Fantomalt veya Protifar mama kullananlar

bende premature dogan bebeğim için doğduğu hastane olan zekai tahir burak doğumevindeki diyetisyenin önerisi üzerine fantomalt ve protifar kullanıyordum ancak hacettepe hastanesindeki diyetisyen bunun yararı yok dedi. bende kestim onun söylemi üzerine. kesmemden sonra kilo verdi. kilo alsın diye gözünün içine bakarken moralim bozuldu. bende tekrar başlamaya karar verdim. anne sütüne katıyordum direk ama galiba ane sütüne katılmamalıymış. siz bu ekleri nasıl kullanıyorsunuz?

Kızım 4,5 aylık 1,5-2 aydır fantomalt kullanıyoruz. İlk olarak fiyatından dolayı çekinen arkadaşlar için; doktorunuz rapor yazar ise mamaya ücret ödemiyosunuz. Bizim doktorumuz ayda 4 kutu kullanmalıdır diye rapor yazdı ve ücre ödemiyoruz. Fantomalt bebeklere özel bir mama değil zaten kutusunun üzerinde de yazıyor. "enerji alımı yetersiz kişiler için Besin takviyesidir" diyor. Zaten eğer bebeğiniz yeterli enerji yani kalori alamıyorsa kilo da alamaz.

İkinci olarak, bebeğiniz bir seferde ne kadar mama yiyorsa örneğin eğer 90 ml yiyorsa 1 kaşık fantomalt 2 kaşık yediği mamadan koyup hazırlıyorsunuz. Güünde 8 ölçeğe kadar fantomalt verebilirsiniz. Kızım 1,5 aylık iken emmeyi bıraktı ve sonrasında Marketlerde satılan milupa aptamil (mavi kutu) mama vermeye başladık. Sonrasında kızımın kilo alması yavaşalayınca doktorumuz Milupa Aptamil Milumil i önerdi ve o mamayı kullanıyoruz. Şu an piyasadaki en kalorili mama Milumil. Ve biz Milumile ilave olarak Fantomalt kullanıyoruz. Başka sorusu olan var ise sorabiilr. Sağlıkla, mutlulukla...

birşey sorucam ben.
ücretini dr.a rapor yazdırarak özel sigortadan mı aldınız? yoksa sskdan mı?
ben de ona gore yazdırayım.

biz de bugun aldık ilk kez ve kilo alımı az oldugu için verdi dr.umuz.
ama kilo almasından ziyade günlük alması gereken karbonhidrat ve proteini almadıgını dusundugu için takviye verdi. umarım işe yarar.

biz de bugun aldık ilk kez ve kilo alımı az oldugu için verdi dr.umuz.
ama kilo almasından ziyade günlük alması gereken karbonhidrat ve proteini almadıgını dusundugu için takviye verdi. umarım işe yarar.

merhaba ben 2 aydır fantomalt mama ara ara kullanıyorum çok şükür kullanmaya başladığımız ay 540 gr ikinci 650 gr aldı..şu anda gelşimi iyi 1 aydaha kulanıp bırakacağız..iştahımızdada genel bir düzelme oldu..
sizin bebeğiniz kaç kilo ve ne kadar ay ve ne miktarda kullanmanızı önerdi doktor..

merhaba ben 2 aydır fantomalt mama ara ara kullanıyorum çok şükür kullanmaya başladığımız ay 540 gr ikinci 650 gr aldı..şu anda gelşimi iyi 1 aydaha kulanıp bırakacağız..iştahımızdada genel bir düzelme oldu..
sizin bebeğiniz kaç kilo ve ne kadar ay ve ne miktarda kullanmanızı önerdi doktor..

merhaba,
çok sevindim işe yaradıgına. umarım bizde de işe yarar. kızım 9 aylık 8550 kg. ve 74,5 cm boy. ilk aylar gayet iyi gidiyorduk ama son aylarda giderek kilo alımı düştü ve iştahsızlık şu an tavan yaptı. günde 3-5 ölçek arası kullanmamı önerdi. şimdilik süre olarak kullanım miktarı soylemedi dr.umuz. 9 temmuzdaki muaynede yapacagı kontrole baglı olarak soyleyecek.

Bu aya kadar iyi gidiyorduk bizde ama 8.ay kontrolümüze gittik bugün ve yaklaşık 200gr vermiş.
Doktor bizede fantomalt önerdi,şimdi burda yazılanlarıda okuyunca kafam karıştı.
Doktorunada söyledim günlük yediklerini gayet iyi buldu.
Yani yeterli kalori aldığını düşünüyorum ama kilo vermiş.

Bu aya kadar iyi gidiyorduk bizde ama 8.ay kontrolümüze gittik bugün ve yaklaşık 200gr vermiş.
Doktor bizede fantomalt önerdi,şimdi burda yazılanlarıda okuyunca kafam karıştı.
Doktorunada söyledim günlük yediklerini gayet iyi buldu.
Yani yeterli kalori aldığını düşünüyorum ama kilo vermiş.

bende Yusuf paşa annesiyim..
neden kafanız karıştı anlamadım..biz bu ayda 2 kutu kullandık 750 grda bu ay almışki üsttende iki dişimiz daha patladı..çok şükür ..yanlız 11 aylık olduk..9. ayda başlamıştık bizde..
doktor size günlük ne kadar ölçek önerdi biz 6 ölçeği geçmiyoruz..bazen mamasına bazen yoğurduna katarak gün içinde yayacak şekilde kulanıyorum..1 yaşa kadar da devam..sonra karar verilecek..

aman allahım demek kilo alımını sağlayan mama var !!!!!benim kızım 3 aylık ve sadece mamayla besleniyor milumil kullanıyoruz ama kilosu çok düşük 3060 doğdu şimd 4900 gr bir türlü kilo almadı dr dr gezdik çaresi yok yapısı bu dediler kilo aldıran mamadan hiç bahsetmediler bile şimdi umutlandım kızlar hemen alıp denesem mi yoksa yine dr a mı danışsam

aman allahım demek kilo alımını sağlayan mama var !!!!!benim kızım 3 aylık ve sadece mamayla besleniyor milumil kullanıyoruz ama kilosu çok düşük 3060 doğdu şimd 4900 gr bir türlü kilo almadı dr dr gezdik çaresi yok yapısı bu dediler kilo aldıran mamadan hiç bahsetmediler bile şimdi umutlandım kızlar hemen alıp denesem mi yoksa yine dr a mı danışsam

milumil en kalaorili mama bildiğim kadarıyla ..bizde kullandık hemde ne mamalar..6.ayda bir durdu kilo alımı 3 alamdı hatta kilo ay verdik sonra bu mamaya başladık ama dikkatli kullanılması gereken bir ürün mama değil aslında toz karışım fantomalat extra kalori veriyor...kullanmadan önce doktora sorun derim..birde vitamin kullanıyourz biz minadex şurup oda iştah açıyor kilo alımına katkısı var..

eşimi ikna edemiyorum dr a soralım diyorum dr vermez diyor güya kilosu iyiymiş bebeğimizin şişman olup ne yapacakmış dr a kalsa o da ortalama da kilosu diyor kafayı yemek üzereyim artık 3 aylık bebek 4900 neresi iyi bilmiyorum boyu kilsuna göre iki basamak yukarda old. için zayıf görünüyormuş

merhaba
kızım için dr fontomalt ve profitar vermişti.ama kabız yaptığı için bıraktık.2 sinden de açılmış 2 kutu var.birisini kaynanamlarda kalsın die almıştık ama kpek kullanılmadı.1 hafta kullanıp bıraktık. kutuyu açalı 1 ay olmadı daha.kullanırım diyenler varsa gönderebilirim.herbirisi 25 tl çünki.ziyan olmasın istedim.ihtiyacı olanlar özel mesaj atsın

eşimi ikna edemiyorum dr a soralım diyorum dr vermez diyor güya kilosu iyiymiş bebeğimizin şişman olup ne yapacakmış dr a kalsa o da ortalama da kilosu diyor kafayı yemek üzereyim artık 3 aylık bebek 4900 neresi iyi bilmiyorum boyu kilsuna göre iki basamak yukarda old. için zayıf görünüyormuş

mrb arkadaşım öncelikle sorunlarımız aynı oldugu icin yazmak istedim benim bebegimde 3aylık ve 4.900gr cok zayıf dedigin gibi cevremdekiler iyi diyor ama .zayıf oldugu görünüyor bebegin şimdi seninki bayagı bi büyümüş olmalı nası kilo aldımı fantomalt la ne ile besledin bebegini .benimki cok iştehsız hic bişey kabul etmiyor ve bu duruma cok üzülüyorum.arkadaşlar aranızda önerisi olan varmı lütfen yardım edin

Bende bugün başladım kullanan arkadaşlar kilo alımı nasıl bebeklerinizin

bende ayın 11 inde doktora götürdüğümde kızımı 1 ayda hiç kilo alamıştı ama boyu uzamıştı doktor yemekleri vitaminli ama kalorisi yok takviye yapalım dedi ve fantomalta başladı ayın 18 inde tekrar gittiğimizde 300 gr almıştı ve grip olmuştu hastaydı ve iştahsızdı bakalım 1 ay sonunda nasıl olacak benim kızımın zaten iştahı vardı o yüzden iştahla ilgili yorum yapamıycam ama kilo aldırdığı kesin

ben de bugün aldım,kızım 3 aydır aylık 100-200 gr anca alıyor.doktora sormadım ama:26: bi denicem 1 kutu filan..bakalım.

Kızım 4,5 aylık 1,5-2 aydır fantomalt kullanıyoruz. ılk olarak fiyatından dolayı çekinen arkadaşlar için; doktorunuz rapor yazar ise mamaya ücret ödemiyosunuz. Bizim doktorumuz ayda 4 kutu kullanmalıdır diye rapor yazdı ve ücre ödemiyoruz. Fantomalt bebeklere özel bir mama değil zaten kutusunun üzerinde de yazıyor. "enerji alımı yetersiz kişiler için Besin takviyesidir" diyor. Zaten eğer bebeğiniz yeterli enerji yani kalori alamıyorsa kilo da alamaz.

ıkinci olarak, bebeğiniz bir seferde ne kadar mama yiyorsa örneğin eğer 90 ml yiyorsa 1 kaşık fantomalt 2 kaşık yediği mamadan koyup hazırlıyorsunuz. Güünde 8 ölçeğe kadar fantomalt verebilirsiniz. Kızım 1,5 aylık iken emmeyi bıraktı ve sonrasında Marketlerde satılan milupa aptamil (mavi kutu) mama vermeye başladık. Sonrasında kızımın kilo alması yavaşalayınca doktorumuz Milupa Aptamil Milumil i önerdi ve o mamayı kullanıyoruz. Şu an piyasadaki en kalorili mama Milumil. Ve biz Milumile ilave olarak Fantomalt kullanıyoruz. Başka sorusu olan var ise sorabiilr. Sağlıkla, mutlulukla...

arkadaşlar her mamayı ücretsiz alabiliyormuyuz.doktordan raporu alırsak.

X