göz kapağı düşüklüğü

poetika

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
13
1
kızım 2008 mayıs doğummlu. sağ göz kapağında düşüklük var.Pitozis teşhisi konuldu. bizimle aynı durumu yaşayanlarla iletişim kurmak istiyorum. yanıtlayanlara teşekkürler.

merhaba benim bir arkadaşımın kızında var her iki gözünde de büyüyünce ufak bir operasyonla düzelecekmiş gözleri yarım açılıyor gibi senin bebeğinde de o şekildemi?

Canım Taylan'ı konturole götürdüğümde br bebekte görmüştüm.Ailesi ufak bir operasyonla düzeliceğini görsellik dışında sağlığını etkilemediğini söylemişlerdi.

teşekkürler arkadaşlar.öncelikle sizi tanıdığıma memnun oldum. benim kızımın bir göz kapağında var. umarım bu durumu yaşayanlar beni bulur hem morale hem de fikre ihtiyacım var.bu forumda sürekli bu konuda duyuru mu yapmam gerekir sizce?

Merhaba benİmde 2008 eylÜl doĞumlu bİr oĞlum var. Sol gÖzÜnde kapak dÜŞÜklÜĞÜ var Çok doktora gİttİk. Amelİyat dİyolar. Sİz ne yaptınız. GÖrÜŞmek İsterİm.

bana msn adresini yazarmısın oradan rahatça görüşebiliriz.biz sürekli bi doktora gidiyoruz.görmesinde bir sıkıntı yok ama okula başlamadan ameliyat şart. msn den konuşmak daha kolay olacak....

Merhaba benimde ekim 2007 doğumlu oğlumda göz kapağı düşüklüğü var bu konuda paylaşımda bulunmayı isterim. En çok dr konusunda ve ameliyat yaşı ve yeri konusunda çok teredütlüyüz.

arkadaşlar benim kızımda da vargöz kapağı düşüklüğü.bende de var ama ameliyat falan olmamışım.göz doktoruna gittik doktor estetik bir sorun sadece demişti bize...

selam benim kızım 2008 ağustos doğumlu ve biz bu konuda çok tecrübelendik artık. Kızım 4 aylıkken ameliyat oldu çünkü düşüklük görmesini engelliyordu. keşke ankarada bu sorunda olan anneler bulabilsem ve görüşebilsem, gerçekten çok isterdim...

merhaba.msj ını yeni gördüm. biz izmir deyiz.ama yine de bu konuyla ilgili görüşebiliriz. benim farklı şehirlerde görüştüklerim var.fikir almak açısından önemli diye düşünüyorum. biz henüz ameliyat olmadık.görme sorunumuz olmadığından. 7 yaşına kadar beklememizi öneriyor dr umuz. bu arada çok iyi bi göz doktorudur. dokuz eylül den tülin berk.bu konular üzeirne çalışır. msn im simgepoetika hotmail. facebook varsa oradan da görüşebilmek mümkün benim açımdan:) görüşmek üze

arkadaslar benim oglum 2009mart dogumlu 1.5 yaında dun dnyagöz hastanesine gittik ankaraya bu işin piri mehmet ünaldır internetten de arastırın bu dal herhangi bi göz doktorunun ilgilendiği bi dal değil apayrı bi uzmalk konusu bunu sizde biliyosunuzdur okuloplasti dalı..mehmet unal hocamız bu işte bir numara bana yaptıgı ameliuyatları gözterdi bu ameliyatın nekadar ciddi bi ameliyat oldugunu anlattı emin ellere teslim edilmesinin cokcok onemli oldugunu anladım cok iyi arastırın 4 yasında ameliyat olabileceini anlattı ogluöun nedenleri de detaylı olarak bldirdi bana..benim içim artıkrahat allahtan bi mani gelmezse oglum 4 yasını doldurduktan sonra solugu mehmet hocanın yanında alıcaz..o zamana kadar diledim oglumun psikolojık olarak sorulan sorulardan etkilenmemesi...gokcenunen@hotmail.comsorularınıza yardımcı olmaya calısırım bu konuda fazlaca bilgili oldugumu düşünüyorum

kızlar benim kızım 4 yaşında okula başlayacak ve doğuştan gözkapağı düşüklüğü var bir gözünde ve ameliyat olması gerek artık. yaptıranlar hastane ve ücretleri ile ilgili msj yazarlarsa sevinirim. gokcen seni ekledim msne. kabul edersen çok sevinirim.

kızlar benim kızım 4 yaşında okula başlayacak ve doğuştan gözkapağı düşüklüğü var bir gözünde ve ameliyat olması gerek artık. yaptıranlar hastane ve ücretleri ile ilgili msj yazarlarsa sevinirim. gokcen seni ekledim msne. kabul edersen çok sevinirim.

ameliyat ücreti 3 ila 4 milyar civarında...ama siz bence ilk önce dr. araştırmalısınız.belki buldunuz ..biz izmirdeyiz..bizim ameliyata daha var. dokuz eylülde meltem hanım var ama iyi diye duydum.sadece bu..bilgilerini paylaşırsan sevinirim. allah kolaylıklar versin. sağlık versin dilerim:)

poetikacım istanbulda dünya göz hastanesi var ama çok aşırı pahalı orası. eminim çok düzgün yaparlar ama altından kalkabileceğimizi sanmıyorum. o yüzden hem iyi bir doktor hem uygun bir hastane arıyorum. bu verdiğin fiyat sigortalılar içinmi ?? özelmi hastane ??

merhaba;
aynı süreçlerden ben de geçtim. kısaca anlatayım : 2 aylık olduğundan beri sürekli göz doktorunun kontrolündeyiz. görmesinin nasıl ilerlediğini kontrol amaçlı gidiyoruz. o günden beri her gün normal gözünü kapatarak bantla egzersiz yapıyoruz. faydasını çok gördük. kızımın görmesi normal geliştiği için ilkokula başlamadan önce ameliyatını düşünüyoruz. şu an 4 yaşı dolmak üzere. 4 yıldır bu süreci yaşıyoruz ve doktorlar basit bi ameliyat dese de; durum her çocuğun gözkapağı özelliklerine göre değişiyor. göz kapama egzersizini doktorun da önerisiyle herşey çok iyi geliştiği için bıraktık mesela. bi sonraki doktor kontrolünde iki göz arasında görme bakımından farklılık çıktı. kapamaya geri döndük. sizin kapak düşüklüğü seviyeniz nedir? bizimki tam pupillanın yani siyah noktanın üst sınırında. bu sınırdan daha düşük olsaydı acil ameliyat önerilecekti. çok uzun zaman ben de senin gibi sürekli ağladım. sonra karşılaştığım bazı şeyler ağlamayı bırakıp çocuğuma mutluluk vermem gerektiğini hatırlattı. umarım sen benim kadar uzatmazsın. her zaman yazabilirsin bana:) birbirimize yardımcı olalım.

merhaba;
aynı süreçlerden ben de geçtim. kısaca anlatayım : 2 aylık olduğundan beri sürekli göz doktorunun kontrolündeyiz. görmesinin nasıl ilerlediğini kontrol amaçlı gidiyoruz. o günden beri her gün normal gözünü kapatarak bantla egzersiz yapıyoruz. faydasını çok gördük. kızımın görmesi normal geliştiği için ilkokula başlamadan önce ameliyatını düşünüyoruz. şu an 4 yaşı dolmak üzere. 4 yıldır bu süreci yaşıyoruz ve doktorlar basit bi ameliyat dese de; durum her çocuğun gözkapağı özelliklerine göre değişiyor. göz kapama egzersizini doktorun da önerisiyle herşey çok iyi geliştiği için bıraktık mesela. bi sonraki doktor kontrolünde iki göz arasında görme bakımından farklılık çıktı. kapamaya geri döndük. sizin kapak düşüklüğü seviyeniz nedir? bizimki tam pupillanın yani siyah noktanın üst sınırında. bu sınırdan daha düşük olsaydı acil ameliyat önerilecekti. çok uzun zaman ben de senin gibi sürekli ağladım. sonra karşılaştığım bazı şeyler ağlamayı bırakıp çocuğuma mutluluk vermem gerektiğini hatırlattı. umarım sen benim kadar uzatmazsın. her zaman yazabilirsin bana:) birbirimize yardımcı olalım.

çok teşekkür ederim bu bilgiler için. bize henüz egzersiz verilmedi. daha doğrusu göz tembelliği var mı yok mu diye teşhis konuşamadı. henüz çok küçük ( 2 aylık) olduğu için düşüklüğün sınırı belirlenemedi. 2 ay sonra tekrar kontrol var. tabi ben bu hafta başka dra da gösterecem. evet haklısın bebeğime mutluluk vermem gerekirken ben yavrumun yüzüne her baktığımda ağlamaya başlıyorum. öncelikle psikolojik olarak benim düzelmem gerekiyo ki güçlü olup bebeğime yetebilmeliyim. ama işte elimde değil :KK43: :KK43: birbirimize moral bile verebilsek ne mutlu bize..

çok teşekkür ederim bu bilgiler için. bize henüz egzersiz verilmedi. daha doğrusu göz tembelliği var mı yok mu diye teşhis konuşamadı. henüz çok küçük ( 2 aylık) olduğu için düşüklüğün sınırı belirlenemedi. 2 ay sonra tekrar kontrol var. tabi ben bu hafta başka dra da gösterecem. evet haklısın bebeğime mutluluk vermem gerekirken ben yavrumun yüzüne her baktığımda ağlamaya başlıyorum. öncelikle psikolojik olarak benim düzelmem gerekiyo ki güçlü olup bebeğime yetebilmeliyim. ama işte elimde değil :KK43: :KK43: birbirimize moral bile verebilsek ne mutlu bize..
bana mail adresini atmaya çalış oradan daha kolay olacak iletişim benim için.

benim kızımda 2010 dogumlu göz kapak düşüklüğü var.ankarada dünya göz hastanesinde prof.a götürüyoruz konturole 5yaşına kadar her sene kontrole gidicez 5 yaşında ameliyatla kaldıracaklar inşallah doktoruma güveniyorum tavsiye ederim adam türkiyede bu konuda derece almış

X