik karpuz hepsinede yüzünü buruşturdu bir iki hafta sonra başlmayı düşünüyorum azar azar bir çay kaşığı şeklinde denicem...inşllah ablası gibi iştahlı olur:)

Bizimde bitti hatta sekizgün geçti bile ama doktor o kadar üstüne basa basa emzirmeye devam ediceksin diyorki bişey veremiyorum heralde daha iki ay daha beklicem.

BENCE BEKLEMENE GEREK YOKK BEBEGİN EMMEYE DEVAM ETSİN BİZLERDE EMZİRİYORUZ TADIMLIK ŞEKİLDE SENDE BAŞLA 4. AYDAN SONRA BAŞLANIYOR SEN BAKMA DR SÖYLEDİĞİNE a.s

ben şeftali suyu, yemeklerin suyunu emziğine batırıp veriyorum bir tadımlık, ekmek vermedim daha aslında daha erken diyenlerdenim ama az az tattırmak gerekiyor

bende başladım valla 4 ay 8 günlük bugün yarım çay bardağı şeftalisuyu içti ikindide de 1 çay bardağı yoğurt yedi.maşallah.

bende pirinç unu ile muhallebi pişirdim.bebelac tarifinden.ilkm yaptıgımda beğenmedi.sonra beğendi.meyveleride az az tattırıyorum

bizim doktor kontrolümüz 27 ağustosta doktor başlama o zman başlarız dedi ama ben muhallebi ile başladım sonra bebelacın meyve püresini verdim ne versem kusuyo bu ya. Tiksiniyo farklı tatlardan. onlardan tiksinince bu sfer içtiği mamayı da istemiyor. biberonu görür görmez öksürmeye başlıyor ben şaşırdım kaldım ya. bi seferind myle bir kustu ki soluk borusuna kaçtı tıkandı suratı bembeyaz oldu.Çok korktum bi daha da hiçbişey vermedim. bizim yeme problemimz olcak anlaşıldı.

benim dr ek bisey verme dedi ama ben yinede 1 2 cay kasigi meyva puresi verdim(elma seftali)cowe gate 4 ayliklar icin organik muhallebisini,yogurdunu ve sekersiz kompostosunu verdim hepsi organikmis sadece 2ser cay kasigi oda 2 gunde 1 veriyorum tadlari ayirsin diye

bende başladım valla 4 ay 8 günlük bugün yarım çay bardağı şeftalisuyu içti ikindide de 1 çay bardağı yoğurt yedi.maşallah.

canım yaa yoğurtu kendin yapıyorsun yoksa hazır mı verdin birde yarım çay bardağı çok değilmi ben 3-4 çay kaşığı veriyorum bu bile bna fazla geliyor ooofff yaa bu miktarların ayarlamakta zor iş yaakafamçokkarıştıkafamçokkarışkafamçokkarıştıtı

ben bugün şeftali suyu denedim beğenmedi yoğurt denemek istiyorum ama kendim yapmayı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz yoğurdu kendim nasıl yapabilirim...

ben başalyalı 2 hafta oldu artı 2 çay kaşığı az gelmezmi.hatta 1 çay bardağı verdiğimde oluyor.çünkü sütüm yetmiyor ve aç çocuk uyumuyor.artık uyuyor tabiki mamada veriyorum.ancak sütüm şimdi iyi aralarda bunları verince.yoğurtu kendim yapıyorum,hersün yarım lt süt alıyorum sabah çok kaynatıp sıcak olacak 2-3 çay kaşığı yoğurt koyup örtü kapatıyorum üstüne 4 saat sonra biraz dolapta bekletip saat 5 gibi veriyorum.çok sevdi yoğurtu yemediği birşey olmadı şimdilik.maşallah

ben seftaliyi catalla ıyıce ezıp yedırıyorum posasıyla,yanı sadece suyunu vermıyorum,cok guzel yutuyor masallah.uzum suyu verıyorum.arasıra yumurtanın sarısından bır ıkı lokma,domates suyu,yemeklerın suyuna ekmegı iyice bandırıp verıyorum.yogurt hıc vermedım.kendınız mı yapıyorsunuz yogurdu??bırde yatarken mama yedırmeyı dusunuyorum,tavsıyenız var mı hangı mama en ıyısı??

4 ay 10 günlük genellikle akşam 10 veriyorum ama bazen dışarı çıktığımızda emziremeyeceksem küçük termosum var ona sıcak uyu koyup veriyorum.biberonla veriyorum.ya siz?

4 ay 10 günlük genellikle akşam 10 veriyorum ama bazen dışarı çıktığımızda emziremeyeceksem küçük termosum var ona sıcak uyu koyup veriyorum.biberonla veriyorum.ya siz?

ben bıberonla su ve bıtkı cayı verıyorum ama mamaya daha baslamadım.ilk defa alıcam.paket sütlerle yogurt yapılıyor mu peki?

X